به‌دنبال احقاق حقوق کودکان قربانی تروریسم در عرصه بین‌المللی هستیم

170018976

دبیر جنبش کودکان برای کودکان گفت: ابتکارمان این است که با صدای کودکان به‌دنبال احقاق حقوق کودکان قربانی تروریسم و افراطگرایی در عرصه بین‌المللی باشیم تا ضمن تقویت صدای کودکان، پیام مظلومیت آنها را به جهان برسانیم.

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، مراسم اختتامیه بخش هنری هشتمین جشنواره فیلم مدرسه با مشارکت جنبش کودکان برای کودکان و با حضور مسئولان و شخصیت‌های فعال در حوزه کودکان، جمعی از معلمان، دانش‌آموزان و خانواده‌های شهدا و کودکان آسیب‌دیده از تروریسم، در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

این جشنواره با هدف ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان سراسر کشور و استعدادیابی کودکان و نوجوانان در جهت تولید محتوای مناسب و خلاقانه هنری در قالب فیلم برگزار شد. در این جشنواره «جنبش کودکان برای کودکان» با موضوع «حمایت از حقوق کودکان آسیب دیده از تروریسم و منازعات مسلحانه» شرکت داشت و در مراسم اختتامیه بخش کودک از بین آثار ارسالی دو اثر انتخاب و از برگزیدگان با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم دبیر جشنواره در سخنانی عنوان کرد: در مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره در جمع ۷۰۰ نفره از دانش‌آموزان هستیم. این جشنواره یک برنامه استعدادیابی است که در آن دانش‌آموزان برگزیده از کل کشور شناسایی می‌شوند. دانش‌آموزان سراسر کشور به مدت سه روز مهمان ما در تهران بودند و در کارگاه‌های مختلفی توانمند شده تا به نقطه بالندگی و رشد برسند. وی یادآور شد سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای جشنواره زحمت بسیاری کشید.

در حاشیه اختتامیه بخش هنری جشنواره، منیژه صفی‌یاری دبیر جنبش کودکان برای کودکان بیان داشت: من در دوران کودکی در انفجار تروریستی منافقین در بازار تهران دچار آسیب‌دیدگی شده و یک پایم را از دست دادم. اکنون به عنوان دبیر جنبش کودکان برای کودکان می‌گویم ابتکارمان این است که با صدای کودکان به‌دنبال احقاق حقوق کودکان قربانی تروریسم و افراطگرایی در عرصه بین‌المللی باشیم تا ضمن تقویت صدای کودکان، پیام مظلومیت آنها را به جهان برسانیم. در بخشی از این جشنواره دانش‌آموزان با ارسال آثار خود، بخشی از آسیب‌های جنگ و تروریسم بر کودکان را به نمایش درآورده و اینگونه از حقوق کودکان حمایت کردند.

در بخشی از این مراسم، کودکان با برافراشتن پرچم‌های دادخواهی، عدالت را برای کودکان آسیب دیده از تروریسم و افراطگرایی خواستار شدند. همچنین در بخش دیگری از مراسم، کودکان و دیگر شرکت‌کنندگان در مراسم با اهدای گل به تمثال کودکان قربانی ترور، یاد و خاطره آنها را گرامی و با کودکان آسیب دیده از تروریسم و افراط‌گرایی در سراسر جهان، مقارن با روز جهانی کودک اعلام همبستگی کردند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان