اروپا بايد به روند بی‌کيفری تروريست‌ها پايان دهد

Elahian03رئیس کمیته حقوق بشر مجلس، از رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا خواست تا ضمن دسترسی قربانیان ترور به عدالت، با محاکمه عاملان تروریستی به روند بی‌کیفری تروریست‌ها پایان دهند. 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از خانه‌ملت، خانم زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به ”ماریا ارنا“ رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا با یادآوری اقدامات تروریستی و نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بنیادین بشر توسط گروه‌های تروریستی به ویژه اعضای گروهک تروریستی منافقین (سازمان مجاهدین خلق)، گفت: امروز اکثر تروریست‌ها با پناهندگی در کشور‌های اروپایی همچنان به برنامه‌ریزی علیه مردم ایران اقدام می‌کنند.

 

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس همچنین تصریح کرد: دولت‌های اروپایی با پیگیری پارلمان اروپا باید بر اساس حسن نیت و اصل پایبندی به تعهدات بین‌المللی عمل کنند و ضمن حمایت از قربانیان ترور و خانواده ایشان، دسترسی قربانیان به عدالت را فراهم کنند.

 

خانم الهیان از رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا درخواست کرد تا با محاکمه عاملان این ترور‌ها که در کشور‌های آن‌ها زندگی می‌کنند به روند بی‌کیفری تروریست‌ها پایان دهند و گامی موثر در مبارزه با تروریسم بردارند.

 

متن نامه به این شرح است:

 

سرکار خانم ماریا ارنا

رئیس محترم کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا

با سلام.

 

همانگونه که مطلعید؛ روز ۲۱ اوت برابر با ۳۱ مرداد ماه مصادف با روز بین المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم است. متاسفانه هر ساله تعداد بیشماری از مردم جهان به ویژه غیرنظامیان، زنان و کودکان قربانی اعمال تروریستی می‌شوند. در جمهوری اسلامی ایران بیش از ۱۷ هزار شهروند ایرانی مظلوم، قربانی اقدامات تروریستی و نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بنیادین بشر از جمله حق حیات، حق امنیت و حق سلامت توسط گروه‌های تروریستی به ویژه اعضای سازمان مجاهدین خلق (گروهک منافقین) شده‌اند. از مردم عادی کوچه و خیابان، زنان و کودکان تا دانشمندان هسته‌ای و مسئولین عالی رتبه و نظامی مورد حملات ددمنشانه تروریست‌ها قرار گرفته‌اند.

 

با وجود آن یکی از تعهدات مهم دولت‌ها مبارزه با بی‌کیفری است و در این راستا تعهد دادند از رهگذر معاضدت قضایی و اداری در موضوعاتی مانند شناسایی و پیگرد مجرمین، استرداد آن‌ها و توقیف دارایی‌هایشان که باید برای جبران خسارات قربانیان بکار گرفته شود، همکاری کنند، اما متاسفانه امروز اکثر تروریست‌ها با پناهندگی در کشور‌های اروپایی همچنان به برنامه‌ریزی علیه مردم ایران اقدام می‌کنند.

 

انتظار می‌رود شاهد آن باشیم که دولت‌های اروپایی با پیگیری پارلمان اروپا بر اساس حسن نیت و اصل پایبندی به تعهدات بین‌المللی عمل کنند و ضمن حمایت از قربانیان ترور و خانواده ایشان، دسترسی قربانیان به عدالت را فراهم کنند و با محاکمه عاملان این ترور‌ها که در کشور‌های آن‌ها زندگی می‌کنند به روند بی‌کیفری تروریست‌ها پایان دهند و گامی موثر در مبارزه با تروریسم بردارند.

 


مطالب پربازدید بخش اخبار

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسن‌نژاد

شهید حسن نژاد ذوب در خدمت به مردم بود

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان