امیرعبداللهیان: تروریسم دشمن مشترک کشورهای منطقه است

 170118238

وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با همتای افغانستانی خود، ضمن محکوم کردن و تسلیت عملیات تروریستی روز گذشته که به جان‌باختن و مجروح شدن تعداد زیادی از کارکنان وزارت امور خارجه افغانستان منجر شد، تاکید کرد: تروریسم دشمن مشترک کشورهای منطقه است.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با امیرخان متقی وزیر خارجه افغانستان، با محکوم کردن عملیات تروریستی روز گذشته که به جان‌باختن و مجروح شدن تعداد زیادی از کارکنان وزارت امور خارجه افعانستان منجر شد، مراتب تسلیت خود را به سرپرست و کارکنان وزارت خارجه و خانواده های آنان ابلاغ کرد و از خداوند برای مجروحین شفای عاجل مسئلت کرد.

 

در این تماس تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: حمله تروریستی دیروز در مقابل درب ورودی وزارت خارجه افغانستان بسیار تأسف انگیز است و ما به شدت آن را محکوم می کنیم. همچنین به خانواده های شهدای این حادثه تسلیت می گوییم و از خداوند برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می کنیم.

 

امیرعبداللهیان افزود، تروریسم دشمن مشترک کشورهای منطقه است و آنها در مسیر اهداف و امیال استکبار جهانی با کشتن افراد بیگناه در صدد آن هستند که کشورهای استعمارگر را در کشورهای منطقه مسلط سازند.

 

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: آن چه دیروز در کابل اتفاق افتاد و چندی قبل در حرم مطهر شاهچراغ شیراز به وقوع پیوست، دارای منشاء واحدی است و برای مبارزه با آن هم باید سیاست واحدی داشت و لازم است با قدرت تمام در مقابله با تروریستها همکاری کرد.

 

امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان نیز در این گفتگو، ضمن تشکر و قدردانی از تماس تلفنی امیرعبداللهیان، با تأکید بر برادری و دوستی مردم دو کشور، بر ضرورت مبارزه قاطع با تروریسم در همکاری با کشورهای همسایه تاکید کرد.


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان