« شهید محسن میرشریفی»

Shahid Mirsharifiشهید سید محسن میرشریفی

متولد:تهران 1335

شغل:کارمند نیروی هوایی

تاریخ شهادت :13/4/1361

شهید سید محسن میرشریفی در بیست و ششم آبان 1335 در تهران دیده به جهان گشود.تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران به پایان رساند و در سال 1356 در قسمت لجستیک نیروی هوایی استخدام گردید.

با دمیدن اولین طلیعه های انقلاب شکوهمند اسلامی به صفوف مردم پیوست و علیرغم آن که به سبب شغلش از محدودیت های فراوانی برخوردار بود با تمام توان به نهضت انقلابی مردم ایران یاری می رساند و در راهپیمائیها فعالانه شرکت می جست.

سید محسن از جمله پرسنل مسلمانی بود که در روز 19 بهمن 1357 به حضور امام(ره) رسید و از این ملاقات آنچنان سرمست شده بود که حال و هوای دیگری داشت .

در روزهای 21 و 22 بهمن همراه با همافران قهرمان به نبرد با مزدوران رژیم ستم شاهی پرداخت و تنها زمانی به خانه بازگشت که نوید پیروزی انقلاب را با خود آورد، پس از آن هر جا که نیاز بود حاضر می شد و از بذل جان در این راه دریغ نداشت .هدفش نیز برقراری اسلام و عدالت بود.

شهید سید محسن برادری به نام سید مجید داشت که پس از آغاز جنگ تحمیلی در جبهه سومار به شهادت رسید.

سید محسن به علت ارادت خاصی که به شهدا و خصوصاً شهید بهشتی داشت ، عکسی از ایشان را در مغازه پدر نصب کرده بود و همین عمل ، کینه یکی از واحدهای تروریستی منافقین را که با نقشه قبلی جهت ترور مردم حزب اللهی در حال تردد در خیابان بودند برانگیخت و این کوردلان به مغازه سمساری پدر سید محسن حمله ور می گردند.

در آن زمان سید محسن مقابل درب مغازه ایستاده بود و به محض مشاهده تروریست مسلح به نیت شوم او پی برده وبا دست خالی سعی در خلع سلاح تروریست می کند، اما تروریستها با استفاده از فرصت او را هدف گلوله قرار می هند و سید محسن در حالی که بدنش از چند ناحیه مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود به شهادت می رسد.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9235131&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  جدیدترین مطالب

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان