شهید محمد غیبی

شهید محمد غیبی  سال 1347 درآذربایجان شرقی متولد شد. با حقوق و دستمزد کارگری امرار معاش می‌کرد و در پی حمله مسلحانه تروریست‌ها به مهاباد در 30اردیبهشت1363 به شهادت رسید.

شهید شهریار نمکی

شهید شهریار نمکی سال ۱۳۴۲ در سنندج متولد شد. گروهی از تروریست‌ها به خانه آن‌ها هجوم بردند و او را به همراه دو برادر دیگرش به اسارت گرفتند و آن‌ها را در تاریخ ۲۹اردیبهشت۱۳۵۹ به‌شهادت رساندند.

شهید علی‌اکبر علی‌اکبری

شهید علی‌اکبر علی‌اکبری سال ۱۳۲۸ در خراسان متولد شد. از راه بنایی امرار معاش می‌‌‌‌کرد. سرانجام در پی حمله مسلحانه تروریست‌ها به جاده گرگان در ۲۸اردیبهشت۱۳۵۸ به‌شهادت رسید.

شهید فریدون نجفی

شهید فریدون نجفی سال ۱۳۳۸ در کردستان متولد شد. با حقوق و دستمزد کارگری امرار معاش می‌کرد و در پی حمله مسلحانه تروریست‌ها به سنندج در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۵۹ به ‌شهادت رسید.

شهید هاجر کریمیان

شهید هاجر کریمیان سال ۱۳۵۲ در آذربایجان غربی متولد شد. در ۲۶ اردیبهشت ۱۳۶۰، کلاس سوم ابتدایی بود که بر اثر انفجار بمب کارگذاشته‌شده توسط تروریست‌ها در میدان سرچشمه سردشت غرق در خون شد و مظلومانه به‌شهادت رسيد.

شهید شهباز جهانگیری

شهید شهباز جهانگیری سال ۱۳۴۱ در سمیرم متولد شد. با صدور فرمان امام به تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی به عضویت بسیج درآمد و فعالیت‌های چشمگیری انجام داد. او در ۲۵ اردیبهشت ۱۳۶۱ طی حمله مسلحانه تروریست‌ها در جاده روستایی سمیرم به شهادت رسید.

شهید نورالدین شمس

شهید نورالدین شمس سال ۱۳۴۲ در زنجان به دنیا آمد. با شروع درگیری‌ها در کردستان به مقابله با تروریست‌ها پرداخت. سرانجام در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۶۲ طی حمله تروریست‌ها به شهر بانه به شهادت رسید.

شهید فتاح یزدان‌پناه

شهید فتاح یزدان‌پناه سال 1340 در بوکان متولد شد. او دانش‌آموز بود که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.  این دانش‌آموز آذربایجانی 21 اردیبهشت 1359 در حمله تروریست‌ها به بوکان به شهادت رسید.

شهید عباس هفت‌سوار

شهید عباس هفت‌سوار سال 1319 در کردستان به دنیا آمد. مغازه خواربارفروشی ساده‌ای داشت. تروریست‌ها برای ایجاد رعب و وحشت با مراجعه به مغازه‌اش اورا در 20 اردیبهشت 59 ترور کردند و به شهادت رساندند.

شهید علی نعمتی‌خان‌بلاغی

شهید علی نعمتی‌خان‌بلاغی سال 1339 در اردبیل متولد شد. او زندگی ساده‌ای داشت و با حقوق و دستمزد کارگری امرار معاش می‌کرد. وقتی که شرایط ناامن غرب کشور را دید داوطلبانه عازم آن منطقه شد و در 19 اردیبهشت 1359 طی حمله مسلحانه تروریست‌ها به بانه به شهادت رسید.

شهيد كامران شیخ

در سال 1340 در يكي از روستاهای اطراف قزوين به نام شكرناب متولد شد. چهار ساله بود كه به همراه خانواده‌اش به تهران مهاجرت نمود و تحصيلات ابتدايی و متوسطه را در اين شهر با موفقيت به اتمام رساند. اوج‌گيري انقلاب اسلامي مصادف با آخرين سال‌های دبيرستان او بود و كامران نيز همچون ديگر جوانان و نوجوانان متعهد به صفوف فشرده امت حزب‌الله پيوست و ضمن تشكيل جلساتي با شركت برخي از دوستانش كوشيد تا سهم مؤثری در تحقق اهداف انقلاب بر عهده گيرد. در اين زمان مدرسه را رها و همه وقتش را صرف شركت در مبارزه می‌كرد

شهید سيدفرزين حسيني

شهید سيدفرزين حسيني سوم مردادماه 1352 در شهر سنندج متولد شد. پدرش ابراهيم و مادرش سيده فرشته نام داشت. بعد از پيروزي انقلاب اسلامي راهي مدرسه شد و در سال 1357 كلاس اول ابتدائي را به اتمام رسانيد. در سال بعد در پايه دوم تحصيلي ثبت‌نام كرده بود كه در آخرين روزهاي سال تحصيلي بر اثر اصابت تركش خمپارة ضدانقلاب در ميان بازي‌هاي كودكانه غرق در خون شد و مظلومانه و بي‌دفاع در هفدهم ارديبهشت ‌ماه 1359 به‌ شهادت رسيد و در قبرستان پيرمحمد سنندج به‌ خاك سپرده شد.

شهید نادر نمازی

شهید نادر نمازی سال ۱۳۳۹ در اردبیل متولد شد. با حقوق و دستمزد کارگری امرار معاش می‌کرد. وقتی که شرایط ناامن غرب کشور را دید داوطلبانه عازم آن منطقه شد و در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۵۹ طی حمله مسلحانه تروریست‌ها به بانه به شهادت رسید.

شهید محمد حبیب‌الله‌زاده

در سال 1344 در خانواده‌ای مذهبي و مستضعف در عجب‌شیر به دنیا آمد خانواده‌اش پس از مدتی به خاطر شرایط سخت زندگي به تهران عزیمت نمودند و در محله نجف‌آباد ساكن شدند. دوره ابتدائی را با موفقیت گذراند و در دوره راهنمایی با همكاري دوستانش كتابخانه‌ای در مسجد محل تاسیس کردند. در روزهای تاریخ‌ساز 21 و 22 بهمن 57 در تسخیر مراكز انتظامي رژیم شاه نقش فعال و موثري داشت. اكثر اوقات خود را به پاسداری می‌گذراند. علاقه‌اش در راه اهداف مقدس انقلاب به قدری بود كه علاوه بر تحصیل و فعالیت در انجمن اسلامي مدرسه و
فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان