برخي سياسيون عراقي شريك تروريستها هستند

مصاحبه با حاج سعد عبدالحسين از شيوخ عشاير كوت

Sheykh Saed

هابیلیان : در ابتدا خودتان را معرفی نمایید و بفرمایید مردم عراق چه دیدگاهی نسبت به کابینه ی فعلی این کشور دارند؟

بسم الله الرحمن الرحیم . من حاج سعد عبدالحسین هستم از شیوخ عشایر شهر کوت عراق . در مورد سوال شما باید بگویم دولت فعلی عراق یک دولت دموکراتیک و منتخب مردم عراق است . البته هر کابینه برای رسیدن به مطلوبهای مورد نظر خود یک سری سختی ها و مشکلات خاص خود را دارد و تلاش دولت فعلی نیز برای رفاه و امنیت مردم عراق شایسته ی تقدیر است . کابینه ی فعلی مشکلات سیاسی خاصی را پیش رو دارد . جدا از حضور اشغالگران باید به برخی احزاب و شرکاء سیاسی دولت نیز اشاره کنم که در داخل حکومت با جدیت کافی به فرایند سیاسی عراق توجه نمی کنند و همواره ساز مخالف می نوازند و از این نظر مردم عراق از برخی شرکاي سیاسی خود راضی نیستند.

هابیلیان : نظر شما در مورد دیدار برخی مقامات بلند پایه و همچنین گروه های مردمی عراقی ازایران و برعکس آن چیست ؟

به لحاظ وجود روابط دوستانه ی سیاسی موجود بین دو کشور سفرهایی هم که شکل می گیرد امری عادی است و این دیدارها برای گفتگو و تفاهم بیشتر انجام می شود. مساله ای که در این بین وجود دارد حساسیت آمریکا نسبت به سفر مقامات عراق و ایران به کشورهای یکدیگر می باشد زیرا آمریکا مخالف ایجاد روابط حسنه بین دو کشور است و نمی خواهد مسئولین عراقی به ایران سفر کنند.در واقع ما نیز به مانند مردم ایران احساس تنفر زیادی نسبت به آمریکا داریم.

هابیلیان : جایگاه تروریسم به لحاظ جغرافیایی بیشتردر چه مناطق عراق وجود دارد ؟

تروریستها بیشتر بغداد، الانبار، موصل و دیاله را پوشش می دهند و نسبت ترور در آنجا بسیار بالاست اما برای استانهای شمالی و جنوبی عراق که خالی از حضور نیروهای القاعده ، حزب بعث و سازمان منافقین خلق می باشد تروریسم و اعمال تروریستی وجود ندارد. اما تروریسم جدا از این مسئله در برخی احزاب و گروه های سیاسی عراق نیز نفوذ کرده و از طریق برخی افراد شناخته شده ی سیاسی دست به اقدام می زند .بعنوان مثال عدنان الدلیمی نماینده ی پارلمان و رییس یک فراکسیون در پارلمان می باشد اما چندی پیش در کنفرانسی در کشور ترکیه فریاد دادرسی بر آورد و گفت شیعه ها در عراق اهل تسنن را می کشند و سپس تقاضای کمک کرد. وی به هر حال نماینده ی پارلمان است و رفتارهای نابخردانه ی وی تاثیر بدی به همراه داشته و خواهد داشت . از بعد دیگر تروریستها در برخی رسانه های عربی نیز نفوذ کرده اند و بالاخص از طریق برخی بعضی شبکه های تلویزیونی عربی تبلیغات منفی شدیدی بر علیه مردم عراق و اوضاع کشورمان به راه انداخته اند و درصدد اثبات این مسئله هستند که شیعیان عراق عراقی نیستند .

هابیلیان : گمان می کنید ارتباط بین ایران و عراق با توجه به وجود دشمنان مشترکی همچون آمریکا و القاعده و منافقين چه مسیری را طی می کند؟

گمان می کنم خودتان هم این مطلب را قبول داشته باشید که عشق و علاقه ی ملت ما به مردم ایران امری اثبات شده است . در زما ن جنگ بین دو کشور بسیاری از سربازان شیعه ی عراقی حاضر به جنگ با ایران نبودند و شکنجه شدند و عده ای دیگر نیز تیرهایشان را به سمت سربازان شما شلیک نکردند. در حال حاضر همانگونه که گفتید دشمنان مشترکی مثل آمریکا و سازمان منافقین خلق بین دو ملت قرار دارند ضمن اینکه ما دشمنی کشورهای عرب منطقه با جمهوری اسلامی ایران را نیز درک می کنیم . امید ما به دوستی و یاری صادقانه ی ملت ایران است که در آن هیچ شکی وجود ندارد . تکلیف سازمان تروریستی منافقین نیز مشخص است ، هر چقدر هم که آمریکا از آنان حمایت کند باز هم باید خاک کشور ما را ترک کنند ضمن خود آمریکایی ها نیز بعنوان اشغالگران عراق باید بدانند که ملت عراق راضی به ماندن آنها در عراق نیستند. از سویی دیگر مقامات رسمی کشورمان نیز بارها به نیات خیر خواهانه ی دولت و ملت ایران اشاره کرده اند .

هابیلیان : از شما ممنونم و متشکریم .


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9503513&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانش‌ آموز بسیجی

  شهید جعفر کلهری

  در یادواره شهید هاشمی‌نژاد بیان شد

  شهید هاشمی‌نژاد مبارزی کامل و جامع بود

  شورش مسلحانه منافقین در 5مهر1360

  شورش کور

  مهدی عسکری؛ بنیاد هابیلیان

  خیانت منافقین در دفاع مقدس

  دکتر کبری صالحی‌جاوید؛ بنیاد هابیلیان

  فراز و فرود روابط گروهک منافقین با عراق

  محمدصادق کوشکی از دلایل ناکامی شورش 5 مهر 60 می‌گوید

  افتادن نقاب از چهره منافقین

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، روزنامه فرهیختگان

  منافقین و اسرای جنگی ایران

  واکنش رئیس قوه قضاییه ایران به یا‌وه‌گویی ترامپ

  سردار ‌سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم بود

  گفت‌وگوی قدس با فرزند شهید هاشمی‌نژاد

  دغدغه‌اش پاسخگویی به تحیر فکری جوانان بود

  جدیدترین مطالب

  گفتگو با مصطفی امینی‌خواه درباره کتاب «مناظره دکتر و پیر»

  متفکرِ غریب

  روزنامه شهرآرا

  سید حبیب واعظ

  گفت‌وگوی قدس با فرزند شهید هاشمی‌نژاد

  دغدغه‌اش پاسخگویی به تحیر فکری جوانان بود

  دکتر سیده عذرا هاشمی‌‌نژاد، روزنامه صبح نو

  روشنگر جریان نفاق

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

  از محکومیت رژیم بعثی تا تلاش برای حضور در جبهه‌ها

  برشی از خاطرات حجت‌الاسلام علی‌اکبر مهدوی خراسانی

  شهیدی که بخواب مادرش آمد و توطئه منافقین را خنثی کرد

  مهر 1359
  شنبه1 شنبه2 شنبه3 شنبه4 شنبه5 شنبهجمعه