امنیت مشترک، همکاری بیشتر در منطقه برای جلوگیری از بازگشت تروریسم را ایجاب می کند

Baramبرهم صالح در کنفرانس خبری مشترک با روحانی در بغداد؛

رئیس جمهوری عراق ضمن قدردانی از ایران به دلیل پشتیبانی از کشورش در جنگ علیه داعش، تاکید کرد که پیروزی بر تروریسم هنوز تکمیل نشده و نیازمند همکاری کشورهای منطقه است.

 رئیس جمهوری ایران در این نشست اعلام داشت:هر دو کشور در سال‌های گذشته با مسئله تروریسم مواجه بوده‌اند و امروز بسیار خوشحالیم که در روزهای سخت در کنار ملت و ارتش عراق بودیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از السومریه نیوز، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق ظهر امروز (دوشنبه) در کنفرانس خبری مشترک با همتای ایرانی خود حسن روحانی در کاخ السلام شهر بغداد، در رابطه با قدردانی از جمهوری اسلامی به دلیل پشتیبانی از کشورش در جنگ علیه گروه تروریستی داعش اظهار داشت: یک فرصت مهم را داشتم تا برای روحانی بر قدردانی از برادران خود در ایران به دلیل پشیبانی از عراق در جنگ علیه داعش تاکید کنم؛ روابط دو کشور در طول تاریخ مستحکم است و به نفع کشورهای منطقه می باشد.

صالح با بیان این که عراق با همسایگانش ایران و ترکیه و گستره عربی خود خوش شانس است، خاطر نشان ساخت که کشورش به دلیل درگیری های منطقه از تروریسم رنج برده و پیروزی بزرگ بر داعش نیز محقق شده با این حال ناتمام است.

رئیس جمهوری عراق ضمن درخواست از کشورهای منطقه برای همکاری بیشتر برای تامین امنیت مشترک و نابودی تروریسم، تصریح کرد: امنیت مشترک، همکاری بیشتر ما برای جلوگیری از بازگشت تروریسم در کل منطقه را ایجاب می کند و این مسئله نیز نیازمند همکاری کشورهای منطقه با یکدیگر در راستای تامین منافع مشترک، مبارزه با تمامی گروه های تروریستی و خودداری از درگیری و کشمکش است.

رئیس جمهوری عراق با تاکید بر لزوم همکاری تمامی کشورهای منطقه برای مقابله با تروریسم، در این باره افزود: عمق عربی عراق، یک عنصر برای گرد هم آوردن منطقه خواهد بود؛ عراق پس از آن که از درگیری های منطقه ای رنج می برد، هم اکنون در یک لحظه تاریخی مهم به سر می برد که ادامه فرآیند برقراری امنیت و ثبات در منطقه را ایجاب می کند.

صالح همچنین خاطر نشان ساخت: ریشه کن کردن تفکر انحرافی و افراط گرایی و حفظ امنیت مشترک عراق و کشورهای منطقه، تلاش و همکاری منطقه ای بیشتری را ایجاب می کند و من خوشبینم که کشورهای منطقه اهمیت ثبات عراق و تبدیل آن به صحنه همگرایی منافع ملت های منطقه را درک می کنند؛ هر چند برخی ها می گویند عراق به دلیل موقعیت خود از مشکلات زیادی رنج می برد، با این حال مرکز ثبات کشورها و منطقه می باشد.

روحانی، ریاست جمهوری ایران با بیان اینکه امروز گفتگوی بسیار خوبی با رئیس جمهور عراق داشتم و در تمام این مذاکرات نقطه اختلافی را ندیدم، افزود: رابطه میان ایران و عراق به نفع دو ملت است و ما اجازه نمی‌دهیم این منافع مشترک در هیچ شرایطی از مسیر مثبت خود دور شود.

رئیس جمهور بیان کرد: در تمام حوزه‌ها، زمینه‌های لازم برای همکاری میان دو طرف وجود دارد. تجارت و سرمایه گذاری، ایجاد شهرک‌های صنعتی مشترک، بازارچه‌های مرزی، گردشگری از جمله زائران دو کشور، انرژی، برق، گاز، نفت، بانک و روابط مالی و بانکی، خدمات فنی و مهندسی، جاده‌ها، راه آهن، راه‌های آبی، اروندرود، مسائل محیط زیستی، سیاسی، منطقه‌ای و بین المللی.

وی گفت: هر دو کشور در سال‌های گذشته با مسئله تروریسم مواجه بوده‌اند و امروز بسیار خوشحالیم که در روزهای سخت در کنار ملت و ارتش عراق بودیم.

روحانی تصریح کرد: ما کشور عراق را در منطقه، در جهان اسلام و در میان کشورهای عرب، کشور مهمی می‌دانیم و این کشور می‌تواند نقش بسیاری را در منطقه و در روابط میان کشورهای منطقه داشته باشد.

رئیس جمهور بیان کرد: ما می‌خواهیم با عراق دو کشور بسیار نزدیک و متحد باشیم. نه آنکه متحد باشیم علیه دیگری، بلکه متحد باشیم تا دیگر کشورهای منطقه را هم به خود جذب کنیم.

وی افزود: برای ما ثبات، امنیت و دموکراسی در عراق بسیار اهمیت دارد و می‌دانیم عراق امن و آباد موجب ثبات و امنیت کل منطقه خواهد شد.


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

شبکه هرمی ترور

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسن‌نژاد

شهید حسن نژاد ذوب در خدمت به مردم بود

جدیدترین مطالب

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسن‌نژاد

شهید حسن نژاد ذوب در خدمت به مردم بود

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

شبکه هرمی ترور

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

نشست کیفردهی به جرایم تروریستی

حمایت حقوقی از قربانیان تروریسم در ایران

مطالب پربازدید بخش خبر

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

میزبانی از اعضای گروهک منافقین جرم محسوب می‌شود

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در مراسم بزرگداشت شهید حجازی و 1050 شهید ترور خراسان رضوی

بنیاد هابیلیان مظلومیت شهدای ترور را به گوش همگان خواهد رساند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان