اعتراض به تداوم ایران‌ستیزی دولت کانادا و دول غربی

2471238

ستاد حقوق‌بشر در اعتراض به تداوم ایران‌ستیزی دولت کانادا و دول غربی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق‌بشر در این بیانیه آمده است: بار دیگر دولت نژادپرست کانادا با کمک بانیان اعمال تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران، پیش‌نویس قطعنامه‌ای تحت عنوان «وضعیت حقوق‌بشر در ایران» را به کمیتۀ سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه کرد. این اقدام کانادا که همزمان با موفقیت هفتۀ گذشته جمهوری اسلامی ایران در دفاع از گزارش ملی حقوق‌بشری خود نزد شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد صورت می‌گیرد، نماد عمق خباثت و دشمنی نهادینه شده در دنیای غرب با ملت آزاده ایران است.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری متعامل با سازوکارهای بین ‌لمللی، همواره حمایت و ارتقا حقوق‌بشر را در دستور کار خود داشته است. در این میان همکاری مستمر با شخص و دفتر کمیسریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد، طیف گسترده‌ای از کشورها و سازمان‌های مردم‌نهاد داخلی و خارجی، گزارشگران ویژه موضوعی و دعوت آنها به کشور و اجرای تعهدات بین‌المللی گواه روشنی بر این مدعاست.

شایان ذکر است علیرغم تداوم تحریم‌های گسترده وحشیانه علیه ملت ایران، جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته ذیل دور سوم سازوکار بررسی دوره‌ای جهانی حقوق‌بشری خود ( موسوم به یو پی آر) از دستاوردهای حقوق‌بشری کشور دفاع نمود. اقدامی که به اذعان خبرگزاری‌های متعدد بین‌المللی غربی از سوی ۸۵ درصد کشورهای صاحب‌نظر در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد، مورد تمجید قرار گرفت.

ستاد حقوق‌بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن یادآوری پرونده سیاه دولت کانادا به‌عنوان یکی از مدافعین دروغین حقوق‌بشر در دنیای غرب در نقض سیستماتیک حقوق‌بشر منجمله:

  1. پذیرش و اعطای بی‌کیفری به تروریست‌ها؛
  2. همسویی با سیاست‌های یکجانبه‌گرایی آمریکا و اسلام‌ستیزی رژیم صهیونیستی ذیل فروش جنگ‌افزارهای نظامی، دخالت در شکل‌گیری و تشدید آشوب‌های منطقه‌ای خصوصاً در منطقه خاورمیانه؛
  3. آموزش، تشویق و حمایت از مرتکبین نسل‌کشی، جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت (یمن، سوریه، عراق...)؛
  4. آموزش، هدایت، پناهندگی‌دادن و نهایتاً شهروند نمونه اعلام‌کردن غارتگران حقوق ملت ایران و چپاول اموال ۸۵ میلیون ایرانی به نام خود؛
  5. محروم‌کردن سیستماتیک صدها هزار ایرانی مقیم این کشور از دریافت ابتدایی‌ترین حقوق و خدمات کنسولی خود؛
  6. قطعیت وقوع نسل‌کشی سیستماتیک در این کشور خصوصاً علیه بومیان کانادایی، به اذعان گزارشگران سازمان ملل متحد و حتی برخی از محققین کانادایی و موارد متعدد دیگر.

به دولت کانادا و بانیان غربی پیش‌نویس قطعنامه یادآوری می‌نماید که یکی از برجسته‌ترین شاخص‌های استقلال سیاسی هر کشوری احترام به حاکمیت قانون و نه تبعیت از سردمداران اندیشه یکجانبه‌گرایی است.

ستاد حقوق‌بشر جمهوری اسلامی ایران، ضمن محکوم‌نمودن اقدام شرم‌آور دولت کانادا در ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای مملو از افترا و اطلاعات نادرست و یادآوری مسئولیت بین‌المللی این کشور و بانیان قطعنامه، اقدام فوق را نماد بارز تنفرپراکنی و سوءاستفاده ابزاری از سازوکارهای جامعه بین‌الملل در حوزه حقوق‌بشر دانسته و با شدیدترین ادبیات ممکن آن را محکوم می‌نماید.

در پایان ستاد حقوق‌بشر ضمن ابراز مراتب سپاس خود از کلیه کشورهایی که علیرغم فشار، تهدید بی‌امان و حتی روبروشدن با خطر تحریم از سوی آمریکا، کانادا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و چند کشور مشخص، حقیقت‌مداری و احترام به حقوق ملت ایران را مبنای تصمیم‌سازی خود قرار داده و نهایتاً از قطعنامه سیاسی فوق حمایت نمی‌نمایند، بار دیگر مراتب آمادگی خود برای همکاری گسترده با کشورها، سازمان‌های مردم نهاد و سازوکارهای بین‌المللی در کلیه زمینه‌های منتج به ارتقا حقوق و کرامت بشری را اعلام می‌کند.


جدیدترین مطالب

فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد

حمله تروریستی به کلانتری فرماندهی انتظامی جوانرود تکذیب شد

انتشار ۱۵۰۰ تصویر از یک فرقه در کمپ تروریستی تیرانا

چرا صفحات سایبری منافقین پس از اغتشاشات تعطیل شده است؟ + تصاویر

گزارشی از یک رویارویی حقوقی و تاریخی در استکهلم؛

وکلای سوئدی حمید نوری در دادگاه تجدیدنظر چه گفتند؟!

پشت پرده نقش مستقیم آلمان و منافقین در ترور شهید حاج قاسم و ابومهدی

توطئه ترور در قلعه‌ نازی‌ها + فیلم

دلایل رفتار ناپخته آلمان علیه ایران

حزب سبز آلمان؛ بازوی منافقین

در گفت‌وگو با فرزند ارشد شهید هاشمی نژاد مطرح شد

منافقین کار ناتمام شاه را تمام کردند

مطالب پربازدید بخش خبر

روایتی از حقیقت جنایت تروریست ها در جنگ روایت ها

حمله تروریستی ایذه و هلاکت تروریستها به روایت دوربین‌های نظارتی+فیلم

به مناسبت سالروز شهادت شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته‌ای در تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان