اوباما بايد به شعارهاي خود عمل كند

Rajavi1384

استاد روابط بين‌الملل و كارشناس امور منطقه در لبنان اظهار داشت: باراك اوباما رييس جمهوري آمريكا بايد شعار خود مبني بر ايجاد تغيير را به طور عملي به جهان عربي و اسلامي نشان دهد.

 

كامل وزنه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا گفت: بايد بين سياست دولت اوباما با آنچه از گذشته بر سياست خارجي آمريكا حاكم بوده است، تفاوت قايل شد.

 

وي در اين‌باره به حمايت دولتهاي پيشين آمريكا به رياست بيل كلينتون و جرج بوش از تروريستها و هزينه ميليونها دلاري ايالات متحده براي حمايت از سازمانهاي تروريستي از جمله مجاهدين خلق(منافقين) و جند الله كه به امور تروريستي در ايران مي‌پرداختند، اشاره كرد و افزود: متاسفانه دستگاههاي پيشين آمريكا، هنوز هم بر اين كشور سلطه دارند.

 

وزنه گفت: اوباما بايد اين برنامه‌هاي خرابكارانه را متوقف و ثابت كند كه با دولتهاي پيشين تفاوت دارد.

 

وي اظهار داشت: ايران خواهان برخورد باز با جهان و برقراري روابط ديپلماتيك با كشورهاي اروپايي و غرب بر اساس احترام به حاكميت ايران است.

 

تحليلگر لبناني بيان داشت: اعضاي دولت كنوني و فرماندهي ارتش آمريكا در خاور ميانه از بازماندگان بوش هستند و ديويد پاتريوس فرمانده منطقه ارتش آمريكا در خاور ميانه، در دوره جمهوري خواهان و محافظه كاران آمريكا ، خواهان تبديل منطقه خاورميانه به مكاني پر از جنگ و درگيري بوده، همانند آنچه كه ما امروز در پاكستان و افغانستان شاهد آن هستيم.

 

وي در اين‌باره به اوضاع عراق اشاره كرد و گفت: عقب نشيني آمريكا از عراق، عقب نشيني نظامي نيست بلكه نوعي جابجايي نيروهاي آمريكايي به منظور خارج كردن آنها از باتلاق شهرهاي عراق و انتقالشان به پادگانهاست.

 

استاد لبناني اظهار اميدواري كرد كه آمريكا هر چه زودتر به اشغال عراق پايان دهد و دخالت در امور منطقه را متوقف كند.

 

وي گفت: اوباما تاكنون، جز كلام كه بخشي از ادبيات سياسي به شمار مي رود، كاري براي حل مشكلات منطقه نكرده و عمل دولت آمريكا، همچنان همانند گذشته است به طوري كه كشتار و جنگ و تجاوز ادامه دارد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10152393&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان