استفاده از واژه تروریسم اسلامی را فورا متوقف کنید

139405171510412195837814شیخ الازهر مصر در دیدار با وزیر خارجه فرانسه خواستار توقف فوری استفاده از واژه تروریسم اسلامی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از  تسنیم، به دنبال اهانت به ساحت مقدس پیامبر  اسلام (ص) در فرانسه و حمایت رئیس جمهور این کشور از این جریان، مسلمانان جهان از جمله شیخ الازهر خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شدند. در اثر تحریم این کالاها شرکت‌های فرانسوی متحمل زیان فراوانی شدند به همین سبب، وزیر خارجه فرانسه با هدف آرام کردن بحران ناشی از انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز به ساحت پیامبر اسلام (ص) راهی  مصر شد تا به شیخ الازهر گفت وگو کند.

 

شیخ الازهر مصر در جریان دیدار با وزیر خارجه فرانسه گفت: ما مخالف استفاده از واژه تروریسم اسلامی هستیم. استفاده از این واژه باید هرچه سریع‌تر متوقف شود چرا که این واژه احساسات مسلمانان جهان را جریح دار می‌کند و در تضاد با واقعیتی است که همه می‌دانند.

 

احمد طیب با اشاره به عملیات تروریستی اخیر در شهر نیس فرانسه که به کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن تعدادی شهروند منجر شد،  گفت : ما از مقامات اروپایی می‌خواهیم که آگاه باشند، آنچه که اتفاق می افتد، نماینده اسلام و مسلمانان نیست به وِیژه اینکه مسلمانان کسانی هستند که بیش از دیگران هزینه تروریسم  را می‌پردازند.

 

براساس بیانیه دفتر اطلاع رسانی الازهر،  دراین دیدار وزیرخارجه فرانسه گفت : ما مشترکات زیادی داریم که باید براساس آن عمل کنیم،  وظیفه ماست که با افراط گرایی مبارزه کنیم.

به نوشته روزنامه الرای الیوم ، لودریان یکشنبه 18 آبان پس از دیدار با رئیس جمهور و وزیر خارجه مصر با شرکت در یک نشست خبری مدعی شد: فرانسه احترام عمیقی نسبت به اسلام قائل است. ما با تروریسم مبارزه می کنیم، تروریسم دین را به گرو گرفته و تروریست‌ها افرادی افراطی هستند.

 

به دنبال انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز به ساحت پیامبر اسلام (ص) درفرانسه،  مسلمانان در کشورهای مختلف جهان تظاهرات کردند و پویشی مردمی برای تحریم کالاهای فرانسوی  در بیشتر کشورها راه افتاد.

 


مطالب پربازدید سایت

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان