ایران تجربه خوبی برای مقابله با پدیده «تروریسم» و «نفوذ» دارد

دبیرکل بنیاد هابیلیان، با اشاره به جدیدترین راه‌های طراحی شده از سوی دشمن برای «نفوذ» در کشور، گفت: برخی گروه‌های راست‌گرای انحرافی نظیر انجمن حجتیه از طریق مدارس به تکاپو افتاده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدجواد هاشمی‌نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان (کانون خانواده شهدای ترور) در بازدید از غرفه در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری در ماه‌های اخیر در مورد پدیده «نفوذ» به ویژه در دوران پسابرجام، اظهار داشت: کشور ما به دلیل صدمات قابل توجهی که از تروریسم خورده است، به طور طبیعی تجربه خوبی برای مقابله با «نفوذ» و بعد از آن پدیده «تروریسم» دارد.

وی با بیان اینکه امروز شکل و شمایل گروه‌های تروریستی معارض ما در دهه اول انقلاب تغییر کرده، ادامه داد: همین گروه‌ها امروز مدعی حمایت از حقوق بشر و مقابله با تروریسم شده‌اند و تجربیات ما در این عرصه می‌تواند راهگشا باشد.

دبیرکل بنیاد هابیلیان با اشاره به امنیت جمهوری اسلامی در سطح منطقه غرب آسیا و مصون‌سازی شهروندان ایرانی از پیوستن به گروه‌های تروریستی، گفت: در نقطه مقابل طبق آماری که خود اروپایی‌ها ارائه می‌دهند، حدود سه هزار نفر از اتباع کشورهای اروپایی، هم‌اکنون در گروه‌هایی نظیر داعش فعال هستند.

هاشمی‌نژاد با اشاره به برپایی حدود 400 نمایشگاه از سوی بنیاد هابیلیان در سطح کشور، عنوان کرد: در این نمایشگاه‌ها شیوه فعالیت گروه‌های نفوذی و جذب افراد به آنها را نشان می‌دهیم که همه اینها با هدف تبیین و مقابله با پدیده نفوذ انجام شده است.

وی ادامه داد: سابقه سی و چند ساله جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که نفوذ همیشه توسط سرپنجه‌های داخلی استکبار جهانی انجام شده که اهداف آنها را در داخل دنبال می‌کنند؛ اهمیت این سرپنجه‌ها از رفت و آمد شرکت‌های اروپایی و آمریکایی به ایران و خطراتی که ممکن است در این ناحیه وجود داشته باشد، بیشتر است.

فعالیت چندین هزار NGO بی‌نام و نشان در سطح کشور

دبیرکل بنیاد هابیلیان در همین رابطه به فعالیت برخی تشکل‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر چندین هزار NGO در داخل کشور داریم که ماهیت آنها و نحوه عملکردشان مشخص نیست و اینها نشان می‌دهد که نفوذ از همین مسیر اتفاق می‌افتد.

هاشمی‌نژاد تصریح کرد: طی دو تا سه سال اخیر رگه‌هایی از تفکرات منافقین حتی در مراکز علمی دانشگاهی ما دیده شده که ممکن است اتفاقاتی را از رهگذر تفکر و فعالیت آنها شاهد باشیم.

تعامل با دنیا نباید باعث غفلت از واقعیت‌های دشمن شود

وی درباره میزان توجه دولت به پدیده نفوذ دشمن نیز اظهار داشت: دولت‌ها معمولا در یک چارچوب خاص حرکت می‌کنند و تلاش آنها این است که با حفظ رویکرد تعاملی در جامعه ثبات ایجاد کنند و اتفاقاً این خوب است، اما گاهی اوقات ممکن است در این میان چشم بر واقعیت‌ها بپوشانند و آنها را نبینند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان در همین رابطه به موج سازندگی و فعالیت‌های اقتصادی با هدف ساختن کشور بعد از جنگ تحمیلی و در دهه 70 اشاره کرد و یادآورشد: با وجود اقدامات ارزشمند اما در عین حال در آن مقطع کمتر توجهی به برخی اقدامات تروریستی و نفوذی شد.

هاشمی‌نژاد با اشاره به تلاش برخی‌ها برای سفید نشان دادن و مصون‌سازی گروه‌هایی که سابقه طولانی توطئه علیه ایران دارند، گفت: همه اینها در حالی اتفاق می‌افتد که آمریکایی‌ها بعد از 50-40 سال، امروز اقرار می‌کنند که به دنبال زمینه‌سازی برای نفوذ مجدد در کشور هستند.

وی افزود: به موازات تلاش‌های داخلی در خارج از کشور و حتی در برخی پارلمان‌های اروپایی نیز ردپای گروه‌های تروریستی دیده می‌شود که به آنها رسمیت می‌دهند.

تلاش انجمن حجتیه برای نفوذ در کشور از طریق مدارس

دبیرکل بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور) در همین رابطه به تلاش گروه‌های راست‌گرای انحرافی برای جذب نیروهای متدین در مناطق مختلف کشور اشاره کرد و گفت: جریاناتی مانند انجمن حجتیه چند سالی است که به تکاپوی مجدد افتاده‌اند و مراکز علمی ما را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه در آموزش و پرورش ردپاهایی از این جریان دیده می‌شود، اظهار داشت: در شهر مشهد مدارسی را می‌شناسیم که در دست این افراد است و دارند بر روی بچه‌‌های مردم کار می‌کنند تا در آینده از آنها بهره‌برداری کنند.

وی با اشاره به اقدامات تبیینی بنیاد هابیلیان برای روشن‌سازی ماهیت این گروه‌ها، گفت: بنیاد در آینده نیز برنامه‌های خود را برای روشنگری نسبت به این قبیل راه‌های نفوذ ادامه خواهد داد.


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان