اشغال عراق توسط آمریکا علت ظهور داعش است

Choorkinسفیر روسیه در سازمان ملل گفت: «اشغال عراق توسط آمریکا علت ظهور داعش است»

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از شبکه خبری راشاتودی ویتالی چورکین، سفیر روسیه در سازمان ملل، با رد ادعاهای آمریکا که حکومت بشار اسد را دلیل ظهور داعش خوانده است، بیان کرد ظهور داعش به اشغال عراق توسط آمریکا باز می گردد.

وی در مصاحبه با یکی از شبکه های تلویزیونی روسیه گفت: «اعش زمانی در عراق ظاهر و فعال شد که نظامیان آمریکایی شروع به حمله به بغداد کردند... بنابراین داعش در زمان اشغال کشور عراق شکل گرفت... اشغال این کشور توسط آمریکا باید به عنوان دلیل ظهور داعش شناخته شود.»

او سپس با اشاره به سخنرانی پوتین در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی در تاجیکستان افزود زمان آن فرا رسیده است که «ائتلافی بین المللی برای مبارزه با داعش شکل بگیرد، همان موضوعی که توسط رئیس جمهور پوتین پیشنهاد شده است.»

پوتین در نشست مذکور زمانی که در مورد تهدید داعش سخنرانی می کرد گفت: «همانطور که مطلعید، روسیه پیشنهاد کرده بدون هیچ تاخیری ائتلافی جامع برای مبارزه با افراطی گری شکل بگیرد. این ائلاف باید تمامی افرادی که آماده حل مشکل تروریسم هستند را در بر بگیرد.»

سفیر روسیه در سازمان ملل همچنین ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای مبارزه با داعش را معیوب خواند. وی در این رابطه گفت: «این ائتلاف بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل فعالیت می کند و برخی از عوامل مهم مانند دولت سوریه را در بر ندارد، از همین رو این ائتلاف معیوب است.»

وی در ادامه با انتقاد از سیاست آمریکا در قبال سوریه گفت: «این سیاست ها سوالاتی جدی ایجاد می کند و رسم خطرناکی را بر جای می گذارد.»

ویتالی چورکین با تاکید بر مخالفت روسیه با اظهارات آمریکایی ها مبنی بر تاثیر منفی کمک های روسیه به دولت سوریه بر وضعیت آن کشور، اضافه کرد: «تمام اقدامات روسیه در سوریه با دولت این کشور هماهنگ شده است و در چارچوب هنجارهای حقوق بین الملل قرار دارد.»

طی هفته گذشته، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا به همتای روسی خود هشدار داده بود که حمایت ادامه دار روسیه از دولت سوریه خطر گسترش دامنه جنگ را در بر دارد.

ترجمه: بنیاد هابیلیان


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان