احداث خانه موزه شهید فخری‌زاده در قم

 389433193

شهردار قم گفت: تبدیل خانه پدری شهید فخری‌زاده در قم به «خانه موزه» یکی از برنامه‌های شهرداری قم برای زنده نگه‌داشتن یاد این دانشمندِ شهید است.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری مهر، سید مرتضی سقائیان نژاد با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت دانشمندِ هسته‌ای و دفاعی کشور، شهید فخری‌زاده اظهار داشت: این دانشمند ارزشمند از سرمایه‌های معنوی شهر قم است.

 

وی با تأکید بر لزوم پاسداشت این سرمایه ارزشمند توسط شهرداری قم و دیگر دستگاه‌ها افزود: شهرداری قم در نظر دارد تا خانه پدری ایشان را با موافقت و همراهی خانواده محترم این شهید به خانه موزه تبدیل کند.

 

شهردار قم اضافه کرد: در این مسیر هماهنگی‌ها و همکاری لازم با شورای اسلامی شهر قم نیز صورت گرفته و تمام ارکان مدیریت شهری بر لزوم بزرگداشت یاد و نام این دانشمند شهید به‌منظور آشنایی نسل‌های آینده با ایشان، تأکید دارند.

 

وی با اشاره به اینکه خانه موزه شهید فخری‌زاده در قم می‌تواند از مقاصد ارزشمند گردشگری فرهنگی باشد افزود: خانه موزه شهیدان زین‌الدین نیز باهدف ایجاد یک پایگاه فرهنگی برای فعالیت در حوزه ایثار و شهادت توسط شهرداری قم ایجادشده و خانه موزه شهید فخری‌زاده نیز این جریان را تکمیل خواهد کرد.

 

سقائیان نژاد با تأکید بر اهمیت آشنایی نسل جوان با مفاخر عرصه علم و ایثار و شهادت گفت: شهید فخری‌زاده دانشمندی برجسته و خداترس بود که تبیین تلاش‌های علمی و معنوی وی برای سربلندی کشور می‌تواند به ماندگار شدن این حرکت ارزشمند و الگوسازی برای نسل جوان منجر شود.

 

شهید محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور متولد ۱۳۴۰ در شهر مقدس قم است که هفتم آذرماه ۱۳۹۹ توسط تروریست‌های مسلح وابسته به موساد به شهادت رسید.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان