امام فرمودند هیچکس حق ندارد کسی را که دستش به خون آلوده نشده اعدام کند

602951 810

پاسخ حجت‌الاسلام حسینیان به سؤال مخاطبان درباره مجازات‌های دهه 60

امام فرمودند هیچکس حق ندارد کسی را که دستش به خون آلوده نشده اعدام کند

هیچ موردی وجود ندارد که شخص بدون محاکمه اعدام شود

حجت‌الاسلام حسینیان گفت: درباره منافقین تا کسی دستش به خون آلوده نشده بود اعدام نمی‌شد. حتی حضرت امام خمینی(ره) بیانیه‌ای صادر کردند و فرمودند هیچکس حق ندارد کسی را که دستش به خون آلوده نشده اعدام کند.

به گزارش هابیلیان به نقل از پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ در قسمت «شما بپرسید» که با هدف پاسخگویی به شبهات تاریخی راه‌اندازی شده، یکی از مخاطبان پرسش خود را اینگونه مطرح کرده است: لطفا در مورد اعدام‌های دهه 60 توضیح دهید. بعضی‌ها می‌گویند اشخاصی مثل آقای خلخالی بدون محاکمه افراد را اعدام می‌کردند. یا افرادی را که ارتباط چندانی با منافقین نداشتند بی‌گناه دستگیر و اعدام می‌کردند. لطفا روشنگری بفرمایید.

حجت‌الاسلام والمسلیمن روح‌الله حسینیان، در گفت‌وگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در پاسخ به این سئوال گفت: دشمنان همیشه با هدف تخریب چهره جمهوری اسلامی اقدام به شایعه‌سازی کرده‌اند. شایعاتی که اصلا مستند نبوده است.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به جنایت‌های امثال نعمت‌الله نصیری و رضا ناجی گفت: اگرچه نظر بعضی‌ها درباره افرادی مثل نصیری -که مردم را به رگبار بستند و افتخارشان این بود که مردم را قتل‌عام کردند- این بود که نیاز به محاکمه ندارند چون جرمشان محرز است اما با این وجود، حتی نصیری هم محاکمه شد.

حجت‌الاسلام حسینیان با تاکید بر این که در عمل هیچ موردی وجود ندارد که شخص بدون محاکمه اعدام شود یادآور شد: حتی افرادی مثل ناجی که اولین فرماندار نظامی بود و در اصفهان قتل و غارت‌های بسیاری انجام داد هم ابتدا محاکمه شد و بعد از رسیدگی به پرونده‌اش اعدام گردید.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی بیان داشت: مواردی هم بود که بعد از محاکمه، احکامی به جز اعدام برای افراد صادر می‌شد.

وی ادامه داد: مثلا چند پرستار بودند که به مجروحین و انقلابیون در بیمارستان ادرار می‌نوشاندند. آقای خلخالی آنها را محاکمه کرد و چون دستشان به خون آلوده نشده بود، احکامی به غیر از اعدام برایشان صادر شد و به سه سال زندان محکوم شدند.

حجت‌الاسلام حسینیان درباره محاکمه و اعدام منافقین در دهه 60 نیز گفت: درباره منافقین هم تا کسی دستش به خون آلوده نشده بود اعدام نمی‌شد. حتی حضرت امام بیانیه‌ای صادر کردند و فرمودند هیچکس حق ندارد کسی را که دستش به خون آلوده نشده اعدام کند.

قائم مقام وقت دادستان انقلاب اسلامی در وزارت اطلاعات اضافه کرد: منافقین در دروغ گفتن و راه‌اندازی جنگ نرم بسیار ماهر هستند. مثلا منافقین لیستی به عنوان اعدام‌های سال 67 به سازمان ملل فرستادند و با استفاده از آن علیه جمهوری اسلامی تبلیغ کردند اما جالب است بدانید بسیاری از افرادی که نام آنها در آن لیست به عنوان اعدامی ثبت شده، اکنون زنده هستند و در همین تهران مشغول زندگی می‌باشند.

وی با اشاره به مستندات مندرج در کتاب «تبار ترور» درباره آمار ترورهای سازمان منافقین افزود: در این کتاب حرکت‌های تروریستی که سازمان به صورت رسمی مسئولیت ارتکاب آنها را پذیرفته ثبت شده است. اگر این آمار را ببینیم متوجه می‌شویم تعداد اعدامی‌های منافقین در دهه 60 حتی بسیار کمتر از آن است. و اگر بنا بود جمهوری اسلامی در برابر هر ترورِ منافقین یک نفر از آنها را اعدام کند، الان تعداد اعدامی‌های منافقین می‌بایست بیش از 17 هزار نفر بود.

حجت‌الاسلام حسینیان یادآور شد: برای همه اعضای سازمان هم حکم اعدام صادر نشد. کما اینکه چند مرتبه منافقین مورد عفو قرار گرفتند. یعنی افرادی بودند که عضویت آنها در سازمان مسجل بود یا عضو خانه‌های تیمی بودند اما دستشان به خون کسی آلوده نشده بود؛ این افراد اعدام نشدند و چند سال بعد مورد عفو قرار گرفتند.

جانشین دادستان تهران در دهه 60 با اشاره به عطوفت و مهربانی شهید لاجوردی با اعضای فریب‌خورده سازمان افزود: خودِ شهید لاجوردی تعداد زیادی از این‌ها را که هوادار یا سمپات بودند مورد لطف قرار داد و با اقدامات فرهنگی شهید لاجوردی بسیاری از آنها برگشتند و مورد عفو قرار گرفتند تا جایی که آنان به بچه‌های آقای لاجوردی معروف شدند.

حجت‌الاسلام حسینیان در پایان با مقایسه منافقین و داعش یادآور شد: ولی شما نگاه کنید دشمن از خود چه فرشته‌ای می‌سازد و از جمهوری اسلامی چه سیمایی ارائه می‌دهد. واقعا اگر عملیات مهندسی سازمان که منجر به پوست کندن و زنده به گور شدن سه پاسدار گردید بازخوانی شود معلوم می‌شود که منافقین به مراتب از داعش خون‌آشام‌تر هستند. ولی چون زیر پر و بال غربی‌ها قرار گرفته‌اند آن جنایتکاران مورد حمایت رسانه‌ای، مالی و همه‌جانبه قرار می‌گیرند و حتی از لیست تروریست خارج می‌شوند.


مطالب پربازدید بخش اخبار

به همت هابیلیان و با همکاری خبرگزاری ایرنا و شهرداری تهران

گزارش تصویری از نمایشگاه عکس ایران قربانی تروریسم

عکس‌های دیده نشده از وقایع تروریستی دهه۶۰

نمایشگاه عکس «ایران قربانی تروریسم» برای نخستین بار برگزار شد

به همت بنیاد هابیلیان و شهرداری تهران

نخستین نمایشگاه عکس ایران قربانی تروریسم برگزار می شود

اسنادی از شبکه انسانی و نهادهای پوششی منافقین در کانادا

اسامی شرکت‌ها و انجمن‌های پوششی منافقین در کانادا

پارلمان اتحادیه اروپا درباره منافقین؛

آن‌ها متهم به ارعاب، شکنجه و قتل مهاجرین ایرانی هستند!

مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

پیام تشکر خانواده شهدای ترور کشور از رئیس جمهور

نامه غریب‌آبادی درباره مواضع جاوید رحمان

تروریست‌های جانی و خطرناک چهره حقوق بشری به خود گرفته‌اند

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

آیا اروپا چشم خود را به روی ماهیت تهدیدآمیز منافقین باز کرده است؟

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

سازمان ملل و ضرورت کنترل و نظارت بر گزارشگران ویژه

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

سازمان ملل و ضرورت کنترل و نظارت بر گزارشگران ویژه

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

آیا اروپا چشم خود را به روی ماهیت تهدیدآمیز منافقین باز کرده است؟

نامه غریب‌آبادی درباره مواضع جاوید رحمان

تروریست‌های جانی و خطرناک چهره حقوق بشری به خود گرفته‌اند

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

پیام تشکر خانواده شهدای ترور کشور از رئیس جمهور

منافقان جایی در دنیا ندارند

از تیرانا رانده و از کانادا مانده

محاکمه تروریست‌ها مشمول مرور زمان نمی شود

ترور و جنایات گروهک‌های تروریستی تا ابد قابل پیگیری است

نمی‌خواهیم استان درگیر نزاع‌های بین‌المللی شود

مخالفت استان غربی عراق با پذیرش تروریستهای مستقر در مرز با ایران

جلسه دادرسی حقوقی سرکرده گروهک تروریستی تندر

«شارمهد» مسؤولیت حمله تروریستی حسینیه وصال شیراز را برعهده گرفته است

شهریور 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
20
21
22
23
24
28
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان