آیا اسرائیل در ترور سردار سلیمانی مشارکت داشت؟

5397960

«یوسی میلمان» کارشناس و تحلیلگر مسائل امنیتی در سرزمین‌های اشغالی از مشارکت رژیم صهیونیستی در ترور سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» پرده برداشت.

به گزارش \ایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از پایگاه خبری «رأی الیوم»، میلمانُ مشخصات منابع امنیتی بلندپایه‌ای که اطلاعات «مهم، حساس و خطرناکی» در مورد عملکرد «موساد» را در اختیارش قرار داده فاش نکرد. بر اساس گزارش این پایگاه خبری، در واقع می‌توان گفت این کارشناس امنیتی صهیونیست از ابعاد جدیدی از مجموعه عملیات تروریستی موساد طی سالیان اخیر و تاثیرگذاری آنها بر سازمان‌های مخالف اسرائیل و اشتباهات روی داده و دستاوردهای تحقق یافته در این ترورها پرده برداشت.

رأی الیوم نوشت: یوسی میلمان 69 ساله به عنوان یک تحلیلگر کهنه‌کار، دارای روابط تنگاتنگی با رهبران نهادهای امنیتی اسرائیل است. وی گفته است که ترور «محمود المبحوح» فرمانده نظامی حماس در 2010 توسط موساد در دبی ثابت کرد که عملکرد دستگاه اطلاعاتی اسرائیل با اشتباهاتی همراه است و عناصرش افراد خارق‌العاده‌ای نیستند. میلمان همچنین از ترور شهید «عماد مغنیه» در فوریه سال 2008 در دمشق به عنوان «مهم‌ترین عملیات تروریستی موساد» نام برد و از مغنیه به عنوان دست راست «سید حسن نصرالله» و سازمان دهنده «جنبش حزب‌الله» یاد کرد.

وی مدعی شد که مغنیه دقایقی قبل از شهید شدن در واحد آپارتمانی خود در دمشق میزبان شهید سلیمانی فرمانده سپاه قدس و «محمد سلیمان» دست راست «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه بود، اما آمریکایی‌ها به اسرائیلی‌ها درباره ترور فرمانده سپاه قدس ایران چراغ سبز نشان نداده بودند. به گفته میلمان سلیمان شش ماه پس از ترور مغنیه توسط تک تیراندازهای موساد در حالی که در بالکن منزل خود در حال استراحت در کنار افراد خانوده‌اش بسر می‌برد، به شهادت رسید.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان