شهید نادر نمازی

شهید نادر نمازی سال ۱۳۳۹ در اردبیل متولد شد. با حقوق و دستمزد کارگری امرار معاش می‌کرد. وقتی که شرایط ناامن غرب کشور را دید داوطلبانه عازم آن منطقه شد و در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۵۹ طی حمله مسلحانه تروریست‌ها به بانه به شهادت رسید.

شهید محمد حبیب‌الله‌زاده

در سال 1344 در خانواده‌ای مذهبي و مستضعف در عجب‌شیر به دنیا آمد خانواده‌اش پس از مدتی به خاطر شرایط سخت زندگي به تهران عزیمت نمودند و در محله نجف‌آباد ساكن شدند. دوره ابتدائی را با موفقیت گذراند و در دوره راهنمایی با همكاري دوستانش كتابخانه‌ای در مسجد محل تاسیس کردند. در روزهای تاریخ‌ساز 21 و 22 بهمن 57 در تسخیر مراكز انتظامي رژیم شاه نقش فعال و موثري داشت. اكثر اوقات خود را به پاسداری می‌گذراند. علاقه‌اش در راه اهداف مقدس انقلاب به قدری بود كه علاوه بر تحصیل و فعالیت در انجمن اسلامي مدرسه و

شهید علی‌رضا رحیمی‌صفت

علی‌رضا در پنجم دی ماه سال 1336 در خانواده‌اي متدین در تهران دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایي و متوسطه خود را با موفقیت به پایان رساند و مدرك دیپلم خود را گرفت. پس از پایان تحصیلات متوسطه قصد ادامه تحصیل در خارج از كشور را داشت لیكن ترجیح داد نخست خدمت سربازي‌اش را تمام كند. اتمام دوره سربازي مصادف با اوج‌گیري انقلاب شكوهمند اسلامي گردید و تحت تاثیر آن زندگي وي مسیري دیگري یافت. پس از پیروزي انقلاب فعالیت‌هاي خود را در كمیته امداد امام و صندوق

شهید ابراهیم داودآبادی

شهید ابراهیم داودآبادی سال 1321 در تهران به دنیا آمد. وقتی که شرایط ناامن غرب کشور را دید شغل خود که معماری و بنایی بود رها کرد و برای مقابله با تروریست‌ها به غرب کشور اعزام شد تا به سهم خود مانع از تهاجم دشمن شود. تروریست‌ها او را در حملۀ مسلحانه‌ای که 13 اردیبهشت 60 به نوسود داشتند به شهادت رساندند.

شهید شکرالله حاج‌امینی

شهید شکرالله حاج‌امینی سال 1345 در قلعه‌سفید از توابع استان اصفهان متولد شد. با آغاز جنگ تحمیلی  کشاورزی را رها کرد و برای مقابله با تروریست‌ها عازم غرب کشور شد و پس از مجاهدت‌های فراوان در 11 اردیبهشت62 هنگام دفاع ازکشور در حمله تروریست‌ها به دیواندره به شهادت رسید.

شهید همت‌علی نامور

شهید همت‌علی نامور سال ١٣۴١ در قروه متولد شد. وی تحصیلات خود را تا مقطع سوم راهنمائي ادامه داد. او برای انجام خدمت سربازی عازم غرب کشور شد. 10اردیبهشت1364 در درگیری‎ها با عناصر گروهک‌های تروریستی در بانه به شهادت رسید.

شهید عوض اعتباری

شهید عوض اعتباری سال 1338 در یکی از روستاهای اردبیل به دنیا آمد. به‌دلیل شرایط نامناسب اقتصادی خانواده‌، هم‌زمان با تحصیل کار هم می‌کرد. با شروع جنگ تحمیلی مشتاقانه برای مقابله با دشمن به غرب‌ کشور رفت. سرانجام در 9 اردیبهشت 1363 در منطقه پسوه جلدیان در پیرانشهر بر اثر اصابت گلوله سیمینوف به شهادت رسید.

شهید غلامرضا ثمرقندی

شهید غلامرضا ثمرقندی 25 بهمن 1308، در شهرستان نیشابور به دنیا آمد. پدرش شیخ عباس و مادرش ربابه نام داشت. به فراگیری علوم دینی و حوزوی پرداخت. هشتم اردیبهشت 1361، در تهران توسط گروه های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار وی در بهشت زهرای شهرستان تهران واقع است. روایتی خواندنی از فرزند گرامی شهید «غلامرضا ثمرقندی» ما بچه‌ها شش نفر بودیم، دو دختر و چهار پسر. مادرم با پدرم غلامرضا ثمرقندی دختر عمو و پسر عمو بودند و در سنین کم با هم پیمان پاک

شهید علی شریف‌زاده

شهید علی شریف‌زاده سال 1335 در کردستان متولد شد. او بعد از پیروزی انقلاب برای آبادی شهرها و روستاها در جهاد سازندگی مشغول به کار شد. عناصرگروهک‌های تروریستی در 7 اردیبهشت 61 با حمله به کامیاران او را به شهادت رساندند.

شهید سیداکبر میرحسینی

در تابستان 1335 در خانواده‌ای مذهبی در یکی از روستاهای شهرستان الیگودرز چشم به جهان گشود. شش ساله بود که به همراه خانواده‌اش مجبور به ترک زادگاه و عزیمت به تهران گردید. در تهران به سبب محرومیت‌های مالی از همان کودکی به کار پرداخت. اوج گیری مجدد نهضت شکوهمند مردم مسلمان ایران تحت رهبری امام خمینی در وی شور و شوقی دیگر آفرید و او که از کودکی با درد استضعاف آشنا شده بود و به اسلام نیز عشقی خاص داشت با جان و دل به انقلاب پیوست و در راه تحقق اهداف مقدس آن از هیچ کوششی دریغ نکرد.

شهید محمدرضا صمدی‌مقدم

محمدرضا صمدی مقدم سال 1330 در خراسان متولد شد. برای خدمت سربازی به سنندج اعزام رفت و با ایثار و از خودگذشتگی برای برقراری امنیت به مقابله با تروریست‌ها پرداخت و سرانجام در 5اردیبهشت1359 در حمله مسلحانه گروهک تروریستی کومله و دمکرات به شهادت رسید.

شهید رشید درخشانی

شهید رشید درخشانی متولد 1322 در کردستان است. او یک کارمند ساده‌ بود که در 4 اردیبهشت 1358 توسط یک تیم تروریست‌ در مریوان ترور شد و به شهادت رسید.

شهید محسن درخشان

شهید محسن درخشان در سال 1334 در شهر سرپل‌ذهاب به دنیا آمد. پس از دوران تحصیل وارد هوانیروز شد و گواهینامه خلبانی گرفت. او در عملیاتی که برای رساندن مردم به نقطه امن شرکت کرده بود، توسط تروریست‌ها اسیر می‌شود آنها  او را ايستاده و تا گردن در خاك قرار دادند و با ماليدن عسل به سر و صورت رهايش کردند تا مورد حمله حشرات قرار گیرد. او در3 اردیبهشت1359 به شهادت رسید. سنندج به‌وسيله ضدانقلاب و جدايي‌طلبان در محاصره بود. بي‌گناه و گناهكار در آماج گلوله‌هاي اشرار به

شهید فرهاد اشتری

فرهاد اشتری در سال 1315 در تهران به دنیا آمد. او حرفه نجاری را در پیش گرفت. مغازه فرهاد در نزدیکی کلانتری نیاوران بود که در جریان یک انفجار تروریستی در ۲ اردیبهشت1360 به شهادت رسید.

شهید قربان ولی‌زاده‌شونقاری

قربان ولی‌زاده‌شونقاری در سال1322 در شونقار یکی از توابع استان آذربایجان غربی به دنیا آمد. وی صاحب مسافرخانه‌ای در نقده بود و از این راه امرار معاش می کرد، که تروریست‌ها با حمله به نقده او را در 1اردیبهشت58 به شهادت رساندند.

مطالب پربازدید سایت

مهدی عسکری، بنیاد هابیلیان

اشرف و تداوم جنبیدن‌ها

به نقل از آزاده محمدرضا ترابی‌زاده

ماجرای منافقی که مرید حاج آقای ابوترابی شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

تروریسم آمریکایی علیه مردم آمریکا

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

امام خمینی(ره) و خط قرمزی به نام التقاط

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

به نقل از آزاده محمدرضا ترابی‌زاده

ماجرای منافقی که مرید حاج آقای ابوترابی شد

فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان