اقدام تروریستی دولت آمریکا باید توسط ایران و عراق در دیوان بین‌المللی دادگستری پیگیری شود

201712101092071874

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اقدام تروریستی دولتی و ضدبشری آمریکا در ترور شهید سلیمانی و همراهانش باید توسط ایران و عراق در دیوان بین المللی دادگستری و دیوان بین المللی کیفری مورد پیگیری قرار بگیرد.

 

به گزارش هابیلیان، جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ‌ملت، در رابطه با آغاز دور سوم نشست کمیته تحقیق مشترک رسیدگی به ترور شهید سلیمانی، گفت: اقدام تروریستی علیه مقام ارشد ایران و مهمان رسمی در کشور ثالث توسط آمریکایی دارای دو جنبه است؛ و اقدام تروریستی دولتی و ضدبشری محسوب می شود.

 

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین تجاوز آشکار به حاکمیت و نقض قوانین کشور عراق از سوی ایالات متحده آمریکا است.

 

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی مقام ارشد دولتی بوده و در شرایط جنگ و تخاصم با آمریکا نبوده است، ادامه داد: در واقع حتی اگر بپذیریم ایران و آمریکا در وضعیت جنگ بوده اند، اقدامی که علیه شهید سلیمانی و همراهانش به عنوان مهمان رسمی کشور عراق صورت گرفته، نقض حقوق بین الملل و حقوق دیپلماتیک است.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه موضوع ترور شهید سلیمانی در دادگاه های عراق به عنوان کشور میزبان باید مورد پیگیری قرار بگیرد لذا کمیته تحقیق مشترک رسیدگی به ترور شهید سلیمانی می تواند این امر را تسریع کند، افزود: در این میان موضوع یاد شده باید در دیوان بین المللی دادگستری از حیث حقوقی و دیوان بین المللی کیفری مورد پیگیری قرار بگیرد. باید اذعان کرد موضوعاتی مانند جنایت علیه بشریت، نقض صلح، نسل کشی و غیره در این محاکم مورد بررسی قرار می گیرد.

 

رحیمی جهان آبادی در این راستا، گفت: نیاز است میان ایران و همچنین عراق هماهنگی لازم برای شکایت در دادگاه های بین المللی مذکور علیه آمریکا و محاکم بین المللی انجام شود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکا خودش را به عنوان حافظ حقوق بشر، نظم و امنیت جهانی اعلام می کند لذا اقدام ایران در این خصوص سند رسوایی دیگری برای ایالات متحده خواهد بود و بازتاب سیاسی آن در افکار عمومی دنیا آثار مخربی در پی خواهد داشت


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مروری بر جنایات گروهک تروریستی منافقین؛

شهید علی اکبر بختیاری چگونه ترور شد؟

محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

دادگاه گروهک تروریستی منافقین مستند و مستدل است

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

دی 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
21
22
23
28
29

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان