نام و یاد شهیدان مکتب اهل بیت را زنده نگه داشته است

IMG 4342

تولیت آستان قدس رضوی گفـت: همانطور که امام راحل به حق فرمود این محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است و اگر محرم و صفر نبود از اسلام هم خبری نبود، این نام و یاد شهیدان است که شیعه و مکتب اهل بیت را زنده نگه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، حجت الاسلام و المسلمین مروی، در گرامیداشت سی‌وهشتمین سالگرد شهادت جوانمرد فاضل، شهید سیدعبدالکریم هاشمی‌نژاد در حرم مطهر رضوی با اشاره به ویژگی‌های شهید هاشمی‌نژاد گفت: شهید هاشمی‌نژاد شخصیتی بود که زندان‌ و شکنجه‌های فراوان دوران طاغوت را تحمل کرد و نقش بزرگی در روشنگری مردم به ویژه مردم شهر مشهد داشت.

وی با برشمردن هویت انقلاب اسلامی گفت: شهدا هویت انقلاب و جامعه انقلابی هستند و ما باید با همه وجود این هویت ارزشمند خود را پاس بداریم.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه افزود: وظیفه دوم ما این است که مسیر نورانی شهدا را به جامعه منتقل کنیم و از آن مهمتر این است که راه و مسیر عزتبخشی که شهدا انتخاب کردند حفظ کنیم. اگر بخواهیم جامعه در مسیر استقلال و ارمانخواهی استقرار داشته باشد باید نام و یاد شهدا سرلوحه ما قرار گیرد.

وی با با اشاره به سخن حضرت امام راحل مبنی بر اینکه این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگهداشته است گفت: همانطور که امام راحل به حق فرمود این محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است و اگر محرم و صفر نبود از اسلام هم خبری نبود، این نام و یاد شهیدان است که شیعه و مکتب اهل بیت را زنده نگه داشته است و پیروان اهل بیت کم شهید نداده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مروی در ادامه به محاسبات غلط رژیم بعث عراق در حمله به کشور اشاره کرد و گفت: صدام به لحاظ مادی درست محاسبه کرده بود که تهران را یک هفته ای بگیرد. ایران کشوری بود که تازه دولتی تاسیس کرده و ساختارهای قبلی‌اش متلاشی شده و ساختارهای جدید شکل نگرفته بود و ارتش و سپاهی نداشت. از آن سو به ارتش خود نگاه می‌کرد و می‌گفت یک هفته ای تهران را میگیرم اما اشتباه صدام در این بود که ایمان مردم را محاسبه نکرده بود.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

ایران آماده همکاری با شانگهای در مبارزه با تروریسم است

شهید ترور

شهید اصغر وحید

پانزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات منافقین

برای شرکت کنندگان در تجمعات منافقین اعلان قرمز صادر خواهد شد

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) اعلام کرد

انهدام تیم تروریستی توسط رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان