به‌دنبال احقاق حقوق کودکان قربانی تروریسم در عرصه بین‌المللی هستیم

170018976

دبیر جنبش کودکان برای کودکان گفت: ابتکارمان این است که با صدای کودکان به‌دنبال احقاق حقوق کودکان قربانی تروریسم و افراطگرایی در عرصه بین‌المللی باشیم تا ضمن تقویت صدای کودکان، پیام مظلومیت آنها را به جهان برسانیم.

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، مراسم اختتامیه بخش هنری هشتمین جشنواره فیلم مدرسه با مشارکت جنبش کودکان برای کودکان و با حضور مسئولان و شخصیت‌های فعال در حوزه کودکان، جمعی از معلمان، دانش‌آموزان و خانواده‌های شهدا و کودکان آسیب‌دیده از تروریسم، در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

این جشنواره با هدف ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان سراسر کشور و استعدادیابی کودکان و نوجوانان در جهت تولید محتوای مناسب و خلاقانه هنری در قالب فیلم برگزار شد. در این جشنواره «جنبش کودکان برای کودکان» با موضوع «حمایت از حقوق کودکان آسیب دیده از تروریسم و منازعات مسلحانه» شرکت داشت و در مراسم اختتامیه بخش کودک از بین آثار ارسالی دو اثر انتخاب و از برگزیدگان با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم دبیر جشنواره در سخنانی عنوان کرد: در مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره در جمع ۷۰۰ نفره از دانش‌آموزان هستیم. این جشنواره یک برنامه استعدادیابی است که در آن دانش‌آموزان برگزیده از کل کشور شناسایی می‌شوند. دانش‌آموزان سراسر کشور به مدت سه روز مهمان ما در تهران بودند و در کارگاه‌های مختلفی توانمند شده تا به نقطه بالندگی و رشد برسند. وی یادآور شد سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای جشنواره زحمت بسیاری کشید.

در حاشیه اختتامیه بخش هنری جشنواره، منیژه صفی‌یاری دبیر جنبش کودکان برای کودکان بیان داشت: من در دوران کودکی در انفجار تروریستی منافقین در بازار تهران دچار آسیب‌دیدگی شده و یک پایم را از دست دادم. اکنون به عنوان دبیر جنبش کودکان برای کودکان می‌گویم ابتکارمان این است که با صدای کودکان به‌دنبال احقاق حقوق کودکان قربانی تروریسم و افراطگرایی در عرصه بین‌المللی باشیم تا ضمن تقویت صدای کودکان، پیام مظلومیت آنها را به جهان برسانیم. در بخشی از این جشنواره دانش‌آموزان با ارسال آثار خود، بخشی از آسیب‌های جنگ و تروریسم بر کودکان را به نمایش درآورده و اینگونه از حقوق کودکان حمایت کردند.

در بخشی از این مراسم، کودکان با برافراشتن پرچم‌های دادخواهی، عدالت را برای کودکان آسیب دیده از تروریسم و افراطگرایی خواستار شدند. همچنین در بخش دیگری از مراسم، کودکان و دیگر شرکت‌کنندگان در مراسم با اهدای گل به تمثال کودکان قربانی ترور، یاد و خاطره آنها را گرامی و با کودکان آسیب دیده از تروریسم و افراط‌گرایی در سراسر جهان، مقارن با روز جهانی کودک اعلام همبستگی کردند.


مطالب پربازدید سایت

دبیرکل بنیاد هابیلیان در دیدار با خانواده شهید کامیاب مطرح کرد:

مجازات منافقین را در محاکم بین المللی نیز دنبال خواهیم کرد

جدیدترین مطالب

دبیرکل بنیاد هابیلیان در دیدار با خانواده شهید کامیاب مطرح کرد:

مجازات منافقین را در محاکم بین المللی نیز دنبال خواهیم کرد

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان