بزرگداشت یاد و خاطره شهدای هشتم شهریور در حرم مطهر رضوی برگزار شد

Marasem 8shahrivar Haram Razavi54531

مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی، باهنر و دیگر شهدای حادثه تروریستی هشتم شهریور، در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش هابیلیان، همزمان با هشتم شهریور، سالروز شهادت شهیدان رجایی، باهنر و تنی چند از همراهان و همکاران آنها، صبح امروز مراسم بزرگداشتی در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی برگزار شد.
در این مراسم که با حضور خانواده‌های شهدا، زائران حرم مطهر رضوی، مالک رحمتی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، یعقوب‌علی نظری استاندار خراسان رضوی و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی  مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت با گرامیداشت یاد شهدای حادثه تروریستی هشتم شهریور اظهار کرد: این محفل به یاد شهدای دولت برپا شده و از نظر زمانی با ماه صفر و ایام اسارت اهل البیت(ع) مصادف شده که نکته مهم هر دو واقعه، تبیین خون شهیدان است.
وی افزود: در واقعه کربلا دو نوع جهاد صورت گرفت، یکی جهاد شمشیر که بازه زمانی آن تا ظهر عاشورا بود و دیگری جهاد تبیین که بعد از ظهر واقعه عاشورا و توسط اسرای کربلا آغاز شد و تاریخ نشان داد که امام حسین(ع) پیش از وقوع حادثه برنامه‌ریزی‌های لازم را برای هر دو مقوله داشته‌اند. 
 

رمز ماندگاری عاشورا
حجت الاسلام و المسلمین تقوی با بیان نقش اسرای کربلا در سرنوشت این واقعه عظیم خاطرنشان کرد: در طول تاریخ حوادث فراوانی به وقوع پیوسته که هیچکدام از این حوادث ماندگار نشد اما رمز ماندگاری عاشورا در این بود که امام حسین(ع) با برنامه‌ریزی دقیقی که داشتند نگذاشتند خون خود و مجاهدت مظلومانه شهیدان کربلا از بین برود. 
وی افزود: عامل دیگری که موجب شد کربلا ماندگار شود این بود که اسرای کربلا شاهد این جنایت‌ها بودند، آن را روایت کردند، مظلومیت‌ها را در قالب برپایی مراسم سخنرانی و عزاداری کردند و یقینا اگر نقش اسرای کربلا نبود سرنوشت عاشورا که امروزآن را با شکوه و عظمت می‌بینم مشخص نبود.
 

اهمیت جهاد تبیین در شرایط امروز
وی با اشاره به اهمیت نقش تبیینی اسرای کربلا افزود: اگر جهاد تبیین نباشد، دشمن با خباثتش جهاد شمشیر را نابود می‌کند در حالی که در واقعه عاشورا، هنوز اسرا در شام بودند که عده‌ای علیه یزید قیام کردند و این نتیجه تبیین حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بود که ادامه دهنده قیام امام حسین(ع) شدند. 
مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت در ادامه به مسئولیت ما در شرایط امروزی اشاره کرد و گفت: ما در برابر خون شهدا مسئولیم و وظیفه داریم اهداف شهدا را به درستی تبیین و تفسیر کنیم. وی افزود: خوشبختانه رهبری عالم و آگاهی داریم که بر جهاد تبیین تاکید دارند و ما نیز باید در همین مسیر اقدامات مناسب را دنبال کنیم. 
حجت الاسلام و المسلمین تقوی ادامه داد: دشمن با ابزارهایی که در اختیار دارد ذهن‌ها را نشانه گرفته و با توجه به اقدامات دشمن، مسئولان ما نیز باید با جهاد تبیین، خدمات و اقداماتی که انجام می‌شود را به طور دقیق تبیین کنند تا مردم بدانند در کنار مشکلاتی که وجود دارد، چه خدماتی به آنها ارائه می‌شود.
این مراسم با برپایی مراسم عزاداری ماه صفر و گرامیداشت یاد شهدای هشتم شهریور ادامه یافت و حاضران همراه با مداحی و ذکر مصیبت حاج علی ملائکه به سوگواری پرداختند.

منبع: آستان نیوز


مطالب پربازدید سایت

Error: No articles to display

جدیدترین مطالب

دومین نشست سالانه تخصصی مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم

راهبردهای عملیاتی بانک صادرات ایران در مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم تشریح شد

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

افشای اسناد ترور دانشمندان هسته ای

جاسوسی برای ترور

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

بررسی حقوقی دادگاه استکهلم با تمرکز بر پرونده حمید نوری

مشکلات اساسی در رسیدگی به اتهامات آقای نوری

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان نظام پزشکی:

در اسرائیل پزشکان هم تروریستند

عوامل بمب‌گذاری در زاهدان مجازات شدند

عاملان بمب‌گذاری در زاهدان به سزای اعمالشان رسیدند

بررسی ارتباط منافقین و اسرائیل

ملاقات‌ و ارتباطات موساد با منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان