در استفاده از ظرفیت شهدای ترور غفلت کرده‌ایم

Bagheriبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان، یادواره 17000 شهید ترور کشور شامگاه یک‌شنبه، دهم آبان‌ماه به‌همت بسیج دانشجویی لرستان با همکاری بنیاد هابیلیان در سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه  دانشگاه لرستان برگزار شد.

در این یادوراه شهدای ترور، کبری حافظی، همسر شهید زنده سید نورخدا موسوی در گفت: ترور یعنی کشتار مردم بی‌گناه که حتی ممکن است نظامی هم نباشند و خون‌شان به ناحق ریخته می‌شود.

وی به نحوه مجروح شدن شهید زنده سید نورخدا موسوی اشاره کرد و افزود: در آن زمان ریگی به همراه گروهی آمده بودند تا در پنجاه نقطه از کشورمان عملیات تروریستی انجام دهند که رزمندگان ما با آن‌ها درگیر شدند و طی آن چهار نفر از رزمندگان اسلام شهید شدند و سید نورخدا موسوی هم به‌عنوان شهید زنده در آن زمان مجروح شد.ند

همسر شهید زنده سید نورخدا موسوی با اشاره به این‌که بسیاری از مردم ایران به عیادت سیدنورخدا می‌آیند، اضافه کرد: یکی از شهدای حرم به نام عبدالله باقری، سال گذشته به منزل ما آمد و چفیه خود را روی بدن سیدنورخدا تبرک کرد و زمانی‌که خبر شهادت ایشان را شنیدم با خود گفتم که شاید در آن زمات، عبدالله باقری در منزل ما آرزوی شهادت کرده است.

وی با اشاره به این‌که پیام شهدا این است که ما باید قدردان ولایت، امنیت و دین‌مان باشیم، عنوان کرد: امروز اقتدار کشور ما به برکت خون شهدا است و ما هیچ‌گاه نباید رهبر معظم انقلاب را تنها بگذاریم.

برادر شهید فرشاد شفیع‌پور نیز در این یادواره شهدای ترور گفت: شهید شفیع‌پور در هنگام شهادت به همراه سردار شوشتری جهت سازندگی مناطق محروم و خدمت‌رسانی به مردم رفته بودند که به فیض شهادت رسیدند.

وی با بیان این‌که شهدا به هدف والای خود رسیدند، ادامه داد: هدف شهدا سربلندی ملت ایران بود و خواسته آن‌ها از ما این است که پاک زندگی کنیم.

1392060413130245 Photolاین مراسم با سخنان سیدمحمد جواد هاشمی‌نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) ادامه یافت. وی با بیان اینکه متاسفانه در داخل کشور در زمینه شهدای ترور کم کاری فراوانی را شاهد هستیم گفت: همین مساله موجب شده است که در طول 36 سالی که از عمر انقلاب می گذرد تا به حال 50 قطعنامه حقوق بشری علیه کشورمان صادر شود بدون اینکه از ظرفیت 17000 شهید ترور برای جلوگیری از صدور این قطعنامه استفاده کرده باشیم.

وی افزود: متاسفانه بعد از جنگ با این استدلال که ما در حال سازندگی و رشد هستیم به درستی به موضوعاتی مانند ترور و تروریسم پرداخته نشد و در واقع اگر ترورهای چند سال اخیر را کنار بگذاریم می بینیم که نسل جدید ما شناختی از گروهک های تروریستی به مانند منافقین ندارند و حتی برخی از شخصیت‌های سیاسی هم شناختی از این گروهک ندارند.

دبیر کل بنیاد هابیلیان گفت: دو ماه پیش که با سفیر یکی از کشورهای عربی صحبت می کردم وقتی گفتم که رئیس‌جمهور و نخست وزیر کشور ما ترور شده‌اند اصلا تعجب کرد و از چنین چیزی مطلع نبود و این در حالی است که وقتی یک سفیر به یک کشور می‌رود قبل از اینکه در آن کشور حضور یابد اطلاعات مختلف از قبیل اتفاقات و رویداهای مختلف به دست می آورد و البته این به کم‌کاری ما برمی‌گردد.

هاشمی‌نژاد ادامه داد: 12 هزار و 400 شهید ترور کشورمان از بین 17000 شهید ترور به دست منافقین به شهادت رسیده‌اند و درست دو برابر این تعداد یعنی 25000 نفر از مردم عراق نیز به دست این گروهک شهید شده اند؛ اما باز با این حال شاهدیم که پس از حمله چند روز گذشته به مقر منافقین در لیبرتی اولین کسی که در مقام دفاع از منافقین وارد عمل می‌شود وزیر امور خارجه آمریکا است.

وی با بیان اینکه ویژگی ترورهای صورت گرفته در کشورمان این است که برخلاف دیگر ترورهای صورت گرفته در دنیا ما مقامات سیاسی زیادی را با این واسطه از دست دادهایم، تصریح کرد: ویژگی دیگر ترورهای صورت گرفته در کشورمان این است که گروه‌های تروریستی که مسئولیت ترورها را پذیرفته‌اند در کشورهای اروپایی و غربی دارای دفاتر رسمی بوده اند و در واقع از حمایت این کشورها برخوردار هستند.

دبیر کل بنیاد هابیلیان با ملاقات خود با احمد شهید اشاره کرد و افزود: در این دیدار تمام مدارکی را که در خصوص ترور و تروریسم وجود داشت و اتفاقا همه آنها نیز مدارکی بودند که توسط کشورهای غربی منتشر شده بودند را به احمد شهید ارائه کردم و بالاخره او در بند 34 اولین گزارش خود به این موضوعات اشاره کرد.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از خانواده شهید فرشاد شفیع پور و شهید زنده سید نور خدا موسوی که در جریان مبارزه با گروه های تروریستی به فیض عظیم شهادت نائل آمده اند، تجلیل شد.


مطالب پربازدید سایت

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان