ناگفته‌های سازمان مجاهدین خلق

62376389

کتاب «استراتژی و دیگر هیچ؛ گفتگو با ناصر رضوی کارشناس امنیتی درباره سازمان مجاهدین خلق» نوشته محمدحسن روزی‌طلب منتشر شد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایسنا، این کتاب در ۲۶۴ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۸۰ هزارتومان در  انتشارات موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران راهی بازار کتاب شده است.

 

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «استراتژی و دیگر هیچ» به گفت‌وگو و تنظیم محمدحسن روزی‌طلب، مجموعه مصاحبه‌هایی با یکی از مسئولان اطلاعاتی امنیتی کشور با موضوع سازمان مجاهدین خلق است که در سال ۱۳۹۴ به انجام رسیده است. ناصر رضوی، مصاحبه شونده، دارای تجربه‌ای طولانی در حوزه مبارزه با سازمان مجاهدین خلق در وزارت اطلاعات و بخش اطلاعاتی امنیتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و به دلیل احاطه کامل به موضوع، در این کتاب اطلاعات و تحلیل‌های قابل تأملی در زمینه‌های مختلف فعالیت این سازمان، به‌خصوص در سال‌های اول انقلاب، ارائه می‌کند.

 

از آنجا که گفت‌وگو و مصاحبه با مسئولان نهادهای امنیتی و انتشار نظرات آن‌ها معمولا با موانع و ملاحظات بسیاری روبه‌روست، مجموعه مصاحبه‌های انجام شده در این پروژه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مسائل ناگفته بسیاری در آن مطرح و بیان شده که شاید انتشار آن‌ها تاکنون به مصلحت نبوده است. این مسائل و بحث‌های مطرح شده درحین مصاحبه و گفت‌وگو، روشن‌کننده بسیاری از زوایای پنهان اهداف و فعالیت‌های سازمان مجاهدان خلق در دهه‌های گذشته است و می‌تواند در تحلیل‌ و شناخت این سازمان و اندیشه‌های سران آن در دوره‌های مختلف انقلاب موثر باشد.

 

 در نوشته پشت جلد کتاب هم می‌خوانیم: سازمان همواره این نگاه را داشت که مردم به دنبال عنصر پیروز هستند، بدنبال کسی می‌روند که پیروز میدان است؛ یعنی برای فرد پیروز کف می‌زنند نه برای کسی که شکست‌ خورده؛ لذا شما باید در صحنه عمل، کاری کنید که پیروز جلوه نمایید. می‌گوید وقتی شما در هفتم تیر این کار را کردید، همه فکر خواهند کرد که این نظام فرو خواهد ریخت و شما موج شکست را به داخل حکومت می‌برید و بعد مردم می‌آیند و برای طرف پیروز کف می‌زنند.


مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25