آمریکا همه مخالفانش را تروریست می‌داند

139309281209293914324744

یک تحلیلگر آلمانی با خطرناک ارزیابی‌کردن سیاست ترامپ در قبال ایران گفت که آمریکا همه مخالفان خود را تروریست قلمداد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، «یورگن تودنهوفر»، از سیاستمداران سابق آلمان که امروز به‌عنوان یک تحلیلگر و روزنامه‌نگار معروف در این کشور فعالیت می‌کند در بخشی از گفتگویش با روزنامه اتریشی «کوریر» درباره این مسئله که اسد در دسامبر 2015 از مرکل خواسته بود که برای روند صلح در کشورش میانجی‌گری کند گفت: ما مدتهای طولانی دراین‌باره بحث کردیم که چه‌کسی در راه صلح ایستادگی می‌کند. او در نامه‌ای به مرکل با تأکید بر اینکه نمی‌تواند کناره‌گیری کند اعلام کرد که خواهان صلح است. من فکر می‌کنم که مشاور امنیتی مرکل در آن زمان با مشاور امنیتی اوباما صحبت کرده است. اما آمریکایی‌ها از هر گونه تلاش برای صلح در سوریه جلوگیری کردند. غرب این هدف را در منطقه دنبال می‌کند که در این کشور نفوذ اصلی را حتی با حمایت از شورشیان و متأسفانه جنبش‌های تروریست به دست آورد، حتی یک مکالمه ضبط‌شده از جان کری، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا وجود دارد که گفته است؛ ما عمداً داعش را قدرتمند کرده‌ایم تا اسد را تضعیف کنیم!

تودنهوفر در پاسخ به این پرسش که ترامپ می‌گوید داعش شکست خورده است و آیا شما با این نظر موافقید؟ گفت: نه اصلاً این طور نیست. داعش یک ایدئولوژی است و ما نمی‌توانیم بر ایدئولوژی شلیک کنیم. این ایدئولوژی وحشتناک داعش مانند همه ایدئولوژی‌های تروریستی دیگر از طریق بی‌عدالتی‌های واقعی ایجاد شده است. ما باید یک گروه تروریستی را با سختی، درایت و عقل و عدالت شکست دهیم. حدود 15 هزار تروریست داعشی در دو کشور سوریه و عراق حضور دارند که از بین آن‌ها سه هزار نفر کشته شده و بقیه هم ناپدید شده‌اند و می‌توانند با عنوان دیگری دوباره به‌پا خیزند.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه به مسئله ایران پرداخته درباره ادعای آمریکا که ایران از تروریست‌ها حمایت می‌کند نیز گفت: آمریکایی‌ها هر مخالف خود را تروریست می‌نامند. حزب‌الله لبنان گروهی است که در خارج هیچ کشوری را هدف حمله قرار نداده است. وقتی شما هر مخالفی را متهم به تروریست بودن کنید دیگر نمی‌توانید با هیچ کس صحبت کنید.

این کارشناس برجسته آلمانی درباره موضوع ایران نیز گفت: سیاست ترامپ در قبال ایران بسیار خطرناک است. ایران یک کشور سرفراز است و مردم آن پشت سر رهبری هستند، آن‌ها نمی‌خواهند از طرف آمریکا مورد آزار و اذیت و خشونت قرار گیرند.

تودنهوفر همچنین تأکید کرد: بخش اعظمی از کشورهایی که ما حالا از آن‌ها شکایت داریم از طرف غرب حمایت شده‌اند. سیاستمداران و پادشاهانی که در غرب اعتبار ندارند از آمریکا پول می‌گیرند.


مطالب پربازدید سایت

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده؛ پژوهشکده تاریخ معاصر

منافقین فاسد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سپاه از نمادهای مبارزه با تروریسم در منطقه است

مصطفی خدابخشی؛ ایران آنلاین

تروریسم دولتی رو در روی سپاه

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان