با نفرت پراکنی مذهبی مبارزه شود

Thumbs B C Ba4456c86792a65d9ba2779ffb2accec

دبیر کل سازمان ملل متحد جامعه بین المللی را به همکاری برای مبارزه با نفرت پراکنی دینی فراخواند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس از سازمان ملل؛ آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد طی سخنانی به مناسبت روز جهانی یادبود جامعه قربانیان خشونت‌های مذهبی  جامعه بین المللی را به همکاری برای مبارزه با نفرت پراکنی علیه مسلمانان، یهودی‌ستیزی، سرکوب مسیحیان و دیگر گروه های دینی فراخواند.

گوترش با اشاره به افزایش حملات علیه افراد و گروه های مختلف در سراسر جهان اعلام کرد: یهودیان در کنیسه ها به قتل می رسند، مسلمانان در مساجد هدف حمله و تیراندازی قرار می گیرند و اماکن مذهبی آنها غارت و ویران می شود، مسیحیان هنگام عبادت کشته می شوند و کلیساهای آنان به آتش کشیده می شود.

وی افزود روز بین المللی یادبود قربانیان خشونتهای مذهبی فرصتی است تا با همکاری برای جلوگیری از بروز چنین حملاتی و محاکمه عوامل این خشونتها، حمایت خود را از قربانیان نشان دهیم.

گوترش از مردم سراسر جهان خواست تا در برابر آنهایی که به دروغ و با بدخواهی برای ساختن باورهای غلط از دین سوء استفاده و بذر تفرقه و بیم و نفرت را پراکنده می کنند، مقاومت کنند .

15 تن از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل با تعیین این روز جهانی از همه کشورها خواستند تضمین کنند از حربه ادیان و باورها و اعتقادات برای نقض حقوق بشر سوء استفاده نشود و کشورهای جهان با افراط‌گرایی مذهبی مبارزه کنند.

میشل باشلت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در پیامی ویدیویی از ژنو در یک نشست غیر رسمی شورای امنیت سازمان ملل به مناسبت این روز اعلام کرد: به رغم پیشرفت‌های زیادی که در این حوزه به دست آمده است من هنوز هم در رابطه با تشدید بیگانه هراسی، نژاد پرستی، عدم تساهل و تسامح مذهبی که دموکراسی صلح و ثبات اجتماعی را به خطر انداخته است به شدت احساس نگرانی می کنم. اگر نتوانیم تنوع را بپذیریم هیچ صلحی در جهان برقرار نخواهد شد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9932202&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور استان آذربایجان شرقی

شهید حمید خیری‌مطلق

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران

حماسه ششم بهمن سال 60 آمل نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است

احمد جعفر الساعدی؛ ترجمه بنیاد هابیلیان

پایان دوران ترامپ و مجاهدین خلق (منافقین)

مجید مربایان، روزنامه خراسان

تروریسم داخلی؛ چالش دولت تروریست

شهیداستان مازندران

شهید نورمحمد عبدی‌نژاد

مطالب پربازدید بخش خبر

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان