استقرار کماندوهای پنتاگون در کشور میزبان منافقین

14001018000691 Test PhotoN

پنتاگون یک ستاد عملیاتی را در آلبانی، کشور میزبان منافقین ایجاد کرده و قصد دارد با استقرار کماندوهای خود در این کشور به عنوان پایگاه اصلی برای ماموریت‌ها در بالکان استفاده خواهد کرد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از فارس، پنتاگون ( وزارت دفاع ایالات متحده) یک ستاد عملیاتی در آلبانی ایجاد کرده و از این تاسیسات این کشور مجاور دریای آدریاتیک به عنوان پایگاه اصلی برای ماموریت‌ها در بالکان استفاده خواهد کرد.

 

به نوشته وبگاه «استرایپس» فرماندهی عملیات ویژه آمریکا در اروپا اعلام کرد که این ستاد به نیروهای ویژه ایالات متحده انعطاف لجستیکی بیشتر و دسترسی بهتر در منطقه می‌دهد.

 

«دیوید تابور» فرمانده نیروهای ویژه آمریکا در اروپا، گفت: «توانایی حرکت و آموزش سریع در بالکان در هماهنگی نزدیک با سایر نیروهای متحد و شریک، آلبانی را به بهترین مکان برای این تلاش تبدیل کرده است.»

 

بر اساس این گزارش، آلبانی یکی از اعضای ناتو است و این اقدام کماندوهای آمریکا را نزدیک کشورهایی مانند یونان، کوزوو، مونته نگرو، بوسنی، مقدونیه شمالی و صربستان قرار می‌دهد، مکانی که که نفوذ سیاسی، اقتصادی و نظامی روسیه به طور پیوسته در حال افزایش است.

 

این مقام ارشد نظامی آمریکا به شمار نیروهای ویژه این کشور در آلبانی اشاره نکرد، اما افزود که این نیروها به صورت چرخشی در آلبانی مستقر خواهند شد.

 

«ادی راما» نخست وزیر آلبانی نیز در پیامی گفت، این یک خبر فوق العاده و بیانگر اعتبار  بالا و همکاری نزدیک است.   آلبانی در سال ۲۰۰۹ به عضویت ائتلاف نظامی ناتو درآمد و  ۶ پایگاه دریایی، زمینی و هوایی، در اختیار نیروهای ناتو گذاشته است.

 

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو  چندی قبل گفت،  آلبانی نقشی بسیار مهم در ناتو ایفا می‌کند و این برای آلبانی و ناتو بسیار مهم و حائز اهمیت است و همانطور که  قبلا گفتم حالا برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری و فعال کردن یک پایگاه نیروی دریایی و هوایی در آلبانی داریم.

 

آلبانی، مدت‌هاست به پایگاه بیش از ۲ هزار منافق تروریست تبدیل شده است. منافقین در جریان نبرد رژیم بعث عراق با ایران به ارتش «صدام حسین» دیکتاتور عراق کمک رساندند و یا در داخل کشور شهروندان ایرانی را شهید و مجروح کردند.


مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان