اجرای نمایش «هفت روز از تیر شصت» در تئاتر شهر آغاز شد

Tireshast

اجرای نمایش «هفت روز از تیر شصت» چهارشنبه شب  هفتم تیر ماه با حضور تعدادی از مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از خانواده های شهدای گرانقدر واقعه خونین هفتم تیر در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) مدیر کل فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیر گروه تلویزیونی شاهد در مراسم اجرای نمایش «هفت روز از تیر شصت» که چهارشنبه شب هفتم تیر ماه با حضور تعدادی از مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از خانواده‌های شهدای گرانقدر واقعه خونین هفتم تیر در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر، برگزار شد، با تقدیر از اجرای این اثر نمایشی اظهار کرد: نمایشنامه «هفت روز از تیر شصت» از جمله آثار نمایشی است که آن را بارها مطالعه کردم و خوب می‌دانم که گروه اجرایی نمایش به ویژه آقای شهلایی به عنوان نویسنده اثر و یکی از دو کارگردان کار همراهی بسیار خوبی داشته است. به هر ترتیب این اثر نمایشی به همت هنرمندان ارزشمندی روی صحنه رفته که جا دارد از همه آنها به دلیل این تلاش تقدیر کنم.

وی  ادامه داد: ما براساس فرمایشات مقام معظم رهبری تولید آثاری  را در حوزه های سینما، تلویزیون  و تئاتر آغاز کردیم که شاید نتواند تمام ابعاد حادثه هفتم تیر ماه را نشان دهد اما این آثار سینمایی، سریال و تئاتر امشب تلاش فراوان هنرمندان و دوستانی است که امیدوارم بتواند به سهم خود بیانگر حقیقت مناسب این واقعه باشد. اگر چه برای گرمیداشت سالروز حادثه هفتم تیر برنامه ها و مراسم متعددی برگزار شده است، اما امسال تلاش کردیم برای اولین بار فضایی را در حوزه تئاتر ایجاد کنیم که امیدوارم اجرای نمایش « هفت روز از تیر شصت» آغازگر راهی باشد که در حوزه تئاتر مد نظر قرار دادیم.

مدیرکل فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه با توجه به محدودیت‌های تولید نمایشنامه در این موضوعات  تلاش می‌کنیم هر ساله برای یکی از شهدا اثر هنری خلق و تولید  کنیم، افزود: به هر حال با توجه به و جود شهیدان گرانقدری چون شهید بهشتی و هفتاد و دو تن از یارانشان، در این نمایشنامه کوشش شده است به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی پرداخته شود و این اثر روز به روز با تلاش گروه نمایشی کامل‌تر شود.

حمید علی صمیمی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثاگران استان تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و تشکر از گروه اجرایی و خیر مقدم به خانواده شهدا  گفت: بعد از سخنان مقام معظم رهبری در سال گذشته مبنی بر شروع فعالیت‌های هنری در این زمینه توسط هنرمندان اقدامات خوبی صورت گرفت. حادثه هفتم تیر یک اتفاق بسیار بزرگ و مهمی است. شاید در آن زمان که انقلاب در حال تثبیت بود و مشکلات فراوانی در داخل کشور داشتیم و در استان‌های مختلف درگیر بودیم و دوران دفاع نقدس نیز تازه آغاز شده بود، به یک باره ارکان اصلی نظام به عنوان اعضای جلسه متشکل از سه قوه کشور بودند را از دست دادیم. موضوعی تصور می‌شد نظام دچار یک چالش خاص شده است، ولی این حادثه ما رو به این سمت هدایت کرد که می‌توانیم پایدار باشیم و فضای ایثار و شهادت تک تک ما را بسازد.

وی افزود: دلیل تأکید مقام معظم رهبری گنجینه‌ای است که در اختیار ماست و ما باید آن را برای مردم عزیز شرح دهیم و بهترین روش‌ها، روش‌های هنر است که هم به دل انسان می‌نشیند وهم در ذهن انسان نقش می‌بندد و وقتی به وجود بیاید هم می‌تواند خود مؤثر باشد که من و شما بیشتر شناخت پیدا کنیم و هم می‌توانیم به جوان امروز که این حادثه را درک نکرده انتقال دهیم. امیدوارم این راه را ادامه بدهیم . البته  که با توجه به حضور جانبازان این حادثه هنوز در میان ما، آنها می‌توانند راوی و منبع مناسبی برای تولید این آثار هنری باشند.

کامران شهلایی کارگردان این نمایش ضمن خیر مقدم به خانوانده‌های شهدای هفتم تیر گفت: امیدواریم که بتوان این کار را ادامه بدهیم و هر سال بتوانیم به یکی از شهدای هفتم تیر به طور اختصاصی بپردازیم.

نمایش «هفت روز از تیر 60» نوشته کامران شهلایی و کارگردانی محمد لارتی و کامران شهلایی از روز چهارشنبه 7 تیر ساعت 20:30 با مدت زمان 90 دقیقه، و بازی امین سیار دشتی، فرزین محدث، مژگان خالقی ، فرهاد تفرشی ، احمد جعفری ، هدیه رضایی  و مرضیه بدرقه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه رفت.

علاقه‌مندان و تماشاگران می‌توانند برای آگاهی از تازه‌ترین رویدادها و اطلاعات آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر به سایت این مجموعه با آدرس www.teatreshahr.com و یا کانال تلگرام https://t.me/teatreshahr مراجعه کنند.


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان