با تروریسم و تحریف دین مبارزه می‌کنیم

BOQsmhiGBtXcجان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه با تاکید بر اینکه کشورش احترام عمیقی برای دین اسلام قائل است، گفت: مسلمانان در فرانسه بخشی از تاریخ و هویت این کشور هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از اسپوتنیک، لودریان در کنفرانس خبری مشترک با سامح شکری همتای مصر خود گفت:‌ ما احترام عمیقی برای اسلام قائل هستیم و این پیامی بود که در دیدار با شیخ الازهر به او منتقل کردم. 

 

وی افزود: مسلمانان در فرانسه بخشی از تاریخ و هویت این کشور هستند و ما با تروریسم و تحریف دین و افراط گرایی مبارزه می‌کنیم.

 

لودریان درباره فراخوان‌ها برای تحریم کالاهای فرانسوی نیز گفت: ما این فراخوان‌ها و تبلیغات را محکوم می‌کنیم. این کینه و دشمنی برخی‌ها علیه فرانسه ممکن است به خشونت کشیده شود.

 

وزیر خارجه فرانسه در ادامه گفت: ما از سفارتخانه‌ها خواستیم که به اتباع فرانسوی هشدار بدهند که مراقب باشند و از سوی دیگر، تدابیر امنیتی را در برخی از سفارتخانه تشدید کردیم.

 

لودریان به منظور آرام کردن اوضاع بعد از انتقادهای شدید مسلمانان جهان از فرانسه به دنبال حمایت مقام های این کشور از انتشار کاریکاتورهای اهانت‌آمیز به پیامبر اسلام (ص) به مصر سفر کرد.

 

وی در این سفر با مقام‌های مصری از جمله شیخ الازهر دیدار و گفت وگو کرد.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای قبل از ورود لودریان به مصر اعلام کرد که وی روند شفاف سازی و آرام‌سازی اوضاعی که پیشتر امانوئل مکرون آن را آغاز کرده بود، ادامه می‌دهد.

 

مکرون چندی پیش با حمایت از انتشار کاریکاتورهای اهانت‌آمیز به پیامبر (ص) اعلام کرد که کشورش به انتشار چنین کاریکاتورهایی همچنان ادامه می‌دهد و آن را در راستای آزادی بیان عنوان کرد. اقدامی که خشم گسترده و سراسری مسلمانان سراسر جهان را در پی داشت.

 

سخنان رئیس‌جمهوری فرانسه موج گسترده‌ای از تظاهرات مردمی را در سراسر کشورهای مسلمان به دنبال داشت و بسیاری از کشورهای اسلامی کالاهای فرانسوی را تحریم کردند.

 

 


مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان