اعتراف سربازان منافقین 

197bbed0 87a3 406c 8f23 6e7fa1aa5682

اخیرا مستندی با عنوان «جنایت دست‌ساز» درباره اقدامات و اعترافات علی یونسی و امیرحسین مرادی پخش شد، این ۲ نفر که قصد داشتند دست به اقدامات تروریستی در داخل کشور بزنند، فروردین‌ماه 99 بازداشت شدند و بعد از آن به جرم خود نیز اعتراف کردند.

 

به گزارش هابیلیان در مستند «جنایت دست‌ساز» علی یونسی در اعترافات خود بیان می‌کند در دام شبکه‌های گروهک تروریستی منافقین افتاده و تلاش داشته با اقدامات تروریستی کشور را ناامن کند.

 

سخنگوی دستگاه قضا نیز در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران تاکید کرده بود این ۲ نفر به اتهام تخریب، ایجاد حریق و خرابکاری در تاسیسات هر کدام به ۱۰ سال حبس، به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و همکاری با گروهک‌های معاند نظام به ۵ سال و همچنین فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس محکوم شدند.

 

مجازات اشد یعنی ۱۰ سال درباره آنها اجرایی خواهد شد؛ البته حکم هنوز قطعی نشده است. بر اساس آنچه اعلام شده خانواده علی یونسی سابقه ارتباط با گروهک تروریستی منافقین را دارند؛ برادر او یعنی رضا یونسی که در حال حاضر مقیم سوئد است، دانشجوی اخراجی دانشگاه امیرکبیر است و فعالیت خود را در سال‌های ابتدایی دهه 80 در خبرنامه امیرکبیر آغاز و سپس به واسطه «زیبا» خاله‌اش که از اعضای شورای مرکزی گروهک منافقین در پاریس بود، ارتباط‌گیری با این گروهک را شروع کرد و به عنوان یک سمپات منافقین به فعالیت در محیط دانشجویی پرداخت. 

 

رضا یونسی سال ۱۳۸۵ پس از اخراج از دانشگاه امیرکبیر به سوئد رفت و برای جذب افراد از روش‌های تطمیعی و وعده‌های مالی و تحصیلی به دانشجویان، سرویس‌دهی به گروهک منافقین را در خارج از کشور ادامه داد. 

 

«یوسف یونسی» پدر خانواده یونسی هم سابقه دستگیری در سال ۱۳۶۳ را به دلیل اقدامات تروریستی و عضویت در سازمان منافقین دارد که آن زمان به ۱۲ سال زندان محکوم می‌شود اما پس از تحمل ۳ سال حبس، عفو و از زندان آزاد می‌شود. 

بعد از دستگیری یونسی و مرادی رسانه‌های ضدانقلاب  بشدت تلاش کردند این افراد را به عنوان دانشجوی نخبه معرفی کنند و از آنها دفاع کردند اما با پخش اعترافات مشخص شد این ۲ نفر دست به چه اقداماتی‌ زده بودند و قرار بود چه اقداماتی را هم انجام دهند.

 


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31