امام فرمودند هیچکس حق ندارد کسی را که دستش به خون آلوده نشده اعدام کند

602951 810

پاسخ حجت‌الاسلام حسینیان به سؤال مخاطبان درباره مجازات‌های دهه 60

امام فرمودند هیچکس حق ندارد کسی را که دستش به خون آلوده نشده اعدام کند

هیچ موردی وجود ندارد که شخص بدون محاکمه اعدام شود

حجت‌الاسلام حسینیان گفت: درباره منافقین تا کسی دستش به خون آلوده نشده بود اعدام نمی‌شد. حتی حضرت امام خمینی(ره) بیانیه‌ای صادر کردند و فرمودند هیچکس حق ندارد کسی را که دستش به خون آلوده نشده اعدام کند.

به گزارش هابیلیان به نقل از پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ در قسمت «شما بپرسید» که با هدف پاسخگویی به شبهات تاریخی راه‌اندازی شده، یکی از مخاطبان پرسش خود را اینگونه مطرح کرده است: لطفا در مورد اعدام‌های دهه 60 توضیح دهید. بعضی‌ها می‌گویند اشخاصی مثل آقای خلخالی بدون محاکمه افراد را اعدام می‌کردند. یا افرادی را که ارتباط چندانی با منافقین نداشتند بی‌گناه دستگیر و اعدام می‌کردند. لطفا روشنگری بفرمایید.

حجت‌الاسلام والمسلیمن روح‌الله حسینیان، در گفت‌وگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در پاسخ به این سئوال گفت: دشمنان همیشه با هدف تخریب چهره جمهوری اسلامی اقدام به شایعه‌سازی کرده‌اند. شایعاتی که اصلا مستند نبوده است.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به جنایت‌های امثال نعمت‌الله نصیری و رضا ناجی گفت: اگرچه نظر بعضی‌ها درباره افرادی مثل نصیری -که مردم را به رگبار بستند و افتخارشان این بود که مردم را قتل‌عام کردند- این بود که نیاز به محاکمه ندارند چون جرمشان محرز است اما با این وجود، حتی نصیری هم محاکمه شد.

حجت‌الاسلام حسینیان با تاکید بر این که در عمل هیچ موردی وجود ندارد که شخص بدون محاکمه اعدام شود یادآور شد: حتی افرادی مثل ناجی که اولین فرماندار نظامی بود و در اصفهان قتل و غارت‌های بسیاری انجام داد هم ابتدا محاکمه شد و بعد از رسیدگی به پرونده‌اش اعدام گردید.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی بیان داشت: مواردی هم بود که بعد از محاکمه، احکامی به جز اعدام برای افراد صادر می‌شد.

وی ادامه داد: مثلا چند پرستار بودند که به مجروحین و انقلابیون در بیمارستان ادرار می‌نوشاندند. آقای خلخالی آنها را محاکمه کرد و چون دستشان به خون آلوده نشده بود، احکامی به غیر از اعدام برایشان صادر شد و به سه سال زندان محکوم شدند.

حجت‌الاسلام حسینیان درباره محاکمه و اعدام منافقین در دهه 60 نیز گفت: درباره منافقین هم تا کسی دستش به خون آلوده نشده بود اعدام نمی‌شد. حتی حضرت امام بیانیه‌ای صادر کردند و فرمودند هیچکس حق ندارد کسی را که دستش به خون آلوده نشده اعدام کند.

قائم مقام وقت دادستان انقلاب اسلامی در وزارت اطلاعات اضافه کرد: منافقین در دروغ گفتن و راه‌اندازی جنگ نرم بسیار ماهر هستند. مثلا منافقین لیستی به عنوان اعدام‌های سال 67 به سازمان ملل فرستادند و با استفاده از آن علیه جمهوری اسلامی تبلیغ کردند اما جالب است بدانید بسیاری از افرادی که نام آنها در آن لیست به عنوان اعدامی ثبت شده، اکنون زنده هستند و در همین تهران مشغول زندگی می‌باشند.

وی با اشاره به مستندات مندرج در کتاب «تبار ترور» درباره آمار ترورهای سازمان منافقین افزود: در این کتاب حرکت‌های تروریستی که سازمان به صورت رسمی مسئولیت ارتکاب آنها را پذیرفته ثبت شده است. اگر این آمار را ببینیم متوجه می‌شویم تعداد اعدامی‌های منافقین در دهه 60 حتی بسیار کمتر از آن است. و اگر بنا بود جمهوری اسلامی در برابر هر ترورِ منافقین یک نفر از آنها را اعدام کند، الان تعداد اعدامی‌های منافقین می‌بایست بیش از 17 هزار نفر بود.

حجت‌الاسلام حسینیان یادآور شد: برای همه اعضای سازمان هم حکم اعدام صادر نشد. کما اینکه چند مرتبه منافقین مورد عفو قرار گرفتند. یعنی افرادی بودند که عضویت آنها در سازمان مسجل بود یا عضو خانه‌های تیمی بودند اما دستشان به خون کسی آلوده نشده بود؛ این افراد اعدام نشدند و چند سال بعد مورد عفو قرار گرفتند.

جانشین دادستان تهران در دهه 60 با اشاره به عطوفت و مهربانی شهید لاجوردی با اعضای فریب‌خورده سازمان افزود: خودِ شهید لاجوردی تعداد زیادی از این‌ها را که هوادار یا سمپات بودند مورد لطف قرار داد و با اقدامات فرهنگی شهید لاجوردی بسیاری از آنها برگشتند و مورد عفو قرار گرفتند تا جایی که آنان به بچه‌های آقای لاجوردی معروف شدند.

حجت‌الاسلام حسینیان در پایان با مقایسه منافقین و داعش یادآور شد: ولی شما نگاه کنید دشمن از خود چه فرشته‌ای می‌سازد و از جمهوری اسلامی چه سیمایی ارائه می‌دهد. واقعا اگر عملیات مهندسی سازمان که منجر به پوست کندن و زنده به گور شدن سه پاسدار گردید بازخوانی شود معلوم می‌شود که منافقین به مراتب از داعش خون‌آشام‌تر هستند. ولی چون زیر پر و بال غربی‌ها قرار گرفته‌اند آن جنایتکاران مورد حمایت رسانه‌ای، مالی و همه‌جانبه قرار می‌گیرند و حتی از لیست تروریست خارج می‌شوند.


مطالب پربازدید بخش اخبار

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

وزیر اطلاعات در گفتگویی تفصیلی با رسانه KHAMENEI.IR خبر داد

بازداشت 100 عنصر وابسته به منافقين و 150 عنصر وابسته به گروه‌های تروريستی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تبیین کرد

عملیات سپاه علیه تروریست‌ها منطبق با قواعد بین الملل بود

مطالب پربازدید سایت

روایتی از جنایات منافقین در دهه شصت

«پاسدارکُشی» با عملیات واحدهای موتوری!

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در گفتگو با واچ لیست:

اروپا برای بازی خطرناک آلبانی، خود را به دردسر نمی‌اندازد

فرزند شهید «ابوالفضل پیرزاده»:

افتخار می‌کنم که فرزند یک معلم شهید ترور هستم

محمد سلحشور؛ روزنامه وطن امروز

این تروریسم است

روایتی از جنایات منافقین در دهه شصت

روش تهیه موتور برای ترور!

در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه اعلام شد؛

آخرین وضعیت پرونده چعب، شارمهد و ترور شهید فخری زاده+فیلم

کاری از دانش آموزان حاضر در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی؛

کلیپ دانش آموز شهید ترور، آرشام سرایداران

جدیدترین مطالب

با محور محور جشنواره هتک حرمت حرم مطهر احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) و حمله تروریستی ۴ آبان ۱۴۰۱

انتشار فراخوان سوگواره ملی و ادبی شاهچراغ

در دیدار با خانواده شهید حسنعلی پورعیسی

خانواده‌های شهدای ترور سند زنده جنایات تروریستی هستند

با شعرخوانی احمد بابایی

نماهنگ "زخم‌های شاهچراغ"

گزیده ای از سخنان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نماهنگ "جنایات منافقین"

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا اعلام کرد

انهدام 4 تیم تروریستی داعش در غرب کشور توسط ارتش

داده‌نگار تفصیلی شهدای ترور جامعه دانشگاهی ایران منتشر شد

دانشجویان و دانشگاهیان، قربانی تروریست‌ها

از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد

شهدای نوجوان شاهچراغ به روایت «سفر قند»

فرزند شهید فخری‌زاده در مراسم رونمایی از کتاب «شنبۀ آرام»:

پدر و مادرم به یک اندازه در این عزت مجاهدانه سهیم بودند

در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه اعلام شد؛

آخرین وضعیت پرونده چعب، شارمهد و ترور شهید فخری زاده+فیلم

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان