اخراج منافقين قبل ازخروج آمريکاييها ازعراق

Fa Alalam1309920302 0

محمد مجید الشيخ گفت: به دليل جناياتي که گروهک تروريستي منافقين عليه ملت عراق مرتکب شده است؛ نمي توان حضور آن را در عراق پذيرفت به همين دليل بايد آنان از عراق اخراج شوند

سفير عراق در تهران در آستانه سفر معاون اول رييس جمهوري اسلامي ايران به عراق، از تلاش کشورش مبني بر اخراج گروهک تروريستي منافقين طي سال جاري ميلادي و قبل از خروج نظاميان آمريکايي از اين کشور خبر داد.

"محمد مجيد الشيخ" سه شنبه شب در گفت وگو با شبکه خبري العالم اظهار داشت: فعاليت گروهک تروريستي منافقين درعراق پيش از سقوط صدام حسين ديکتاتور معدوم شکل گرفت اما پس از سقوط رژيم صدام، دولت عراق تصميم گرفت اين گروهک تروريستي را اخراج کند زيرا ما نمي خواهيم هيچ چيز روابطمان با ايران را تحت الشعاع قرار دهد.

وي با بيان اين که دولت عراق تصميم گرفته است به حضور گروهک تروريستي منافقين در خاک خود پايان دهد؛ افزود: در حال حاضر پيشنهادي در دست بررسي است که بر اساس آن کميته اي متشکل از طرف ايراني، عراقي و سازمان صليب سرخ بين المللي، محلي غير از عراق براي اين گروهک در نظر بگيرد زيرا اين گروهک ضد ملت عراق و ايران فعاليت کرده است.

محمد مجید الشيخ گفت: به دليل جناياتي که گروهک تروريستي منافقين عليه ملت عراق مرتکب شده است؛ نمي توان حضور آن را در عراق پذيرفت به همين دليل بايد آنان از عراق اخراج شوند.

سفير عراق در تهران تصريح کرد: ما با اتحاديه اروپا در اين زمينه گفت و گو کرده ايم و در حال بررسي راه حلي براي خروج گروهک تروريستي منافقين از عراق پيش از خروج نيروهاي آمريکايي از اين کشور هستيم.

بر اساس توافقنامه امنيتي بغداد و واشنگتن در سال 2008 ميلادي ، نيروهاي آمريكايي تا 31 دسامبر( 10 دي ) سال جاري ميلادي بايد خاك اين كشور را ترك كنند.

وي گفت: زمين هايي که اردوگاه اشرف در آن واقع شده متعلق به ملت عراق و مردم آن منطقه است و مردم منطقه از حضور گروهک تروريستي منافقين ناخرسند هستند.

محمد مجیدالشيخ همچنين افزود: دولت عراق هرگز اجازه نمي دهد که اين گروهک تروريستي اقدامي عليه ايران انجام دهد.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9235205&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  جدیدترین مطالب

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان