اعتراف قدرت‌های جهان به اقتدار ایران در برابر تروریسم تکفیری

Sardar Vahidiسردار احمد وحیدی گفت: طراحی دشمن برای بازگرداندن تسلط خود بر کشورهای اسلامی بویژه جمهوری اسلامی از مسیر جنگ و قدرت نرم است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) و به نقل از ایسنا: وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیست و نهمین یادواره شهدای کربلای 5 و 23 شهید، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: امام علی(ع) همواره مردم و جوانان را به جهاد تشویق و ترغیب می‌کردند، جوانی از ایشان در مورد فضل شهادت پرسید، که حضرت فرمودند: من بر مرکب پیامبر(ص) و پشت سر آن حضرت سوار بودم و از غزوه ای بر می گشتیم همین سوال را من از رسول خدا(ص) پرسیدم که فرمودند: زمانی که مجاهدین تصمیم بر شرکت در جهاد گیرند خداوند آزادی از آتش دوزخ را بر آنها مقرر دارد، هنگامی که سلاح بر می‌دارند و آماده میدان می شوند فرشتگان به وجود آنها افتخار می کند.

وی با بیان اینکه برخی به اشتباه تصور می کنند جمهوری اسلامی در حوزه فرهنگی کاری نکرده است، تصریح کرد: فرهنگی بالاتر از فرهنگ شهادت نیست، عمیق ترین و والاترین عنصر فرهنگی شهادت و شهادت طلبی است؛ بدین معنا که انسان تمام مراحل عرفان عملی را طی کرده است و به نقطه ای رسیده که بین خود و خدا فاصله ای ندیده و به خدا پیوسته است.

وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره بر اینکه کشور ما در اوج فرهنگ قرار دارد و اساساً فرهنگ حیات‌زاست، گفت: اولویت و توجه امروز غرب بر جوانان خاورمیانه است.

وی، سبک زندگی، جاه طلبی و شبکه اجتماعی را از ابزار و راه‌های غرب در جهت تسلط بر جوانان خاورمیانه خواند و اضافه کرد: طراحی دشمن برای بازگرداندن تسلط خود بر کشورهای اسلامی بویژه جمهوری اسلامی از مسیر جنگ نرم و قدرت نرم است.

وحیدی با بیان اینکه شهدا دارای سبک زندگی هستند، تصریح کرد: امروز کشورهایی چون ژاپن و چین تحت سلطه تفکر، فرهنگ و سبک زندگی غرب هستند، بنابراین سبک زندگی امر ساده ای نیست بلکه مهم و قابل توجه است و دشمن نیز بدنبال تسلط بر سبک زندگی خاورمیانه برای وصول به اهداف خود است.

وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه جاه طلبی جوانان یعنی با مشاهده فناوری، محو تکنولوژی غرب شوند و خود را بر این اساس تنظیم کنند، گفت: با توجه به تعریف تمدن غرب در جامعه اگر جوانان ناآگاهانه و بدون اطلاع به سمت جاهلیت مدرن روند خلاف مسیر جامعه حرکت کرده اند.

وی به فرموده مقام معظم رهبری درباره اهمیت سبک زندگی اشاره کرد و گفت: شهدا ارزش‌های اصیل انسانیت، الهی بودن و در مسیر الهی گام برداشتن را به ما می آموزند، با ترویج فرهنگ شهادت در جامعه تمام نقشه های دشمنان نقش بر آب می شود.

وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان با طراحی شبکه های اجتماعی که مبدا آن از غرب است به دنبال تسلط بر افکار جوانان هستند، یادآور شد: امروز بزرگترین ارتباطات ما در رابطه با موضوع شهید و شهادت شکل می گیرد، شهادت مرگ و سکون نیست بلکه حرکت است.

وی با بیان اینکه شهادت وجه قدسی عالم است، اظهار کرد: امروز جامعه مدرن، مدرنیته و پسا مدرنیته توسط مفهوم شهادت به چالش کشیده می شود، مرگ در جوامع مدرن یک موضوع جدا شده است در حالی که شهادت برای ما یک مفهوم و متن اصلی است.

وحیدی با اشاره به اینکه شهادت گواهی حقیقت در جامعه مدرن است، تصریح کرد: در غرب، انسانیت و حقیقتی وجود ندارد همه چیز وابسته به منافع مادی است.

وی افزود: علی رغم توطئه های دشمنان و ابرقدرت‌ها، جمهوری اسلامی در برابر دشمنان بسیار قدرتمند است و ایستادگی در هشت سال دفاع مقدس گویای این مطلب است.

وحیدی یادآور شد: سعودی های خودباخته و خودفروخته تا عمق وجودشان وابسته به آمریکایی هاست و عزت ملی خود را در برابر پول می فروشند.

وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان اظهار کرد: امروز همه کشورها اعتراف کرده اند که جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که می تواند در برابر تروریسم تکفیری بایستد.


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان