شهید «محمد‌ناصر ناصری» مجاهدی بدون مرز

157929 278

«محمد ناصر ناصری» این مجاهد بدون مرز با دیدن مظلومیت مردم افغانستان وارد آن سرزمین می‌شود‌ و برای یاری یک ملت مظلوم می‌شتابد.

«محمد ناصر ناصری» در هفتم خرداد‌ سال 1340 در یکی از روستاهای تابعه «گازار» بیرجند متولد شد. پس از اتمام دوران کودکی جهت ادامه تحصیل راهی بیرجند شد و تحصیل را تا کسب مدرک فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تهران ادامه داد.

‌ناصری در اوایل انقلاب در فعالیت‌های سیاسی ضدرژیم فعالیت داشت. با پیروزی انقلاب به عضویت کمیته انقلاب اسلامی در آمد. با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جزو بنیانگذاران سپاه بیرجند بود. با شکل‌ گیری سپاه بیرجند، محمد ناصر به عضویت واحد اطلاعات سپاه در آمد و در مدت خدمتش در این واحد، سفرهای زیادی به «شیندند» و «فرات» در افغانستان داشت. او در کنار حضورش در افغانستان، مبارزه با منافقین را ادامه داد و کارنامه درخشان او در واحد اطلاعات موید این ادعا است.

«محمد ناصر ناصری» در سال 1362 به فرماندهی سپاه «گناباد» و سپس بیرجند در آمد در همین دوره در عملیات «والفجر 3» شرکت کرد و در سال 1363 به عنوان مسئول محور اطلاعات و عملیات تیپ 21 امام رضا (ع) و در سال 1364 در سمت رئیس ستاد لشکر ویژه شهدا به مبارزه با گروهک‌های ضد انقلاب پرداخت.

سال 1364 شهید محمود کاوه وقتی اوصاف ناصری را از دوستانش می‌شنود و استعداد بالای او را شناسایی می‌کند، برای جذب وی به تیپ ویژه شهدا تلاش می‌کند و نهایتا موفق می‌شود او را به تیپ ویژه بیاورد و ریاست ستاد را بر عهده‌اش بگذارد.

بنا به شهادت همرزمان و اسناد به جای مانده از آن دوران، هرگز نقش شهید ناصری را در هر چه شکوفاتر شدن تیپ ویژه شهدا نمی‌توان نادیده گرفت. البته ارتباط عرفانی و معنوی او با شهید «محمود کاوه» در تحقق یافتن این مهم بی‌تأثیر نیست.

وی پس از پایان جنگ همچنان با روحیه‌ای خستگی ناپذیر در سنگرهای مختلفی مشغول خدمت به نظام و انقلاب می‌شود. او با دیدن مظلومیت مردم افغانستان وارد آن سرزمین می‌شود و زن و بچه را می‌گذارد باز هم در پناه خدا و برای یاری یک ملت مظلوم می‌شتابد. او که از دوران کودکی با زندگی در نوار مرزی ایران و افغانستان، کم و بیش با مردمان آن سامان برخوردهایی داشته در جبهه خدمت به مردم محروم و مجاهدین افغانی نیز فعال می‌شود.

«محمد ناصر ناصری» این بار به عنوان مسئول مرکز تحقیقات در دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در امور افغانستان مشغول وظیفه شد و آخرین مسئولیت شهید ناصری در سازمان فرهنگ و اطلاعات به عنوان نماینده فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان بود.

سرانجام این انسان خستگی‌ناپذیر در روز هفدهم مرداد 1377 توفیق این را یافت تا در شهر مزار شریف، به نحوی بسیار مظلومانه و به دست تروریست‌های تکفیری شهد شیرین شهادت را بنوشد و در ایام دهه فاطمیه پیکر مطهرش را در گلزار شهدای بیرجند تشییع و به خاک می‌سپارند.


مطالب پربازدید سایت

سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

حضور دبیرکل هابیلیان در ویژه‌برنامه زنده نمایشگاه کتاب

کارشناس ارشد مسائل تروریسم در گفت‌وگو با ایرنا

روند رسیدگی به پرونده حمید نوری غیر متعارف است

فرمانده سپاه آذربایجان غربی:

شهدا سرمایه‌های ماندگار یک ملت هستند

در دیدار سرلشکر باقری با وزیر دفاع تاجیکستان مطرح شد؛

مبارزه با تروریسم اولویت همکاری ایران و تاجیکستان

روایت نخستین فرمانده سپاه از جزئیات ترور خود؛

۱۴گلوله خوردم

با حضور جمعی از روحانیون و مسوولان

مراسم اربعین شهدای ماه رمضان حرم رضوی برگزار شد

جدیدترین مطالب

دکتر حسین کنعانی مقدم، روزنامه حمایت

تروریسم تحریمی

روایت نخستین فرمانده سپاه از جزئیات ترور خود؛

۱۴گلوله خوردم

در گفت‌وگوی تسنیم با تنها بازمانده حادثه + فیلم

ناگفته‌هایی از حمله تروریستی در حرم رضوی و درگیری ‌ضارب با ۳ طلبه

در دیدار سرلشکر باقری با وزیر دفاع تاجیکستان مطرح شد؛

مبارزه با تروریسم اولویت همکاری ایران و تاجیکستان

مهر 1359
2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان