ادامه همکاری امنیتی با روسیه، سوریه و ایران در مبارزه با تروریسم

1301847 600

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق تاکید کرد که کشورهای عراق، ایران، روسیه و سوریه به تبادل اطلاعات برای مبارزه با تروریسم در قالب کمیته چهارجانبه ادامه می‌دهند.

 

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از دفاع‎پرس، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) تاکید کرد که کمیته امنیتی چهارجانبه متشکل از روسیه، سوریه و ایران به شکلی فعال و موثر به نقش مشترک خود در تبادل اطلاعات علیه تروریسم ادامه می‌دهند.

 

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، «تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق گفت: افسران سه کشور روسیه، ایران و سوریه در حال حاضر در کنار افسران عراقی در مرکز چهارجانبه حضور دارند و کار این مرکز نقش بزرگی در تامین اطلاعات بسیاری علیه گروه‌های تروریستی دارد.

 

وی افزود: ما معتقدیم که نقش این مرکز در تبادل اطلاعات طی هماهنگی بین نیروهای امنیتی با سه کشور روسیه، سوریه و ایران ادامه دارد.

 

مرکز هماهنگی تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم، با تبادل اطلاعات بین عراق، روسیه، سوریه و ایران در سپتامبر ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) تشکیل شد، یعنی یک سال پس از آنکه داعش کنترل مناطق گسترده‌ای از شمال و غرب این کشور را تحت کنترل خود گرفت.

 

مأموریت این کمیته به میزبانی بغداد، جمع آوری و تبادل اطلاعات در زمینه مبارزه با گروهک تروریستی داعش، تجزیه و تحلیل اطلاعات در مورد وضعیت فعلی منطقه خاورمیانه برای کمک به جنگ علیه تروریسم و تحویل فوری اطلاعات به روسای ستاد کشورهای ذیربط است.

 

آخرین مناطقی از خاک عراق که از چنگ تروریسم آزاد شده‌اند، در مرز بین المللی این کشور با سوریه در صحرای الانبار است که تقریباً ۲۵ درصد از اراضی عراق را تشکیل می‌دهد.


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان