برگزاری همایش «جهان بدون ترور» ویژه دانش‌آموزان

Anjomanslami

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: همایش جهان بدون ترور با هدف ایجاد گفتمان‌سازی و جریان‌سازی در مقابله با تهدیدات و پدیده شوم تروریسم ویژه دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری «جهان بدون ترور» که در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر برگزار شد، اظهار داشت: پدیده تروریسم، پدیده جدیدی نیست و با تعاریف، برداشت‌ها و انواع متفاوتش، قدمتی به اندازه عمر بشر دارد.

حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به برگزاری همایش "جهان، بدون ترور" 9 آبان ماه گفت: این همایش در آستانه روز 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی با حضور شخصیت های مطرح لشکری و کشوری برپا می شود و این در حالیست که این برنامه همزمان در 31 استان کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: تروریسم همواره بخشی از ادبیات سیاسی در تاریخ بوده است؛ اما قطعاً در هیچ دوره‌ای تا حد امروزی‌اش فراگیر نبوده، به‌طوری که مقوله تروریسم و آثار آن در تحولات روابط بین‌الملل، به یکی از مسائل اساسی جامعه بین‌المللی در عصر حاضر، مبدل گشته است.

علامتی ادامه داد: با وجود تعاریف متعدد از پدیده تروریسم در حوزه‌های مختلف و با نگرش‌های گوناگون، هیچ‌کدام کامل به نظر نمی‌رسد؛ در واقع دلیل این عدم اجماع نظری صاحب‌نظران و کارشناسان روی تعریف ماهیت، اهداف و در نهایت عدم تعریف واحدی از مفهوم کارکردی تروریسم، نگاه‌های ماهوی متفاوت به این مسئله و بعضاً نگاه‌های ریاکارانه، مغرضانه و همچنین مداخله کشورهای قدرتمند به دلیل خوی استکباری و استعماری آنهاست.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بیان داشت: به عبارت ساده، تروریسم عبارت است از بهره‌برداری سیاسی از خشونت به عنوان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن یک حکومت و یا جامعه به منظور پذیرش یک تغییر سیاسی یا اجتماعی اساسی که ذاتاً رفتاری به منظور ایجاد وحشت است.

وی گفت: با پیشرفت‌های تکنولوژیکی و علمی، به خصوص در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم و آغاز جنگ سرد، انواع جدیدی از روش‌های ترور و ایجاد تروریسم برای پیشبرد اهداف کشورها و نهادهای تروریستی، بروز و ظهور یافت که از جمله آنها می‌توان به تروریسم زیستی (بیولوژیکی)، تروریسم کشاورزی، تروریسم محیط زیستی، تروریسم اقتصادی، تروریسم رسانه‌ای و جدیدترین آن‌ها تروریسم سایبری و تروریسم نیابتی اشاره کرد.

علامتی خاطرنشان کرد: ایالات متحده آمریکا، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل اختلاف اساسی در نگاه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و به طور کلی در همه زمینه‌های مادی و معنوی با مؤلفه‌های اصلی شکل‌گیری انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و مغایرت وجود چنین کشوری با دستیابی ایالات متحده به منافعش، اقدام به مقابله مستقیم و غیر مستقیم با این نظام مقدس کرده است.

وی افزود: نمونه‌های تقابل آمریکا با ایران در ماجرای منهدم نمودن هواپیمای مسافربری کشورمان بر روی آب‌های خلیج فارس، فشارهای سیاسی و تحریم‌های اقتصادی و یا پشتیبانی و حمایت‌های بی‌پرده مادی و معنوی گسترده از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران قابل مشاهده است.

علامتی خاطرنشان کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، با توجه به همه آن‌چه گفته شد، به طراحی همایشی با عنوان «جهان، بدون ترور» به منظور بررسی موضوعاتی چون تروریسم نیابتی، تروریسم اقتصادی، تروریسم زیستی، تروریسم محیط زیستی، تروریسم کشاورزی، تروریسم رسانه‌ای و تروریسم سایبری، اقدام کرده است.

وی هدف غایی این همایش را ضمن قدردانی و تجلیل از مقام والای همه کسانی که در جهت امنیت این مرز و بوم در همه زمینه‌ها و در مقابله با همه هجمه‌ها، رادمرد و استوار ایستاده‌اند، ایجاد گفتمان و جریان‌سازی دانست و ادامه داد: گفتمان‌سازی به منظور آگاهی، ایمن‌سازی، ترمیم و اصلاح ساختارهای آسیب‌پذیر و اقدام پیشگیرانه، فعال و مؤثر در مقابله با تهدیدات و پدیده شوم تروریسم از اهداف ماست.

وی گفت: نقش دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور، در مقابله با تهدیدها و آمادگی در برابر آن، نقشی حیاتی است؛ بنابراین آگاه‌سازی، توانمندسازی و نهادینه کردن چنین مسائلی، از ضرورت‌های راه‌اندازی و اجرای این همایش توسط اتحادیه است.

علامتی خاطر نشان کرد: با توجه به آنچه ذکر شد؛ به‌منظور جریان‌سازی پیرامون موضوعات همایش، درگیر شدن مخاطب در تولید محتوا، یکی از مؤثرترین اقدامات است؛ این تولید صرفاً با در دسترس قرار دادن محتوای مناسب و خوراک فکری مطلوب و منطبق با اهداف همایش، به‌منظور تعامل بیش‌تر مخاطب، امکان‌پذیر است.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: راه‌اندازی قرارگاه‌های استانی به منظور برگزاری نشست‌های تخصصی بر اساس موضوعات همایش و متناسب با شرایط راهبردی هر منطقه از کشور، برگزاری کارگاه‌های مهارتی با تمرکز بر فعالیت جمعی، آموزش کاربردی، خلاق و ایده‌محور ویژه دانش‌آموزان متناسب با موضوعات همایش در هر منطقه از کشور، راه‌اندازی مسابقات علمی و هنری در سطوح استانی و ملی به منظور ترغیب گروه‌های مخاطب همایش برای تولید آثار مرتبط با موضوعات و تجلیل از آثار برگزیده، راه‌اندازی پورتال جامع همایش به منظور ارائه و در اختیار قرار دادن محتوای رسانه‌ای تولیدشده به عموم مخاطبان و علاقه‌مندان و همچنین اطلاع‌رسانی رویدادها و فعالیت‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی در حوزه‌های مختلف برای گروه‌های مخاطب، از جمله اقدامات پیش‌بینی شده در سال جاری و سال آینده است.


مطالب پربازدید سایت

سکویی برای هم راستا کردن کشورهای آسیایی و آفریقایی

«آلکو» و تجربه ایران در مبارزه با تروریسم

دبیركل بنیاد هابیلیان در رادیو گفت‌وگو

حقوق بشر آمریكایی، ضد حقوق بشر و ضد انسانیت است

اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان با انتشار بیانیه‌ای خبر داد

دستگیری عوامل حمله تروریستی به خودروی حامل صندوق آرای مردم

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

جدیدترین مطالب

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

ایران آماده همکاری با شانگهای در مبارزه با تروریسم است

شهید ترور

شهید اصغر وحید

پانزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات منافقین

برای شرکت کنندگان در تجمعات منافقین اعلان قرمز صادر خواهد شد

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) اعلام کرد

انهدام تیم تروریستی توسط رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان