مبارزه با تروریسم میسر نمی‌شود مگر با همکاری نهادهای بین المللی

Vezarat Dadgostari5130

معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری اعلام کرد بر این باوریم که مبارزه مؤثر با تروریسم میسر نمی‌گردد مگر با عزم جدی و مشارکت همه دولت‌ها و نهادهای بین‌المللی.

به گزارش هابیلیان به نقل از مهر، بیانیه معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری در واکنش به حمله تروریستی شیراز به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

من قتل نفساً بغیر نفس او فساد فی الارض فکانما قتل الناس جمیعاً (مائده -۳۲)

بار دیگر دست‌های ناپاک کوردلان تکفیری به خون ده‌ها انسان بی‌گناه اعم از کودک و زن و مرد آغشته شد و ده‌ها تن از زائرین شاه‌چراغ را به خاک و خون کشیدند و از ذات شرارت‌بار اربابان مدعی حقوق بشر خود پرده برداشتند. عصر روز چهارشنبه ۴ آبان‌ماه در پی تیراندازی سه تن از تروریست‌های تکفیری در حرم شاه‌چراغ شیراز چهارده تن از جمله یک زن و دو کودک به شهادت رسیده و ده‌ها تن مجروح شدند که موجب تأسف و اندوه فراوان گردید. معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری ضمن عرض تسلیت این حادثه خونین و دلخراش تروریستی به خانواده محترم قربانیان و ملت شریف ایران، پیگیری مجازات فوری عاملین این واقعه را در دستور کار قرار خواهد داد.

متأسفانه با شیوع ویروس افراطی‌گری در جهان شاهد بروز و ظهور نحله‌های افراطی تروریستی با خوی درندگی و قساوت بیشتر در برخورد با مردم هستیم. این در حالی است که با وجود تصویب اسناد و کنوانسیون‌های متعدد تحت عنوان مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری، همچنان مردم غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان مورد هدف گروهک‌های تروریستی قرار می‌گیرند. بر این باوریم که مبارزه مؤثر با تروریسم میسر نمی‌گردد مگر با عزم جدی و مشارکت همه دولت‌ها و نهادهای بین‌المللی.

البته نباید از این واقعیت غافل شد که اقدامات تروریستی، تشدید اختلافات و ایجاد شکاف‌های قومیتی و درگیری‌های داخلی از مؤلفه‌های عملیاتی سناریوی هدفمند و هدایت‌شده علیه جمهوری اسلامی ایران در دهه‌های اخیر است. به نظر می‌رسد پاسداشت سی‌امین سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق اقلیت‌ها همزمان با پانزدهمین نشست مجمع امور اقلیت‌ها فرصت مناسبی است برای بازبینی و اصلاح اعلامیه و تحدید استفاده ابزاری از اقلیت‌ها بعنوان مؤلفه تفرقه‌افکنی.

معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل بر این باور است در میانه این میدان که برخی دولت‌ها برای نیل به اهداف شوم خود بر طبل نفاق و افراطی‌گری می‌کوبند، رهبران دینی بعنوان پیام آوران صلح و دوستی، می‌توانند نقش به سزایی در ترویج فرهنگ صلح و امنیت در جوامع ایفا کنند و این مسئولیت سازمان ملل است که در راستای ترویج نقش آنان در جوامع محلی گام بردارد.


مطالب پربازدید سایت

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

جدیدترین مطالب

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان