شهید خسرو قدیانی

Gadyaniزندگینامه

شهید خسرو قدیانی در شهریور ماه 1340 در یکی از روستاهای قزوین دیده به جهان گشود و تا هفت سالگی در زادگاهش بسر برد. در سال 1347 به اتفاق پدر و مادر به تهران عزیمت کرد و تحصیلات ابتدایی را در این شهر طی کرد و سپس وارد مدرسه راهنمایی و دبیرستان گردید. از کودکی به خاندان عصمت و طهارت علاقه ای شدید داشت و به خصوص به سالار شهیدان اسلام حضرت امام حسین (ع) عشق می ورزید و عضو یکی از هیئت های عزاداران حسینی بود و اوقات فراوانی را نیز در مسجد به عبادت و شرکت در مجالس وعظ و سخنرانی می گذراند.

با  آغاز انقلاب اسلامی به دریای خروشان امت حزب الله پیوست و به پخش اعلامیه های حضرت امام پرداخت و در روزهای پرشکوه پیروزی خون بر شمشیر در صفوف مقدم نهضت گام بر می داشت و با الهام از فرامین رهبر انقلاب در راه پیروزی اسلام می کوشید.

پس از پیروزی انقلاب جهت دفاع از دستاوردهای آن و پاسداری از ثمرات خون شهیدان سلاح به دست گرفت و به بسیج مستضعفین پیوست و تمام زندگی اش را وقف ایمانش نمود. به محض شروع جنگ تحمیلی داوطلبانه عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید و در صفوف بسیج مسجد امام به سر پل ذهاب عزیمت نمود. در مدتی کوتاه توانست آر.پی.جی زنی ماهر و از خود گذشته شود و عرصه را به سهم خود بر دشمنان متجاوز اسلام تنگ گرداند. در مبارزه علیه ارتش مزدور صدام توسط ترکش خمپاره زخمی شد و جهت مداوا به تهران اعزام گردید.

45 روز در بیمارستان ماند و سپس در حالی که هنوز زخمش کاملاً مداوا نشده بود در بسیج مسجد محل به فعالیت مجدد پرداخت. در اسفند ماه 1359 برای بار دوم به جبهه عزیمت کرد و این بار در جبهه جنوب و در خط مقدم به نبرد با کفار بعثی پرداخت و نمونه هایی به یاد ماندنی از شجاعت و از خودگذشتگی در خاطر همرزمانش به جا گذاشت.

پس از اتمام مأموریت به تهران بازگشت و به خدمات شایسته ای در بسیج ادامه داد. خسرو، جوانی مهربان و انسان دوست بود و در اجرای امر به معروف و نهی از منکر، همواره پیش قدم بود و این امر را با چنان رفتار شایسته ای انجام می داد که علاقه همگان را بر می انگیخت.

شهادتنامه

خسرو پس از بازگشت از جبهه خواستار آن بود که مجدداً عازم دیار عاشقان گردد، لیکن بالاگیری دسائس ضد انقلاب داخلی و به خصوص تروریست های منافق باعث شد که خدمت در این جبهه را برگزیند و در این سنگر به پاسداری از اسلام ادامه دهد. در روز هیجدهم شهریور 1360 منافقین کوردل دست به بلوا و اغتشاش مسلحانه زدند تا شاید با کشتار امت حزب الله و ایجاد آشوب راه را برای بازگشت سلطه آمریکا هموار کنند.

خسرو در این روز در کنار سایر برادران بسیجی اش به مقابله با این توطئه شوم برخاست و در یک رویارویی نابرابر در برابر خیل تروریست های تا به دندان مسلح هدف گلوله این خود فروختگان به غرب و شرق قرار گرفت و با قلبی مالامال از عشق به اسلام و امام دعوت حق را لبیک گفت و در عروجی خونین به حجله موعود شتافت.

 

مزار شهید: بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 94، شماره 1

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10152361&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان