با اقدامات فرهنگی می‌توان با شبکه‌های ماهواره‌ای تروریست‌ها مقابله کرد

Namayandeh2

عبدالله ایزدپناه نماینده مردم ایذه و باغ ملک در بازدید از نمایشگاه ضالین (جنایات گروهک تروریستی حرکه النضال در اهواز) گفت: از برگزاری این نمایشگاه بسیار تشکر میکنم، چون این اطلاع رسانی ها می تواند در اتخاذ تصمیمات بسیار راه گشا باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان وی افزود: ما با توجه به ظرفیت عضویت برخی از نمایندگانمان در اتحادیه جهانی بین المجالس، هیئت های صلح و دوستی پارلمانی که اتفاقا بنده هم عضو هیئت صلح و دوستی آلمان، اتریش و برزیل هستم می توانیم از لحاظ حقوقی مسائل را پیگیری کنیم.

 

وی ادامه داد: در این دیدارها می توان نمایندگان سایر کشورها را نسبت به اتفاقات تروریستی که در داخل ایران رخ داده و عناصر تروریستی که در برخی از کشورهای اروپایی حضور دارند، توجیه کرد و احتمال دارد در آینده نزدیک سفری به اتریش داشته باشیم که این نشست ها فرصت خوبی جهت تبادل نظر بین نمایندگان است.

 

این نماینده مجلس گفت:  بالاخره معتقدم انسانها وجدان های بیداری دارند و خیلی از این مشکلات در خارج از کشور تحت تاثیر تبلیغات سوء رسانه ای دشمن است و همین باعث می شود برداشت خیلی از آنها درباره جمهوری اسلامی ایران اشتباه باشد.

 

وی با اشاره به ضعف پیگیری های در حوزه حقوق بشر در مجامع بین المللی افزود: در مسائل حقوق بشر هم متاسفانه خیلی ضعیف عمل کردیم و نتوانستیم حق خود را در عرصه بین المللی مطالبه کنیم؛ لذا نمایندگان در بعد داخلی می توانند با انتقال اطلاعات به هیئت رئیسه مجلس منتهی به وضع قوانین مناسب در حوزه تروریسم شوند و در بعد سازمان های حقوق بشری نیز می توان با اقدامات حساب شده واقعیت های داخل کشور را بیش از پیش برای آنها آشکار کنیم.

وی ادامه داد: ما باید در عرصه بین المللی ماهیت واقعی گروهک های تروریستی و برانداز را آشکار کنیم؛ مثلاً همین گروه تروریستی حرکه النضال که با حمایت سعودی ها و برخی از کشورهای اروپایی با طرح ریزی اقدامات تروریستی در خاک آنها، تعداد زیادی از مردم کشورمان را به شهادت رسانده است. لذا همین موضوعات بهترین مستنداتی است که می توان در حوزه حقوق بشر از آن سود برد، چرا که افرادی مثال حبیب اسیود خودشان به جنایاتشان اعتراف کرده اند و این بهترین سند برای محکوم کردنشان است.

 

وی با اشاره به کار فرهنگی در حوزه ی شبکه های گروه های تروریستی و مقابله با آن افزود: به نظرم یکی از راه های مقابله با شبکه های منتسب به گروهک های تروریستی، کار فرهنگی است. مثلا وقتی شبکه احوازنا راه افتاد در مقابل آن شبکه الاهواز توسط آیت الله جزایری راه اندازی شد و حرکت قابل قبولی بود. الان زمان جنگ نرم است و باید در این زمینه کار بیشتری صورت پذیرد.

 

نماینده مردم ایذه و باغ ملک ادامه داد: از سوی دیگر وزارت خارجه و مجلس باید با مستنداتی که وزارت اطلاعات در اختیارشان قرار می دهد در بعد حقوقی با انتقال اطلاعات به سازمان های بین المللی مانع از ادامه فعالیت های شبکه های منتسب به گروهک های تروریستی از جمله احوازنا شوند.

 

وی در پایان بازدید از این نمایشگاه با امضای طوماری به نمایندگی از مردم خوزستان محاکمه حبیب أسیود سرکرده گروهک تروریستی حرکه النضال را از قوه قضائیه مطالبه کرد.

 Namayandeh3

 

 


نظر (0)

There are no comments posted here yet

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

مطالب پربازدید سایت

بازخوانی ترور شهید آستانه‌پرست در گفتگو با دخترش

تیری که گلو را شکافت

منتخب مردم مشهد در نخستین دوره مجلس شورای اسلامی

گذری بر زندگی و مبارزات شهید سیدرضا کامیاب

درباره تفحص پیکر شهیده فاطمه اسدی که پس از 37 سال، تشییع و به خاک سپرده شد

حماسه رشادت بانوی ایرانی

دموکرات حین شهادت دست‌های فاطمه را بسته بود؛

روایت تکان‌دهنده سرتیم تفحص از دستان بسته شهیده اسدی

همزمان با سالگرد شهادت این شهید

پخش مستندی از ترور شهید فخری‌زاده

نماینده مردم ایذه و باغ ملک در بازدید از نمایشگاه «ضالین»:

با اقدامات فرهنگی می‌توان با شبکه‌های ماهواره‌ای تروریست‌ها مقابله کرد

جدیدترین مطالب

بررسی ابعاد مختلف ترور شهید فخری‌زاده در گفت‌وگو با عضو شورای ملی پژوهش‌های هسته ای لبنان

«فخر» برنامه هسته ای ایران

سالگرد شهادت دکتر محسن فخری‌زاده

آن‌ها علم و دانش را ‌ترور کردند

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:

خون شهید فخری‌زاده روح تازه‌ای به انقلاب بخشید

مطالب پربازدید بخش گفتگو

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان