اگر شهدایی مانند همدانی مقابل داعش نایستند، ناامنی به مرزهای ما کشیده خواهد شد

Shamkhaniدریابان شمخانی: اگر شهدایی مانند همدانی در سوریه مقابل داعش نایستند، ناامنی و بی‌ثباتی که خواست کشورهای استکباری است به مرزهای ما کشیده خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از خبرگزاری دانشجو، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر روز جمعه در همایش یادواره شهدای مسجد امام حسین (علیه السلام)، ایثارگران و شهدا را عنصر قدرت‌ساز و حافظ و پشتیبان امنیت ملی کشور و سنگربانان در برابر نفوذ دشمنان به مرزهای فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی دانست.

شمخانی افزود: فرهنگ دفاع مقدس قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران و پیش‌برنده و انگیزه‌دهنده به حرکت‌های جهادی است که الگویی نوین در تحکیم ساخت درونی نظام به شمار می‌رود و ریشه آن نیز به باور‌ها و اعتقادات برخواسته از حکومت اسلامی بازمی گردد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت؛ خط ایثارگری و فداکاری بدون کوچک‌ترین تنازلی از آرمان‌های اصیل انقلابی امروزه نیز تداوم دارد و مجاهدت و شهادت سردارانی مانند شهید همدانی در راه دفاع از حرم اهل‌بیت‌(علیهم السلام) و محافظت از مرزهای اسلام ناب و محور مقاومت شاهد گویای این مسیر پر افتخار است.

علی شمخانی با ارایه تحلیلی جامع از شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر کشورهای خط مقدم مبارزه با تروریسم به مشکلات متعددی که دولت عراق با آن مواجه است اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه دولت عراق و در راس آن جناب آقای حیدرالعبادی ضمن مبارزه قاطع با تروریسم تکفیری، اقدامات گسترده و مفیدی را در حوزه مبارزه با فساد اقتصادی نیز آغاز کرده است.

وی با تجلیل از نقش تاثیرگذار نخست‌وزیر عراق در حفظ یک‌پارچگی، انسجام سیاسی و وحدت ملی در این کشور افزود: تلاش مستمر دشمنان ملت عراق برای ایجاد اختلاف مذهبی و قومی در این کشور با تدبیر مرجعیت و اقدامات شایسته دولت با ناکامی مواجه شده است.

دریابان شمخانی با اشاره به حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از کشورهای عراق و سوریه که به صورت واقعی با تروریسم مقابله می‌کنند تاکید کرد: اگر شهدایی مانند همدانی در سوریه مقابل داعش نایستند، ناامنی و بی‌ثباتی که خواست کشورهای استکباری است به مرزهای ما کشیده خواهد شد.

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه گفت: آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آن بدون مقابله موثر با داعش صرفا به دنبال مدیریت این جریان تروریستی برای افزایش سلطه خود در منطقه هستند.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام یادآور شد: بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری مجموعه بخش‌های کشور در مسیر تقویت روزافزون توان دفاعی سخت و نرم برای مقابله با هر نوع تهدید و نفوذ گام بر می‌دارند و در این راه ارتقاء انسجام و وحدت ملی اصل غیر‌قابل اجتناب است.

وی افزود: مطالبه عمومی، تقویت بنیه اقتصادی، مقابله با تحریم‌های ظالمانه و توسعه عدالت و رفع فساد است و برنامه‌های گسترده‌ای نیز برای پاسخ به این خواسته به حق از سوی دولت محترم در دست اجراست.

شمخانی همچنین با اشاره به جانفشانی‌ها در زمان جنگ تحمیلی گفت: بهترین دلیل برای اینکه این مسیر قابل توقف نیست، شهادت سردار همدانی امروز است.

وی تاکید کرد: آنچه امروز بر خلاف واقع ترسیم می‌شود که در ایران بعد از برجام مسیر همراهی با غرب یا استکبار دنبال خواهد شد، دروغ است. یکی از پایه‌های امنیت ملی ایران آموزه‌های دینی، خون شهدا و خانواده شهدا هستند. وحدت، انسجام و گوش به فرمان ولایت بودن رمز پیروزی ما در جنگ بود و بعد از این نیز خواهد بود.

دبیر شورای عاملی امنیت ملی ادامه داد: در ۳۷ سال بعد از انقلاب هر زمان که با وحدت با پدیده‌ای برخورد کردیم سربلند بیرون آمدیم و ملت ایران هرگز دست از ارزش‌های خود برنمی‌دارد. هرگز دفاع از ملت مظلوم فلسطین، سوریه، لبنان، عراق و یمن را کنار نخواهد گذاشت و اگر انقلاب اسلامی از ارزش‌ها و باورهای خود در لبنان و سوریه و عراق دفاع نکند باید در تهران این کار را بکند.

شمخانی همچنین با اشاره به موقعیت منطقه‌ای ایران گفت: ایران مستقل‌ترین و مقتدر‌ترین کشور منطقه است و اجازه نمی‌دهد تروریسم از شرق افغانستان به شامات و بین‌النهرین منتقل شود. پشتوانه این قدرت آموزه‌های دینی و وجود رهبری و دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس است.

وی با اشاره به داعش و ادعای مبارزه غربی‌ها با آن نیز تاکید کرد: اسناد دقیق با تصویر وجود دارد که نشان می‌دهد بسیاری از اهداف داعش در عراق عمدا هدف قرار نمی‌گیرند و تنها زمانی به آن‌ها حمله می‌شود که غرب احساس کند داعش از خط قرمز تعیین شده برایش فرا‌تر می‌رود.

شمخانی در پایان سخنان خود یادآور شد: ایران روشن و واضح در باور و راهبرد خود در دفاع از مستضعفان منطقه و جلوگیری از نفوذ معتقد به هشدار رهبری با تاکید بر عبرت از شهدا جنگ تحمیلی و با تکیه بر نسل برآمده از خانواده شهدا، همچنان دژ تسخیرناپذیر غرب باقی می‌ماند. در کنار این اقدامات جمهوری اسلامی می‌داند مشکلات ما مشکلات معیشتی است و مبارزه با تحریم و فساد پیام دولت جمهوری اسلامی است.


مطالب پربازدید سایت

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

مطالب پربازدید بخش خبر

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان