امام خامنه‌ای تاکنون بر سر پیکر کدام‌یک از سرداران شهید حاضر شدند+ عکس

 1398101609542287019323884

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(16 دی) با حضور در دانشگاه تهران به خیل عظیم و وصف‌ناشدنی مردم در مراسم تشییع پیکر سپهبد سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران، ابومهدی المهندس معاون حشد شعبی عراق و سایر شهدای جنایت تروریستی نیروهای آمریکایی در عراق حضور یافتند.

رهبر معظم انقلاب نماز میت را بر پیکر پاک این شهدای گرانقدر اقامه کردند. نمازی که متفاوت بود و با بغض و گریه رهبر انقلاب و سایر مردم همراه بود.

پیشتر نیز رهبر معظم انقلاب بر سر پیکر برخی فرماندهان و رزمندگان شهید حضور یافتند که در این گزارش به بازخوانی‌ آن می‌پردازیم.

** حضور بر سر پیکر فرماندهان نیروی هوایی

اولین حضور امام خامنه‌ای در تشییع فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، شرکت در مراسم تشییع پیکر پاک فرماندهان شهید نیروی هوایی(ستاری، اردستانی و یاسینی) در تاریخ 1373/10/18 بود. رهبر انقلاب اسلامی در محل‌ ستاد نیروی هوایی بر سر تابوتهای حامل‌ پیکر شهدای سانحه‌ هوایی حضور یافتند و برای شادی ارواح‌ یکایک آنان‌ فاتحه‌ قرائت‌ کردند.

شهید سرلشکر منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان به همراه  امیر یاسینی (معاون هماهنگ‌کننده و رئیس ستاد نیروی هوایی)، امیر مصطفی اردستانی (معاونت عملیات نیروی هوایی) و سایر همراهانشان به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

حضور رهبر انقلاب در مراسم تشییع سرلشکر ستاری1398101610291416193242710

** حضور بر پیکر پاک "صیاد دل‌ها"

دومین حضور رهبر انقلاب بر سر پیکر شهید بزرگوار سپهبد صیاد شیرازی اختصاص داشت. پس از شهادت صیاد شیرازی ایشان  1378/01/23 در مراسم تشییع شرکت کرد. سپهبد صیاد شیرازی جانشین وقت رئیس ستادکل نیروهای مسلح روز 21 فروردین 78 در مقابل منزلش به‌دست گروهک منافقین به فیض شهادت نائل شد.

1398101610423179919324624

حضور رهبر انقلاب در مراسم تشییع سپهبد صیاد شیرازی

** وداع با شهدای عرفه

سومین حضور رهبر انقلاب بر پیکر یکی از فرماندهان عالی رتبه در تاریخ 1384/10/21 و وداع با شهید احمد کاظمی بود. در این مراسم، رهبر انقلاب به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند و پس از قرائت فاتحه از نزدیک با خانواده‌های شهدا دیدار و به آنان تسلیت گفتند و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت کردند.

روز 18 دی‌ماه 84 در سانحه هوایی در روز عرفه اتفاق افتاد، سرداران پاسدار، سعید مهتدی جعفری، شهید نبی‌الله شاه‌مرادی (سردار حنیف)، شهید غلامرضا یزدانی، سعید سلیمانی، عباس کروندی مجرد، صفدر رشادی، احمد الهامی‌نژاد، حمید آذین‌پور، شهید سید محسن اسدی و شهید پاسدار شهید مرتضی بصیری همراه سردار شهید احمد کاظمی فرمانده نیروی زمینی سپاه به آسمان عروج کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم وداع با پیکر پاک این شهدا فرمودند: ‌جمع دیگری از بهترین‌ها هم رفتند و ما هنوز هستیم. دو هفته پیش شهید کاظمی آمد پیش من و گفت از شما دو درخواست دارم: یکی این‌که دعا کنید من روسفید بشوم، دوم این‌که دعا کنید من شهید بشوم. گفتم که شماها واقعاً حیف است بمیرید؛ شماها که این روزگارهای مهم را گذراندید، نباید بمیرید؛ شماها همه‌تان باید شهید شوید؛ ولیکن حالا زود است و هنوز کشور و نظام به شما احتیاج دارد. بعد گفتم آن روزی که خبر شهادت صیاد را به من دادند، من گفتم صیاد، شایسته‌ی شهادت بود؛ حقش بود؛ حیف بود صیاد بمیرد. وقتی این جمله را گفتم، چشم‌های شهید کاظمی پُرِ اشک شد، گفت: ان‌شاءاللَّه خبر من را هم به‌تان بدهند.

حضور رهبر انقلاب در تشییع شهید احمد کاظمی

** حضور بر پیکر پاک "پدر موشکی ایران"

فرمانده بلند پایه دیگری که امام خامنه‌ای بر پیکر او حضور یافته بودند «شهید طهرانی مقدم» بود. رهبر انقلاب اسلامی 24 آبان 90 با حضور در حسینیه عاشقان ثارالله ستاد فرماندهی کل سپاه، ضمن قرائت فاتحه برای سردار حسن تهرانی مقدم رئیس سازمان جهاد خود کفایی و تحقیقات سپاه، و جمعی از شهدای حادثه انفجار در پادگان سپاه در حومه ملارد استان البرز، برای این شهدای گرانقدر علو درجات مسئلت کردند.

شهید طهرانی مقدم رئیس سازمان جهاد خودکفایی سپاه روز 19 آبان بر اثر انفجار در پادگان موشکی شهید مدرس به شهادت رسید.

** حضور بر پیکر شهید "بی‌سر"

آخرین حضور رهبر معظم انقلاب قبل از شهید سلیمانی، حضور ایشان در 5 مهرماه 96 در مراسم تشییع شهید محسن حججی بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مسجد امام حسین(ع) واقع در میدان امام حسین علیه‌السلام رفتند و برای لحظاتی در کنار پیکر مطهر شهید محسن حججی حضور یافته و ضمن قرائت فاتحه، برای این مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام آرزوی علو درجات کردند.

همچنین، ایشان دقایقی با خانواده‌ی این شهید عزیز به دیدار و گفت‌وگو پرداخته و از مجاهدت آنان تقدیر و تشکر کرده و برایشان صبر و اجر از درگاه الهی آرزو نمودند. معظم له در حاشیه مراسم قرائت فاتحه بر تابوت شهید محسن حججی در مسجد امام حسین (ع) خطاب به خانواده شهید حججی فرمودند: خدا شهید شما را عزیز کرده، ببینید چه غوغایی در کشور به خاطر شهادت این جوان به راه افتاده است.

ایشان افزودند: همه شهدا پیش خداوند متعال عزیزند؛ لکن یک خصوصیتی در این جوان وجود داشته، خداوند هیچوقت کارش بدون حکمت نیست.

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند: اخلاص، نیت پاک و به موقع حرکت کردن این جوان و نیاز جامعه به این‌گونه شهادت موجب شده خداوند متعال نام شهید شما را بلند کرده است.


مطالب پربازدید سایت

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

مطالب پربازدید بخش خبر

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان