مقر موساد در اربیل، محل جذب عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای ایران بود

14001111000527 Test PhotoN

رئیس اتحادیه «علماء المسلمین» در استان دیالی عراق خبر داد که مقر موساد در اربیل محل جذب عناصر تروریستی بود که فرماندهان الحشد الشعبی و دانشمندان هسته‌ای ایران را هدف قرار می‌دادند.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری فارس، «جبار المعموری» رئیس اتحادیه «علماء المسلمین» (علمای مسلمانان) در استان دیالی عراق تأکید کرد که هر روز حقایق مهم و خطرناکی درباره مقر موساد در اربیل فاش می‌شود.

 

المعموری به پایگاه خبری المعلومه گفت که از این مقر برای جذب جوخه ترور علیه فرماندهان سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق و دانشمندان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌شده است.

 

وی تأکید کرد که وجود مقرهای موساد در اربیل و سایر مناطق عراق، عامل نگرانی کل مردم این کشور است؛ زیرا این مقرها، عراق را وارد گردابهای مهیب خواهد کرد و وجود آن، هدفی جز ایجاد هرج‌ومرج در این کشور ندارد.

 

این مسئول عراقی در پایان خاطر نشان کرد، باید برای افکار عمومی درباره مقرهای موساد در اربیل روشنگری صورت گیرد و تحقیقات فوری در این زمینه آغاز شود؛ زیرا قانون اساسی عراق، مخالف هر گونه حضور صهیونیستی در خاک این کشور است.

 

المعموری روز گذشته تصریح کرد: بمباران مقر موساد در اربیل، درها را به روی درگیری و خطری فراگیر در بدنه عراق گشود که بسیاری تلاش کردند تا آن را در کانون توجه قرار دهند، هرچند که امنیت ملی کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد و آن را در پیچ و خم درگیری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی فرو می‌برد».

 

المعموری افزود: «ما اطلاعاتی در دست داریم که نشان می‌دهد مقرهای مخفی موساد تنها در اربیل نیست بلکه در پنج استان دیگر نیز وجود دارد و کار آن‌ بر پنج هدف اصلی متمرکز شده است که برجسته‌ترین آن‌ها، فتنه‌انگیزی، ایجاد منازعات قومی و فرقه ای، نفرت‌پراکنی، ترور، فساد اخلاقی مردم، اشاعه مواد مخدر در سطح وسیع و هرزگی در بین جوانان است».

 

وی تصریح کرد: «مردم عراق تلاش مقامات اربیل در انکار وجود مقر‌های موساد را باور نمی‌کنند، زیرا آن‌ها متوجه شده‌اند که چنین مقرهایی سال‌هاست وجود دارد و فروش نفت به اسرائیل بهترین گواه بر آن است».

 

منابع رسانه‌ای عراق، بامداد روز یکشنبه از شنیده‌شدن صدای انفجارهای مهیب در شهر «اربیل» واقع در منطقه کردستان عراق خبر دادند و کانال خبری «صابرین‌نیوز» به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که «دو مرکز آموزشی پیشرفته متعلق به موساد اسرائیل در اربیل در شمال عراق با موشک‌های بالستیک مورد حمله قرار گرفتند».

 

وزارت داخله منطقه کردستان نیز اعلام کرد که ۱۲ موشک که ساختمان جدید کنسولگری آمریکا در اربیل را هدف قرار داد، از بیرون مرزها و شرق عراق شلیک شد و به مناطق غیرنظامی نزدیک به دفتر شبکه «کردستان ۲۴» و اطراف آن اصابت کرد.

 

ظهر روز یکشنبه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نیز با انتشار اطلاعیه‌ای، با اشاره به هدف قرار دادن مرکز راهبردی توطئه و شرارت صهیونیست‌ها توسط موشک‌های نقطه‌زن تاکید کرد: «تکرار هرگونه شرارت با پاسخ های سخت، قاطع و ویرانگر مواجه خواهد شد».


مطالب پربازدید سایت

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان