اتحاد مجامع بین‌المللی سبب از بین رفتن ترور خواهد شد

139909101020178221718474

آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان عاملان هدایت کننده اصلی تروریست ها درجهان در صدد گسترش تروریسم به نام اسلام هستند، بنابراین ملت های مسلمان باید دوست و دشمن خود را بشناسند و با این اهداف شوم مبارزه کنند.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، خاورمیانه، خط‌های از قاره آسیا با ثروت‌های طبیعی زیاد همواره یکی از هدف‌های کشورهای غربی برای ایجاد اغتشاش در چند دهه اخیر بوده است.

 

کشورهای منطقه خاورمیانه که اکثرا به کشورهای جهان سوم شناخته می‌شوند برای قدرت‌های غربی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند به نحوی‌که اگر تولید نفت تنها چند ساعت در این کشورهای نفت‌خیز متوقف شود تمام اقتصاد غرب و جهان فلج خواهد شد.

 

قدرت‌های غربی به سرکردگی آمریکا و انگلیس همواره سعی در کاهش تأثیرگذاری کشورهای این منطقه در مبادلات اساسی داشته و برای مبارزه با این مهم با ایجاد گروهک‌های تروریستی و انجام عملیات‌های ترورعلیه شخصیت‌های مهم و تأثیرگذار منطقه سعی در ایجاد رعب و وحشت کشورها و ملت‌ها و تسلط کامل خود بر منطقه بوده و هستند.

 

در حدود یک قرن گذشته ایران تنها کشوری بوده است که در منطقه خاورمیانه زیر بار ظلم غربی‌ها نرفته و همواره برای این استقامت و استقلال خود، شهدای زیادی را تقدیم کرده است، شهدا و شخصیت‌های متفکر و با نفوذی که غربی‌ها با ترور کردن آنها سعی در ایجاد اختلال در ترقی ایران داشتند اما علی‌رغم میل باطنی‌شان با پیشرفت روز افزون ایران مواجه شدند.

 

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون همواره ایران مورد حمله و آماج حملات تروریستی قرار گرفته و نمونه بارز و مهم آن در چند سال گذشته شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری‌زاده است که به نحوی ترس دشمنان را از ایران می‌رساند و نه هیچ چیز دیگری. امروز هشتم شهریورماه روز جهانی مبارزه با تروریسم است، خبرنگار تسنیم در این گزارش به واکاوی نقش مردم و شهدای ترور کشور از دیدگاه علمای برجسته اهل‌سنت در مبارزه با  تروریسم پرداخته که در ادامه از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد:

 

امام جمعه سنندج: ترور همواره مورد نفرت جهانیان است

 

ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری ضمن محکوم کردن هر گونه ترور و کشت و کشتار اظهار داشت: ترور و تروریست همواره مورد نفرت جهانیان و به ویژه دین اسلام به عنوان دینی میانه‌رو بوده است.

 

وی افزود: اسلام دین افراط و تفریط و ترور نیست و هرگونه عمل خشونت‌آمیزی در اسلام منع شده است.

 

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: ترور واژه‌ای است که در هیچ دین و مکتبی جایی ندارد چراکه تروریست‌ها بر علیه بشریت هستند و تنها مواضع خصمانه خود را مورد توجه قرار می‌دهند.

 

وی تصریح کرد: امروز خوشبختانه مجامع بین‌المللی به این درک رسیده‌اند که ترور و تروریست باید از بین برود چراکه هیچ قشر و فردی از ترور در امان نیست و بارها اتفاق افتاده که در یک حادثه تروریستی کودکان، زنان و افراد بی‌گناه از بین رفته‌اند.

 

وی ادامه داد: کشورها و ملت‌ها به ویژه دولت‌های اسلامی باید به یک اتحاد واحد دست پیدا کنند تا دشمنان دین اسلام نتوانند به نام اسلام و دین هرکاری که می‌خواهند را انجام دهند.

 

ماموستا رستمی در پایان سخنان خود اظهار کرد: مسئله ترور باعث از بین رفتن افراد تأثیرگذاری همچون شهیدان باهنر، رجایی، فخری‌زاده و حاج قاسم سلیمانی شده و کشور ما همواره از ترور و تروریست ضربه خورده است.

 

امام جمعه مریوان: هر گونه خشونت از دیدگاه اسلام محکوم است

 

«ماموستا مصطفی شیرزادی»، امام جمعه مریوان در همین باره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: ایران اسلامی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون همواره مورد هجمه تروریست‌ها قرار گرفته و آسیب‌های زیادی به او وارد شده است.

 

وی افزود: هر انسان عاقلی هرگونه خشونت و انجام عمل تروریستی را محکوم می‌کند چراکه پرورش یک انسان سال‌های سال طول می‌کشد تا به مراتب عالی برسد، اما تروریست‌ها بدون هیچ ترسی از خداوند این افراد را به شهادت می‌رسانند.

 

امام جمعه مریوان با بیان اینکه انسان عاقل هیچ وقت به سمت ترور گام بر نمی‌دارد، تصریح کرد: عمل ترور همواره از دین اسلام و رحم خداوند به دور و هیچ‌گونه توجیهی ندارد.

 

ماموستا شیرزادی در پایان سخنان خود یادآور شد: امروزه دیگر زمان کشتن و ترور به سرآمده و اگر انسان عاقل باشد باید از راه مذاکره و گفت‌وگو مشکلات خود را حل و فصل کند چراکه با کشتن همنوع هیچ مشکلی حل نخواهد شد.

 

امام جمعه دیواندره: آمریکا و اسرائیل مستقیما در هدایت گروه‌های تروریستی نقش دارند

 

«ماموستا جلال مرادی»؛ امام جمعه دیواندره نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم متناسب با روز مبارزه با تروریسم اظهار داشت: اگر فردی به عنوان مسلمان به دستورات پیامبر عمل کند و در هر مسئله‌ای پیامبر را سرلوحه خود قرار دهد، قطعا جامعه‌ای عاری از هرگونه خشونت خواهیم داشت.

 

وی افزود: در واقع اگر طبق فرمایشات قرآن و پیامبر عمل شود نه مسلمانی تروریست است و نه تروریستی مسلمان، چراکه در دین اسلام به هیچ عنوان به عمل منفور تروریسم اشاره نشده است.

 

امام جمعه دیواندره خاطرنشان کرد: به فرموده پیامبر گرامی اسلام(ص)، خون انسان مسلمان ارزشمند است و نباید بدون هیچ دلیل منطقی خون مسلمانان ریخته شود چراکه این عمل مورد نفرت خداوند است.

 

وی گفت: امروزه اگر کسانی با نام اسلام و مسلمان دست به عملیات‌های تروریستی می‌زنند تنها برای صدمه به اسلام آمده‌اند و خوب مشخص است که از کجا و توسط چه کسانی هدایت می‌شوند.

 

ماموستا مرادی تصریح کرد: مشخص است که تروریسم عملی ناجوانمردانه است و از اوایل انقلاب تا به امروز بارها دانشمندان، عالمان دینی و چهره‌های شاخص کشور ما مورد تهاجم تروریست‌ها قرار گرفته‌اند.

 

وی با یادآوری اینکه آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمنان اصلی کشور و ملت ایران همواره در راه‌اندازی و هدایت گروه‌های تروریستی نقش اساسی دارند، اظهار کرد: بدخواهان باید بدانند که شهدای ترور نزد خداوند مدال افتخار و سربلندی خواهند گرفت.

 

امام جمعه دیواندره در پایان سخنان خود یادآور شد: شهید کردن افرادی مانند شهید رجایی و شهید باهنر، تنها ملت و کشور ایران را قوی‌تر کرده و کشور ایران را به آنچه که امروز هست، تبدیل کرد.

 

 امام جمعه اهل‌سنت قروه: شهید سلیمانی نماد مبارزه با تروریسم جهانی است

 

ماموستا هاشم نوری، امام جمعه اهل‌سنت قروه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم متناسب با روز مبارزه با تروریسم اظهار داشت: در یک قرن اخیر منطقه خاورمیانه دستخوش تغییرات و توطئه‌های  زیادی از طرف تروریست جهانی یعنی آمریکا، انگلیس و اسرائیل شده است.

 

وی افزود: همواره از ابتدای پیروزی انقلاب شهدای ما مورد آماج حملات تروریست‌ها قرار گرفته‌اند به نحوی که در کشور قریب به 17هزار شهید  قربانی ترور داریم.

 

امام جمعه اهل‌سنت قروه خاطرنشان کرد: در چند دهه گذشته ایران بیش از هر کشوری قربانی ترور شده و در مقابل، بیشترین موفقیت‌ها را در منطقه به دست آورده است.

 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر و در چند سال گذشته بیشترین مبارزه علیه تروریسم را داشته است، تصریح کرد: اگر ایران و افرادی مانند حاج قاسم سلیمانی نبودند تروریست برای ملت‌های منطقه خاورمیانه بسیار خطرناک بودند.

 

ماموستا نوری گفت: متاسفانه در چند سال اخیر برخی از کشورهای منطقه به مکانی امن برای تروریست‌ها تبدیل شده و به عنوان دست‌نشانده‌های آمریکا و اسرائیل تروریست را در منطقه افزایش داده‌اند.

 

امام جمعه اهل‌سنت قروه یادآور شد: شهید حاج قاسم سلیمانی تنها کسی بود که توانست با تروریست مبارزه کند و در راه مبارزه با تروریست به شهادت رسید تا به ملت‌های جهان ثابت کند که هستند کسانی که در راه خدا در صدد مبارزه با تروریست هستند.

 

در پایان می‌توان نتیجه گرفت که ترور و تروریسم همواره از جانب مردم دنیا به عنوان عملی زشت و ناپسند شناخته شده و غیر از جریحه‌دار کردن قلب و روح انسان‌ها و خانواده قربانی ترور هیچ نفعی برای بشریت نخواهد داشت.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان