برگزاری ۴۰۰ برنامه به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی در عراق

169321307

مدیر روابط عمومی سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) از برگزاری ۴۰۰ برنامه فرهنگی و اجتماعی به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید « قاسم سلیمانی » فرمانده پیشین سپاه قدس و « ابو مهدی المهندس » معاون الحشد الشعبی در نقاط مختلف عراق خبر داد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حشد الشعبی، «مهند العقابی» مدیر روابط عمومی این سازمان گفت: این برنامه‌ها برای گرامیداشت یاد و خطره این دو شهید والامقام از امروز (چهارشنبه) از یادمان شهید در بغداد به سمت میدان التحریر آغاز می‌شود.

 

وی افزود: دومین رویداد در ساعت یک بعد از ظهر با عنوان پاسخ میلیونی در منطقه «جادریه» و «کراده» برای محکومیت جنایت [ تروریستی آمریکایی ها در ] فرودگاه [ بغداد] برگزار می‌شود.

 

 مدیر روابط عمومی حشد الشعبی اظهار داشت: سومین رویداد با برپایی یک تجمع در فرودگاه بغداد در ساعت هشت روز دوم ژانویه (۱۱ دی) برگزار می‌شود.

 

وی افزود:   پس از آن مراسمی در ساعت ۲ بعد از ظهر روز چهارم ژانویه (۱۳ دی)  در بین الحرمین در کربلا  برگزار خواهد شد.

 

العقابی با یادآوری اینکه پنجم ژانویه (۱۴ دی) مصادف با مصوبه مجلس عراق مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از این کشور است، افزود: پنجم ژانویه روز حاکمیت است که در آن مجلس تصمیم به خروج نیروهای آمریکایی گرفت و به همین مناسبت مراسم جشنی در ساعت ۱۰ صبح در سالن تئاتر «منصور» برگزار و یادمان شهید گمنام در داخل منطقه سبز نصب می‌شود. 

 

وی توضیح داد: در هفتم ژانویه (۱۶ دی) مراسم دیدار از روضة الشهداء از جمله روضة شهید «ابو مهدی المهندس» و فعالیت‌های دیگری در نجف اشرف برگزار خواهد شد. 

 

مدیر روابط عمومی سازمان الحشد الشعبی عراق با یادآوری اینکه یادواره این شهدا در ساختمان این اداره از هشتم ژانویه (۱۷ دی) با حضور شعرا و هنرمندان برگزار خواهد شد، افزود: در طول ماه ژانویه مراسم‌های مشابهی در سایر استان‌های عراق برگزارخواهد شد.  

 

العقابی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ رویداد برای برگزاری در مناطق مختلف عراق ثبت شده است، افزود: این برنامه‌ها توسط نهادهای رسمی و غیر رسمی، موکب‌های حسینی و دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد:  این یادواره‌ها و رویدادها توسط علاقه مندان به دو شهید والا مقام «ابو مهدی المهندس» و سردار «سلیمانی» برگزار می‌شود و در آن‌ها جنایت فجیع در فرودگاه بغداد که توسط آمریکایی‌ها انجام شد را محکوم می‌کنند.

 

مدیر روابط عمومی سازمان حشد الشعبی با اشاره به اینکه ما به سازماندهی این برنامه‌ها کمک می‌کنیم گفت: اما تلاش‌های فراوان را متولیان این برنامه‌ها انجام می‌دهند. 

 

وی افزود  که کنفرانس بین‌المللی درباره این جنایت در ماه فوریه آینده برگزار خواهد شد.

 

العقابی از بخش‌ها و اقشار جامعه خواست تا در راهپیمایی میلیونی که در اول ژانویه (فردا - چهارشنبه) در اعلام وفاداری به خون سرداران شهید و محکومیت جنایت ترور آنان برگزار می‌شود، شرکت کنند.

 

وی همچنین از هیات دولت عراق خواست تا به احترام شهدا و نقش آن‌ها در از بین بردن تروریسم بین المللی که عراق را هدف قرار داده است و کشورهای منطقه را تهدید می‌کند، سوم ژانویه را به عنوان تعطیل رسمی در تقویم این کشور قرار دهد.


جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان