دولت پاکستان در آزادی مرزبانان ایران نقش موثر ایفا کند

1833454 697

روزنامه های پر شمارگان پاکستان طی روزهای اخیر با انتشار مقالاتی، از دولت و نهادهای امنیتی این کشور خواستند برای مشخص شدن محل نگهداری مرزبانان کشورمان، بیش از پیش با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری میزان، روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران روز سه شنبه هفته گذشته در اطلاعیه‌ای از ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و مرزبانان در نقطه صفر مرزی در جنوب شرق کشور با خیانت عوامل نفوذی در این حادثه خبر داد.

 

در این اطلاعیه آمده است: شامگاه دوشنبه 23 مهر تعدادی از بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) استقرار داشتند، با خیانت و تبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک های ضد انقلاب ربوده شدند.

 

این اطلاعیه با اشاره به اینکه این پایگاه از استحکامات خوبی برخوردار بوده، خاطرنشان کرد:عوامل گروهک های تروریستی که از سوی سرویس‌های بیگانه هدایت و پشتیبانی می‌شوند، با فریب و تطمیع عوامل نفوذی، این حادثه را در نقطه صفر مرزی و رو به روی یکی از پاسگاه های مرزی کشور پاکستان صورت داده‌اند‌.

 

روزنامه انگلیسی «داون» نیز در سرمقاله خود نوشت:اگر این اقدام تروریستی هر چه سریع تر و به صورت مسالمت آمیز حل و فصل نشود، به یقین می تواند بین دو کشور شکاف ایجاد کند.

داون نوشت:اعلام آمادگی نهادهای امنیتی پاکستان در همکاری با ایران برای برداشتن گامهای لازم به منظور شناسایی مخفیگاه های تروریست ها و آزادی مرزبانان در قدم نخست قابل تمجید است.

 

در این سرمقاله آمده است:سازمانهای امنیتی پاکستان با همکاری و تبادل اطلاعات با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ایران تمامی تلاش خود را برای پیدا کردن محل مرزبانان ربوده چه در خاک پاکستان و چه در خاک کشور همسایه ( افغانستان ) انجام دهند.

 

به نوشته روزنامه داون پاکستان، همکاری های اطلاعاتی به موقع و عملیات نظامی مشترک ایران و پاکستان در صورت ضرورت می تواند از تنش در روابط سیاسی بین دو کشور در وضعیت حساس کنونی جلوگیری کند.

 

این روزنامه در ادامه آورده است:با توجه به عزم عمران خان نخست وزیر پاکستان برای گسترش روابط دو جانبه با ایران این اقدام تروریست ها می تواند مانع جدی در مسیر توسعه ایجاد کند.

 

درسرمقاله روزنامه داون به مرزهای طولانی بین دوکشوراشاره شده و آمده است:دو کشور همسایه به دلیل مرزهای طولانی مشکلاتی در حفظ امنیت در نقاط صفر مرزی دارند به همین دلیل این مرزها در طول چند دهه گذشته همواره از سوی اشرار، قاچاقچیان مواد مخدر و قاچاقچیان انسان مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

 

روزنامه پاکستان (نیوز پاکستان) نیز در سرمقاله خود با اشاره به حضور گروه های تروریستی در مرزهای مشترک پاکستان و ایران نوشت:در گذشته نیز همین گروه های تروریستی چندین مرزبان ایرانی را ربوده و پس از انتقال آن به خاک پاکستان آنها را به قتل رساندند.

 

این روزنامه نوشت:ایرانی ها پیش از این نیز، نگرانی عمیق خود را از حضور تروریست ها در مرز یا پاکستان اعلام کرده اند و البته آنها حق دارند نگران امنیت مرزهای خود باشند.

این روزنامه فرار دوباره تروریست ها پس از اقدامات شرورانه از خاک ایران به خاک پاکستان را بسیار حساس خواند و نوشت:حضور تروریست ها در نقاط مرزی پیش از این نیز، بر روابط دو کشور تاثیر گذاشته است.

 

روزنامه «پاکستان تودی» نیز در سرمقاله خود نوشت : نباید اجازه داد که گروه های تروریستی با انجام اقدامات ضد انسانی باعث سردی روابط بین دو کشور همسایه شوند.

به نوشته این روزنامه، سازمان های امنیتی دو کشور در حال حاضر برای آزادی ربوده شدگان ایرانی تلاش می کنند.

 

روزنامه دیلی تایمز پاکستان نیز روز جمعه در گزارشی با موضوع ربوده شدن مرزبانان ایرانی نوشت:در پی گرونگیری 12 تن از مرزبانان ایران در منطقه نزدیک به مرز پاکستان، دولت ایران خواستار عملیات فوری توسط نیروهای امنیتی دو کشور در منطقه مرزی برای آزادی گروگانها شده است.

 

در بخشی از مقاله این روزنامه آمده است:مدیران کل عملیات نظامی دو کشور درخصوص این واقعه با یکدیگر در تماس بوده و برای شناسایی محل اختفای ماموران به گروگان گرفته شده فعالند.

پس از تماس سطوح عالی میان دو کشور، انتظار می رود مسئولان بلند پایه امنیتی ایرانی برای ملاقات با همتایان پاکستانی خود از کویته بازدید به عمل آورده تا همکاری امنیتی میان دو طرف را مورد بررسی قرار داده و تقویت کنند.


مطالب پربازدید سایت

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

مطالب پربازدید بخش خبر

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان