چرا منافقین هرجا می‌روند به سرعت منفور می‌شوند

Rezaghazvini

شاید برخی از شهروندان یا حتی شخصیت‌ها و مقامات کشورهایی که از نزدیک با منافقین ارتباط و تعاملی نداشته اند یا آنها را فقط از طریق نمایش‌های فریب کارانه تلویزیونی می شناسند، ندانند حقیقت پشت پرده این جماعت چیست یا آنها را برعکس شناخته باشند اما بدون هیچ تردیدی و آنگونه که همه شواهد نشان می دهد منافقین هرجا پاگذاشته اند، اسباب نارضایتی و خشم مردم آن مناطق را فراهم کرده اند بنابراین آن افراد، چهره حقیقی منافقین را نباید در پشت گیرنده‌های ماهواره‌ای و نشست‌های آنان بلکه در میان مردم عادی جستجو کنند.

از ایران و عراق که بگذریم و خاطرات سیاه و تلخ مردم این دو کشور نسبت به چند دهه حضور و جنایت آنها، تنش‌های این باند با مردم آلبانی نیز این روزها در حال شدت گرفتن است. این همه نارضایتی مردم به رغم حضور نه چندان طولانی آنها در این کشور نشان می دهد شهروندان واقعا از حضور این گروهک خشمگین و وحشت زده هستند.

اگر برنامه‌های تلویزیونی و کامنت‌های کاربران آلبانیایی در گزارش ها و مطالب مربوط به این گروه در سایت‌های آلبانی را به کناری بگذاریم، رویداد اخیر دفن جنازه یک زن تروریست منافق در قبرستان یک شهر کوچک آلبانی و تنش شدید به وجود آمده میان مردم و گروهک منافقین گویای بسیاری از واقعیت‌های در حال اتفاق است.

مرضیه رضایی از اعضای ارشد و سرکوبگر منافقین که مدتی بود دچار اختلافاتی با رهبری این گروهک شده بود پس از مرگ مشکوک، توسط منافقین در قبرستان مانز در شهر دورس دفن شد. منافقین این شخص را بدون اجازه مقامات دفن کرده بودند و اهالی منطقه پس از اطلاع از موضوع برای نبش قبر و خارج کردن جنازه اقدام می کنند. مقامات شهر نیز برای آرام کردن اهالی حق را به آنها می دهند و منافقین مجبور شدند نبش قبر کنند و جنازه را به محل دیگری منتقل کنند.

این موضوع باعث کنجکاوی رسانه‌های آلبانی و تهیه گزارش هایی شد. گزارش هایی که نشان می دهد شهروندان آلبانی چه نگرشی به منافقین دارند.

منافقین در مدت زمان کوتاه حضور خود در شهر دورس، فضای امنیتی غیرقابل تحملی برای اهالی به وجود آورده اند به گونه ای که به گفته شهروندان حتی تلفن‌های همراه آنان توسط منافقین بازرسی می شود. علاوه بر این در حالیکه شهروندان باید از آب و برق جیره بندی شده استفاده کنند اعضای این گروه تروریستی در اردوگاه خود با امکانات کامل، آب و برق همیشگی دارند و در حقیقت به دلیل آنکه زیر چتر حمایتی آمریکا وارد آلبانی شدند از امکانات محدود این شهروندان بدون هیچ محدودیتی استفاده می کنند.

افزون بر اینکه آنها اعتقاد دارند دفن جنازه یک تروریست توهین به مردگان آنها تلقی می شودو آنها اشاره می کنند که دیگر از وجود منافقین در شهر خود خسته شده اند.

رصد این حجم از نارضایتی ها نشان می دهد که یقینا در آینده باید شاهد افزایش تنش هایی از این دست بین منافقین و مردم آلبانی بود. آلبانی کشور ثروتمند و مهاجر پذیری نیست و بسیاری از شهروندان این کشور برای فرار از این وضعیت به کشورهای غرب اروپا مانند آلمان پناهنده می شوند. بیکاری در فقیرترین کشور اروپایی 30% است. جمعیت این کشور نزدیک سه میلیون نفر است و همین تعداد از آنها تقریبا به خارج مهاجرت کرده اند.

با چنین شرایطی، یک گروه تروریستی در این کشور ضعیف اروپایی حضور پیدا کرده  و در حال استفاده نامحدود از امکانات شهروندان آن است. رفتارهای باند منافقین با مردم و اطلاع آلبانیایی ها از پیشنیه تاریک منافقین نیز مزید بر علت شده است. از این رو می توان حدس زد که چرا آلبانیایی ها به این سرعت از حضور منافقین ناراضی و خشمگین شده اند. آلبانی چالشی برای منافقین شده است.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9502352&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  مهر 1359
  شنبه1 شنبه2 شنبه3 شنبه4 شنبه5 شنبهجمعه