مراسم ملی بزرگداشت شهید سلیمانی ۱۳ دی برگزار می‌شود

3346943

رئیس ستاد مردمی سومین سالگرد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: مراسم ملی بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی ۱۳ دی از ساعت ۱۴ در مصلای تهران با حضور مردم برگزار می‌شود.

به گزارش هابیلیان به نقل از مهر، حمید رضا مقدم فر در نشست خبری ستاد مردمی سومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و نیز تبریک ولادت حضرت مسیح (ع) گفت: در ایام پیروزی انقلاب اسلامی و نیز ادوار مختلف از جمله دفاع مقدس تکیه رزمندگان ما به حضرت زهرا (س) بود، آنها با دست خالی می‌جنگیدند و نام آن بزرگوار را پشت لباس‌های خود می‌نوشتند. نام این خانم بزرگوار در جبهه‌ها شور و اشتیاق خاصی ایجاد کرده بود.

حمیدرضا مقدم فر افزود: شهید سلیمانی هم خیلی با حضرت زهرا مأنوس بود و بارها می‌گفت حضرت فاطمه (س) برای ما رزمندگان مادری کرده است. شهادت او نیز در همین مسیر زهرایی بودن محقق شد و مانند حضرت زهرا تا پایان شهادت وفادار به عهد ولایت ماند.

مقدم فر در نشست خبری ستاد مردمی سومین سالگرد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران ادامه داد: نحوه شهادت حاج قاسم سلیمانی از شئون عاقبت بخیری است و شهادت او توسط شقی‌ترین اشقیا حال حاضر یعنی ترامپ خود از نشانه‌های این عاقبت بخیری است. در واقع شهادت او دل‌های بسیاری را در سراسر ایران، منطقه و جهان به سوی اش روانه کرد.

در ادامه مقدم فر با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی خطرناک‌تر از خود حاج قاسم برای دشمنان است، اضافه کرد: برنامه‌های سومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی از مدت‌ها پیش با فراخوان ستاد مردمی در حال شکل گیری بوده استt هر چند باید اشاره کرد که بنای ستاد مردمی این است که از همه ظرفیت‌های مردم کمک بگیریم. در این راه اگر هم سازمان‌ها یا ارگان‌هایی خواستند به ما کمک کنند، از آنها خواسته ایم تلاش کنند بتوانیم از همه ظرفیت‌های مردم نهایت استفاده را ببریم. در این راه فراخوان مردمی داده شد تا از نظرات آنان استفاده کنیم. همچنین فراخوان دیگری برای شخصیت‌های ملی و دانشگاهی دادیم تا آنان بتوانند با نگاه فرهیخته خود ما را در بهتر برگزار شدن این بزرگداشت کمک کنند. در عین حال در پرتالی که در این مدت سه سال شکل گرفته است انبوهی از آثار مردمی به اشتراک گذاشته شده است.

وی افزود: از دیگر نشانه‌های عاقبت بخیری شهید حاج قاسم سلیمانی این بود که هر جور انسانی با مذاهب، افکار و عقاید مختلف برایش اشک ریختن و پیکر او را تشییع کردند. همچنین از دیگر نشانه‌های عاقبت به خیری او این بود که موجب وحدت ملی شد.

وی در خصوص شعار انتخابی امسال خاطرنشان ساخت: برای امسال شعار هشتگ جانفدا را انتخاب کردیم زیرا این دو کلمه نقطه وصلی خواهد بود میان مردم و این سردار دل‌ها.

رئیس ستاد مردمی سومین سالگرد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم سلیمانی هم به دنبال اعتلای انقلاب اسلامی بود و هم ایران را حرم می‌دانست. او ایران را صاحب حرم و حریم می‌دانست و معتقد بود اگر ایران آسیب ببیند خیلی از حرم های مطهر آسیب خواهند دید.

وی خاطر نشان کرد: او همیشه زنده است. او قهرمان ملی و قهرمان امت اسلامی است و قهرمان هم می‌ماند. او برای همیشه الگوی انسان‌های آزاداندیش شده است.

مقدم فر در ادامه تصریح کرد: ما امروز به حاج قاسم نیاز داریم زیرا او هم نماد هویت ایرانی و هم نماد هویت اسلامی و ارزشی است.

رئیس ستاد مردمی سومین سالگرد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: مراسم ملی بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی ۱۳ دی از ساعت ۱۴ در مصلای تهران با حضور مردم برگزار می‌شود.

مقدم فر در توضیح سرفصل‌های انتخاب شده برنامه‌های بزرگداشت تشریح کرد: مردم در پویش‌های فرهنگی و اجتماعی به صورت فردی، خانوادگی، اجتماعی و نیز پویش‌های معنوی انواع و اقسام فعالیت‌ها را در برگزاری بزرگداشت انجام خواهند داد. مثلاً پویش ختم قرآن در مساجد، حفظ سوره صف به خاطر مفاهیم ارزشمند جهادی آن از این جمله است. همچنین شبکه یک سیما هر روز از ساعت ۷ الی ۸ بعدازظهر و نیز در سه وقت ۱۵ دقیقه‌ای به تشریح پویش‌های مردمی و انعکاس آن اقدام می‌کند.

وی افزود: پویش وصیت نامه خوانی، زیارت نیابتی، اهدای کتاب و نیز پویش به رسم حاج قاسم گره گشایی از مشکلات مردم از جمله دیگر فعالیت‌های مردم در سومین سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی است.

مقدم فر با اشاره به حضور شهید سلیمانی در سیل و زلزله‌هایی که در استان‌های مختلف به وقوع می‌پیوست اظهار داشت: مردم نیز به تاسی از آن شهید پویش نذر خون، کمک به نیازمندان، نذر نان، گلریزان جهت حل مشکل فقرا، ارائه خدمات پزشکی در مناطق محروم، همچنین تشکیل میز خدمات رایگان اداری در ادارات، نذر آموزش، نذر سلامت و حتی نذر شادی (تهیه اسباب بازی برای کودکان) و نیز تشکیل شیفت‌های ایثار توسط کارگران در کارخانجات برای تولید در زمان‌هایی که قصد دریافت حقوق ندارند. همه و همه از جمله پویش‌های مردمی است که به شکل خود خواسته شکل گرفته و انجام می‌شود.

وی در ادامه این نشست خبری در تشریح برنامه‌های رسمی برای این بزرگداشت گفت: برگزاری تعداد قابل توجهی همایش در سراسر کشور، برگزاری مراسم ملی که در روز سیزدهم دی ماه مصادف با شهادت حاج قاسم در مصلی تهران برگزار خواهد شد از جمله برنامه‌های رسمی می‌باشد که از علاقه مندان و دلسوزان کشور دعوت می‌شود در این برنامه شرکت به عمل آورند.همینطور شاهد برگزاری همایش بین المللی در سالن سران اجلاس خواهیم بود که در ۱۴ دی ماه برگزار خواهد شد. برای این موضوع به صورت بین المللی فراخوان مقالات انجام شده است و این همایش با حضور میهمانان داخلی و خارجی تشکیل می‌شود.

مقدم فر در ادامه با اشاره به علاقه شدید مردم کرمان به شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: مراسم مفصلی در کرمان با عنوان زادگاه و مزار مطهر ایشان برگزار می‌شود، همچنین در ۵ استانی که پیکر مطهر این شهید تشییع شد یعنی استان‌های تهران، قم، خوزستان، خراسان رضوی و کرمان مراسم ویژه خواهیم داشت.

رئیس ستاد مردمی سومین سالگرد بزرگداشت شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: اجتماع بزرگ فرهنگیان با حضور فرهنگیان و نیروهای تربیت معلم در حرم حضرت امام خمینی (ره) را برگزار خواهیم کرد. در عین حال مراسم تجلیل از ورزشکاران وفادار به آرمان مقاومت به معنای عدم مسابقه با ورزشکاران رژیم صهیونیستی را در روز ۱۸ دی ماه برگزار خواهیم کرد. این ورزشکاران صرفاً ایرانی نبوده و از سایر کشورهای مسلمان که از رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی ممانعت به عمل آورده بودند تجلیل خواهیم کرد.

وی افزود: همچنین اجتماع دختران سلیمانی در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد. در عین حال همایشی قضائی و حقوقی برای پیگیری روند حقوقی بازخواست قاتلین آن شهید بزرگوار را با حضور کارشناسان ارزنده مربوطه تشکیل خواهیم داد.

مقدم فر با اشاره به برگزاری تعداد بیشمار مراسم بزرگداشت در شهرها و روستاهای کشور خاطرنشان ساخت: در حرم های مطهر امام رضا (ع) و همچنین حضرت زینب (س) در دمشق مراسم ویژه برگزار خواهد شد. در عین حالی که در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه گذشته یک رویداد هنری که می‌توان ادعا کرد از بزرگترین رویدادهای هنری چند وقت اخیر بوده است در حرم امام رضا (ع) برگزار شد. حضور هنرمندان در کارگاه‌های مختلف تشکیل شده موجب خلق ۲۵۰ اثر هنری ماندگار شد که خود می‌تواند تبدیل به یک نمایشگاه ارزنده شود.

وی در ادامه تشریح برنامه‌ها اظهار داشت: برگزاری ارکستر به عنوان نگین سلیمانی در صدا و سیما و نیز نمایش مستندهایی که برای اولین بار در طول یک سال گذشته در این خصوص ساخته شده است، از جمله دیگر برنامه‌ها خواهد بود. مستند بوکمال و نقش شهید سلیمانی در آزادسازی آن، مستند «محافظان» که روایت محافظان آن شهید از او است و نیز مستند ۶ قسمتی که از حضور شهید سلیمانی در استان‌های حادثه خیز کشور که زلزله یا سیل در آنها به وقوع پیوسته بود از دیگر برنامه‌هایی است که از طرف صدا و سیما پخش خواهد شد. ضمن آنکه در بوستان ولایت مراسم بزرگی با حضور مردم برگزار خواهد شد که در آن مراسم فیلم‌هایی از کودکی تا شهادت و تشییع پیکر آن شهید بزرگوار به نمایش در خواهد آمد.

مقدم فر با اشاره به آنکه شهید سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم بود خاطرنشان ساخت: همه شاهد بودیم که به اعتراف هیلاری کلینتون، داعش ساخته و دست پرورده آمریکایی‌ها بود. او با داعش مبارزه کرد و به حق قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه و ناکام گذاشتن برنامه‌های آمریکا و اسرائیل در خاورمیانه بود.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان