نام و یاد شهیدان مکتب اهل بیت را زنده نگه داشته است

IMG 4342

تولیت آستان قدس رضوی گفـت: همانطور که امام راحل به حق فرمود این محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است و اگر محرم و صفر نبود از اسلام هم خبری نبود، این نام و یاد شهیدان است که شیعه و مکتب اهل بیت را زنده نگه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، حجت الاسلام و المسلمین مروی، در گرامیداشت سی‌وهشتمین سالگرد شهادت جوانمرد فاضل، شهید سیدعبدالکریم هاشمی‌نژاد در حرم مطهر رضوی با اشاره به ویژگی‌های شهید هاشمی‌نژاد گفت: شهید هاشمی‌نژاد شخصیتی بود که زندان‌ و شکنجه‌های فراوان دوران طاغوت را تحمل کرد و نقش بزرگی در روشنگری مردم به ویژه مردم شهر مشهد داشت.

وی با برشمردن هویت انقلاب اسلامی گفت: شهدا هویت انقلاب و جامعه انقلابی هستند و ما باید با همه وجود این هویت ارزشمند خود را پاس بداریم.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه افزود: وظیفه دوم ما این است که مسیر نورانی شهدا را به جامعه منتقل کنیم و از آن مهمتر این است که راه و مسیر عزتبخشی که شهدا انتخاب کردند حفظ کنیم. اگر بخواهیم جامعه در مسیر استقلال و ارمانخواهی استقرار داشته باشد باید نام و یاد شهدا سرلوحه ما قرار گیرد.

وی با با اشاره به سخن حضرت امام راحل مبنی بر اینکه این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگهداشته است گفت: همانطور که امام راحل به حق فرمود این محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است و اگر محرم و صفر نبود از اسلام هم خبری نبود، این نام و یاد شهیدان است که شیعه و مکتب اهل بیت را زنده نگه داشته است و پیروان اهل بیت کم شهید نداده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مروی در ادامه به محاسبات غلط رژیم بعث عراق در حمله به کشور اشاره کرد و گفت: صدام به لحاظ مادی درست محاسبه کرده بود که تهران را یک هفته ای بگیرد. ایران کشوری بود که تازه دولتی تاسیس کرده و ساختارهای قبلی‌اش متلاشی شده و ساختارهای جدید شکل نگرفته بود و ارتش و سپاهی نداشت. از آن سو به ارتش خود نگاه می‌کرد و می‌گفت یک هفته ای تهران را میگیرم اما اشتباه صدام در این بود که ایمان مردم را محاسبه نکرده بود.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

جدیدترین مطالب

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان