استکبار با ترور به دنبال متوقف کردن رشد علمی کشورمان است

 1mp4 Snapshot 0103233

دستیابی دانشمندان کشورمان به دانش هسته‌ای که منحصرا در اختیار کشورهای معدودی بود، سبب شد تا این کشورها برای عقب‌نشینی ملت ما، اقدام به ترور دانشمندان کشورمان کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد با حضور در شبکه العالم ضمن گرامیداشت چهلمین روز ترور شهید دکتر محسن فخری‌زاده، گفت: در سال های اخیر شاهد ترور دانشمندان هسته ای کشورمان بودیم. همانطور که سایر مردم ما توسط استکبار جهانی و با حمایت آن ترور شدند.

 

وی با اشاره به انگیزه دشمنان در ترور دانشمندان کشورمان گفت: در 15 سال گذشته کشور ما به همت جوانان ایرانی توانسته است به پیشرفت های خوبی در حوزه علم و فناوری برسد و این موضوع باعث نگرانی دشمنان و استکبار جهانی شد. بنابراین در یک دهه گذشته شاهد هدف قرار گرفتن دانشمندان هسته ای مان بودیم.

 

دبیرکل بنیاد هابیلیان در ادامه افزود: دانش هسته ای در اختیار کشورهای معدودی بود و دستیابی ما به این دانش باعث نگرانی قدرت های جهانی مبنی بر خارج شدن انحصار این توانایی از دست آنان شد. بنابراین برای مجبور کردن ملت ایران به عقب نشینی، دانشمندان هسته ای را مورد هدف قرار دادند. شهید فخری زاده نیز یکی از این دانشمندان بزرگ و منحصر به‌فردی بود که دانشجویان زیادی را پرورش داد و خدمات علمی قابل توجهی ارائه داد.

 

این کارشناس مطالعات تروریسم گفت: اساسا اگر حمایت کشورهای بزرگ از تروریسم نبود مردم دنیا این اندازه مشکلات ناشی از تروریسم نداشتند. هیچ تروریست و جریان تروریستی نمی بینید که یک پشتیبان از او به عنوان بازوی قدرت از آن حمایت نکند. در دهه نخست پیروزی انقلاب شاهد حجم بالایی از ترورها بودیم که توسط قدرت های بزرگ و با پوشش گروه های تروریستی انجام می شد.

 

هاشمی‌نژاد به نقش فعال رزیم صهیونیستی در پشتیبانی از تروریسم دولتی هدفمند اشاره کرد و افزود: رژیم صهیونیستی یکی از پشتیبانان اصلی تروریسم در جهان است. این رژیم در سال های گذشته رهبران فلسطینی را در کشورهای دیگر هدف ترور قرار داده است. جنایات آنها شامل دانشمندان هسته ای ما نیز شد و آمریکا نیز نقش اساسی در این موضوع دارد.

 

دبیر اتحادیه تقریب نهاد قربانیان ترور با یاد شهید سلیمانی در سالگرد شهادت این سردار مبارزه با تروریسم گفت: با هر تعریفی که در دنیا از تروریسم وجود داشته باشد ترور شهید سلیمانی، به معنای واقعی اقدامی تروریستی به شمار می رود. رئیس جمهور آمریکا به طور مستقیم و آشکار از مسئولیت خود در آن واقعه تروریستی گفت. این نشان می دهد چه کسانی از تروریسم، به رغم ادعای حمایت از حقوق بشر، حمایت می کنند.

 

وی با اشاره به قدمت به کارگیری ابزار تروریسم علیه ملت ایران گفت: از نخستین روز پیروزی انقلاب اسلامی 17000 شهید ترور داریم و از همان ابتدا روش ها گوناگونی در عملیات‌های تروریستی اجرا شد. آنچه این روزها در منطقه به شکل عملیات انتحاری می بینیم در ابتدای انقلاب علیه چهار تن از ائمه جمعه و همچنین پدرم اجرا شد. پایگاه های رسمی این تروریست ها در کشورهای اروپایی مشخص و روشن بوده و امروز نیز هست. تروریست ها مردم عادی، روحانیون و مقامات را هدف قرار می دادند.

 

هاشمی‌نژاد با اشاره به ترور شهید فخری‌زاده گفت: از 20 سال قبل به دنبال ترور شهید فخری‌زاده بودند. شیوه ترور او نشان می دهد که برنامه ریزی بسیار پیچیده ای برای ترور او با استفاده از ابزارهای ماهواره ای انجام شده است. این نشان می دهد فن آوری آنها هدفش در راستای تروریسم و کشتن و جلوگیری از پیشرفت بشریت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

وی در پایان هدف دشمنان از تروریسم را مورد واکاوی قرار داد و گفت: دشمنان به دنبال اغتشاش و جلوگیری از رشد و پیشرفت کشور ما هستند. به دنبال وادار کردن دانشمندان ما برای عقب نشینی هستند. ما 10 سال قبل نیز شاهد ترور دکتر شهریاری دانشمند هسته ای دیگرمان بودیم. به گفته رئیس سازمان انرزی اتمی ایران شهید شهریاری تنها دانشمندی بود که می توانست غنی سازی را به 20 درصد برساند. یک شخص بود اما تیمی که پروراند اکنون کار وی را ادامه می دهند. این یک موفقیت بزرگ است. دنیا هم این را می داند. حرکت علمی ما متوقف نشده و همچنان ادامه یافته است.

 

 


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

نشست کیفردهی به جرایم تروریستی

حمایت حقوقی از قربانیان تروریسم در ایران

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهدای ترور حمله تروریستی راسک و چابهار

دیدار با خانواده شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهار

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

شبکه هرمی ترور

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

شبکه هرمی ترور

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

نشست کیفردهی به جرایم تروریستی

حمایت حقوقی از قربانیان تروریسم در ایران

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهدای ترور حمله تروریستی راسک و چابهار

دیدار با خانواده شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهار

مطالب پربازدید بخش خبر

مردم آلبانی استرداد و خروج اعضای گروهک منافقین را از دولت خود مطالبه کنند

دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین آغاز شد

دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

میزبانی از اعضای گروهک منافقین جرم محسوب می‌شود

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در مراسم بزرگداشت شهید حجازی و 1050 شهید ترور خراسان رضوی

بنیاد هابیلیان مظلومیت شهدای ترور را به گوش همگان خواهد رساند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان