ادامه تحریم ایران در عصر کرونا تروریسم دولتی است

156581114

شامیل سلطانف نماینده سابق دوما و رئیس مرکز مطالعات خاورمیانه روسیه اعلام کرد: ادامه تحریم ایران از سوی آمریکا در شرایط شیوع جهانی کرونا، مصداق بارز تروریسم دولتی است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان سلطانف رییس گروه «دیدگاه‌های راهبردی روسیه و جهان اسلام» در گفت‌وگو با ایرنا در مسکو گفت: آمریکا با ادامه تحریم ایران در شرایطی که ویروس کووید-۱۹ در کشورهای مختلف ده‌ها هزار قربانی گرفته است، مرتکب جنایت ضدبشری می‌شود.

کارشناس روس ادامه داد: همه کشورهای جهان باید در این شرایط بحرانی برای کره زمین، با یکدیگر همکاری کنند اما آمریکا نه فقط همکاری نمی‌کند بلکه مانع همکاری کشورها برای مقابله با کرونا در کشورهای مخالف سیاست‌های خود می‌شود.

سلطانف گفت: در این شرایط جامعه جهانی باید به کمک ایران، ونزوئلا و برخی کشورهای دیگر که هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند، بشتابد.

کارشناس مسلمان روس در ادامه مصاحبه اظهار کرد: تحریم ایران از سوی آمریکا، باعث نفرت بیشتر ملت‌های اسلامی از سران کاخ سفید شده است.

وی افزود: در این شرایط کشورهای اسلامی باید در کمک به ایران در مقابله با کرونا پیشگام شوند و از این کشور در برابر سیاست‌های ضدبشری واشنگتن حمایت کنند.

رئیس گروه دیدگاه‌های راهبردی روسیه و جهان اسلام گفت: ادامه تحریم ایران از سوی آمریکا، به وجهه جهانی واشنگتن ضربه می‌زند و آمریکا باید در سازمان‌های بین‌المللی، برای تغییر سیاست خود در قبال ایران تحت فشار قرار گیرد.

سلطانف با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا فقط برای جلوگیری از پیشرفت ایران و در تنگنا قرار دادن ملت این کشور هدف‌گیری شده است، افزود: متاسفانه تحریم به محور سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده است و واشنگتن از این ابزار برای ضربه زدن به کشورهای دارای سیاست‌های مستقل از جمله ایران و روسیه استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: اکثر کشورهای جهان با تحریم مخالف هستند و آن را شیوه مخرب می‌دانند که باید از ساختار مناسبات بین‌المللی کنار گذاشته شود.

کارشناس روس گفت: آمریکا نمی‌تواند نظام تک قطبی مورد ادعایی خود را بر کشورهای دیگر تحمیل کند از این رو به تحریم ملت‌ها روآورده است اما این شیوه به زیان واشنگتن تمام خواهد شد و باعث بی‌اعتمادی هرچه بیشتر به این کشور در عرصه بین‌المللی می‌شود.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

جدیدترین مطالب

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان