حفظ وحدت حول مقاومت اسلامی و انقلابی و ضدصهیونیستی وظیفه همۀ مسلمانان است

Ejlasevahdat4

اولین اجلاس هم‌اندیشی اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت در جهان اسلام به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت1396 در تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور)، اجلاس اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت در جهان اسلام در تهران با حضور جمعی از نمایندگان سفارتخانه‌های خارجی در ایران، رؤسا و اعضای هیأت مؤسس اتحادیه‌های جهانی تقریب نهاد و جمعی از نخبگان ملی و صاحب نظران تقریبی داخل کشور در حوزه‌های مختلفی از جمله ورزشی، دانشگاهی، ایثارگران، نویسندگان، هنرمندان، فعالان سیاسی، حقوقدانان، اقتصاددانان، منادیان تقریب و فرزندان شاهد، روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۶ در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

اجلاس فوق مقدمه‌ای خواهد بود برای برگزاری اجلاس بین المللی دیپلماسی وحدت که همزمان با سالروز تأسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در مهرماه سال ۹۶ برگزار خواهد شد.

در افتتاحیه این اجلاس یک روزه، آیت‌الله محسن اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و آیت‌الله محسن قمی، عضو مجلس خبرگان رهبری سخنرانی کردند.
در این اجلاس چهار نشست با موضوعات دیپلماسی وحدت، امت واحده اسلامی، تمدن اسلامی، مقاومت محور وحدت برگزار شد که حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد به سخنرانی پرداختند.

Ejlasevahdat3

گفتنی است که سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان نیز یکی از سخنرانان این اجلاس است که با موضوع «مقاومت، محور وحدت» سخنرانی کرد. در زیر متن مشروح این سخنرانی ارائه می‌شود:

بسم الله الرحمن الرحیم

بی‌تردید اکنون جهان اسلام در یکی از حساس‌ترین مقاطع خود قرار گرفته است، نه به دلیل مسائل اقتصادی و بحرانهای جغرافیایی و نزاع های داخلی، که هر کدام به نوبه خود و در عرصه عمل مشکلات مهمی محسوب می‌شوند، بلکه به این دلیل که در این برهه زمانی، تمام ظرفیت دشمنان اسلام به کارگرفته شده است تا مانع شکل‌گیری تمدن جهانی اسلام شوند؛ تمدنی که شرط اصلی تحقق آن وحدت همه مذاهب و فرق اسلامی است. شاید این همه تلاش و سرمایه گذاری برای جلوگیری از وحدت اسلامی ناشی از هراس آنها از ظهور منجی بشریت است، چرا که بهتر از ما می‌دانند وحدت مسلمانان زمینه ساز ظهور منجی و حضرت صاحب الزمان(عج) است.

در طول ده قرن گذشته و از جنگ‌های صلیبی به اینسو، مالکان و سرمایه داران و اشراف غربی با استفاده از تمامی امکانات و از جمله با استفاده از ظرفیت‌های کلیسا تلاش نمودند با عقب راندن مسلمانان از قدس شریف، منابع شرق را تحت سلطه خود درآورند و مانع از پیشرفت آنها بشوند. بعدها سران مسیحیت و کلیسا بر اثر همسخنی با مسلمانان، احترام قلبی و ایمان آنان به پیامبر عظیم الشأن خداوند حضرت عیسی مسیح(ع) را دریافتند و راه خود را از این دشمنی جدانمودند، اما افراط گرایان مسیحی که مسلمانان را متهم به تکفیر و بدعت در دین و محکوم به مرگ نمودند، پس از شکست در جنگهای صلیبی با همدستی افراط‌گرایان یهودی که سابقه دشمنی آنان با مسلمانان به صدر اسلام باز می‌گشت، در فکر توطئه ای برای فریب مسلمانان و غصب سرزمینی که با جنگها و کشتارها نتوانسته بودند آن را به چنگ بیاورند افتادند.

برخی مورّخان‌، اكتشافات جغرافیایی غربیان و سپس فعّالیت‌های استعماری‌ آنها را استمرار همان جنگ‌ها می‌دانند. از این رو، نبردهای مسیحیان‌ بر ضدّ مسلمانان را در «اندلس»‌، صِقِلیه‌ (سیسیل‌) و جنوب «ایتالیا» در سده‌های چهارم، نهم، دهم و پانزدهم كه از نظر كلیسا جنبه قداست داشتند و نیز جنگ‌های اروپاییان بر ضدّ دولت‌ عثمانی‌، هم‌دستی‌ آمریكا، «فرانسه‌»، «انگلستان‌» و ایتالیا بر ضدّ جهان عرب و مسلمانان‌، تجاوز نیروهای ایتالیا و فرانسه به «لیبی»، «الجزایر»، «تونس» و «مغرب‌» در قرن اخیر و تأسیس رژیم صهیونیستی در فلسطین را تداوم جنگ‌های صلیبی می‌شمارند، جمله مشهور ژنرال انگلیسی‌، لرد آلن بی، پس از شكست عثمانی در جنگ جهانی ‌اوّل‌، هنگامی‌كه در 1917 فاتحانه وارد قدس ‌شد، همین نظر را تأیید می‌كند، وی ‌گفت‌: اكنون جنگ‌های صلیبی به پایان رسید. و این چنین شد که در سال 1948 با همدستی انگلستان خبیث، دشمنان اسلام قیمومیت قدس را به دست آوردند و ساکنان آن سرزمین را اخراج کرده و یا به قتل رساندند.

در کمال تعجب از این تاریخ به بعد همان افراط گرایان که ادعای خونخواهی مسیح را داشتند، دست به کار زدودن اقدامات یهودیان در ایذاء و اذیت مسیح وحتی شرکت در آنچه به اصطلاح به شهادت رساندن عیسی می‌خواندند شدند. اما در این هفتاد سال اتحادی آشتی ناپذیر علیه مسلمانان ایجاد کردند که حافظه این منطقه خشونت بارترین جنایات از سوی این اتحاد علیه مسلمانان را به یاد دارد.

صهیونیستها، اعم از افراطی‌های یهودی و مسیحی، با حمایت لجستیکی زورمداران و زرسالاران غربی، علیه کشورهای مسلمان صف آرایی کردند و آنها را شکست دادند، شکستی که منشاء تفرقه و احساس ضعف بیشار کشورهای عربی و مقدمه خیانت برخی سران عرب به آرمان فلسطین شد.

درست در بزنگاهی که رهبران کشورهای عربی با سران رژیم اشغالگر قدس سازشکارانه دور یک میز نشستند، به برکت حرکت عظیم مردم ایران و انقلاب اسلامی، مقاومتی از پاکترین جوانان علیه دشمنان اسلام و رژیم صهیونیستی شکل گرفت که چونان اخگری در دل سیاه شب به عالم اسلام روشنی بخشید.

Ejlasevahdat5

در طول سه دهه گذشته مقاومت اسلامی، امید را در دل مسلمانان زنده، رژیم صهیونیستی را خوار و چنان در لاک دفاعی فروبرد که به طور کل معادلات سیاسی جهانی و استراتژی دشمنان اسلام را در هم ریخت، در چنین فضایی البته دشمنان اسلام بیکار ننشستند و تلاش فراوان نمودند تا همدلی و اتحاد را که پیرامون مقاومت انقلابی و اسلامی شکل گرفته بود را به انحاءگوناگون دچار شکاف نموده و تضعیف نمایند.

در این مسیر با هم پیمانی برخی خودفروختگان در کشورهای عربی و ارائه راه حل های ریز درشت صلح و آشتی، بدنام نمودن مقاومت را بعنوان تروریست و ضد صلح را مقصد خود قرار دادند اما نتوانستند جایگاه این مقاومت را تضعیف نمایند.

در پایان به عنوان آخرین حیله و راهبرد به سراغ همان حیله قدیمی رفتند که در حدود سه قرن پیش آن را آزموده بودند و فردی متحجر، خودشیفته و تندرو را برگزیدند تا فرقه ی افراطی وهابیت را در عالم اسلام براه بیندازد و راه تفرقه در جهان اسلام را هموار نماید و این بار گروه تروریستی داعش را ایجاد کردند که به نام اسلام و با خشن ترین شکل ممکن دست به اقدامات جنایتکارانه علیه مسلمانان و سایر ادیان میزند.

بی شک در این سرفصل تاریخی که امت اسلام با اتکاء به اندوخته های درونی، با امید به مقاومتی بالنده با اقتدار رو به سوی تمدن سازی اسلامی داشت، تنها با فتنه ی تکفیر که اکنون بیش از 10 سال است جهان اسلام را دچار بحرانی شدید نموده است، می‌شد مانعی جدی در برابر این روند ایجاد کرد.

این البته زعم و باورداشت دشمنان اسلام و رژیم صهیونیستی بود، اما بر خلاف خواست و اراده آنان، اراده خداوند متعال قرار دارد و دخالت نظامی، سیاسی و لجسیتکی کشورهای غربی و حمایتهای پیدا و پنهان آنان از تکفیری ها باعث نشده است تا محور مقاومت انقلابی- اسلامی درهم بشکند.

بی سبب نیست که در این سالها رژیم صهیونیستی چندین بار به دخالت مستقیم نظامی در خاک سوریه مبادرت کرد و آن هم فقط علیه پایگاههای مقاومت و حزب الله بود.

وضعیتی که اکنون داعش در سوریه و عراق بوجود آورده است، موجب آسایش خاطر رژیم صهیونیستی شده و آن را به نظاره‌گر جنگ میان مسلمانان تبدیل کرده است که از هر طرف که کشته شود به نفع اوست. بخاطر داشته بیاوریم که وزیر امور خارجه سابق آمریکا خود اذعان کرد که داعش را آنان بوجود آورده اند.

از این رو بایستی گفت پیام تمام تحولات منطقه و جنگها و خشونتهایی که علیه مسلمانان صورت گرفت و خونهایی که به ناحق ریخته شد و فدیه هایی که داده شد، ضرورت حفظ و توسعه وحدت میان مسلمانان علیه دشمنان اسلام و رژیم صهیونیستی حول مقاومت انقلابی و اسلامی ضد صهیونیستی را روشن می کند. 

در پایان اجازه می‌خواهم به تجربه مردم ایران در این باره نیز اشاره کوتاهی داشته باشم: گروهی از کسانی که خود را مسلمان می‌دانستند و آلت دست دشمنان خارجی شدند و سه دهه قبل روش هایی که اکنون داعش در اعمال جنایات خود به کار می‌گیرد در ایران علیه ملت مسلمان، علما و شخصیتهای سیاسی به کار گرفتند و تعداد زیادی از مردم و مسئولین بی گناه را به خاک و خون کشیدند اما با هشیاری امام(ره) که مردم را به وحدت و وحدت کلمه دعوت می‌نمود و عمل مردم به وحدت این گروه تروریستی از خاک کشور ایران پاک و محو شد، هر چند که امروز دشمنان ایران قصد بهره برداری از آن را دارند، اما به یمن پیروی مردم ایران از رهبر و با همگرایی ملی، امنیتی مثال زدنی در سراسر ایران حاکم است.


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان