دعاوی حقوقی شهدای ترور در حال‌ پیگیری است

170694382

مدیرکل حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: دعوای حقوقی خانواده شهدای شیمیایی ‌ترور توسط مجموعه حقوقی بنیاد به عنوان رسالتی مهم در حال پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از ایرنا، مصطفی عبدالمالکی روز پنجشنبه در یادواره شهید خردسال «محمدطاها اقدامی» و پنج هزار و ۵۰۰ شهید دانش آموز استان اصفهان در شهرستان میمه افزود: چند سالی است که کارگروهی در زمینه شهدای حملات شیمیایی و ترور در بنیاد تشکیل شده ‌و بر این اساس در شهریور امسال دادگاه بین المللی در این باره برگزار شد و رای نهایی در آینده ای نردیک توسط قضات صادر می شود.

 

وی اظهار داشت: این دادگاه بر علیه عوامل استکبار آمریکا و اسراییل و گروهک های تکفیری با حضور خانواده های ترور و حمله تروریستی اهواز برگزار شد.

 

مدیرکل حقوقی بنیاد شهید و امورایثارگران کشور با اشاره به جنایات اسراییل در غزه گفت: مردم بی گناه غزه به ویژه کودکان با حملات رژیم اشغالگر قدس با بی رحمی ‌و بی عدالتی به شهادت می رسند.

 

وی افزود: امید است روزی فرا برسد که مردم فلسطین هم دادگاهی علیه عوامل کفار برگزار کنند و آن ها را به سازی اعمالشان برسانند.

 

یادواره دانش‌آموز شهید «محمدطاها اقدامی» برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان گفت: پنج هزار و ۵۰۰ شهید دانش آموز در اصفهان راه صد ساله را در یک شب طی کردند.

محمدرضا ابراهیمی افزود: امروز دشمن از نام شهدا ترس و وحشت خاصی دارد، بر این اساس باید تلاش شود که فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان ماندگار شود.

وی همچنین با گرامیداشت نام و یاد شهدای فلسطین به ویژه دانش آموزان گفت: خون این شهدا پایمال نخواهد شد.

 

یادواره شهید خردسال «محمدطاها اقدامی» و پنج هزار و ۵۰۰ شهید دانش آموز استان اصفهان و با حضور بیش از ۲ هزار نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی اصفهان در سالن چند منظوره شهید محمد طاها اقدامی روستای ازان از توابع شهرستان میمه برگزار شد. روستای «ازان» در چهار کیلومتری مرکز بخش میمه با جمعیت بالغ بر سه هزار نفر قرار دارد.

 

محمدطاها اقدامی کودک ۴ ساله‌ای بود که در حادثه تروریستی اهواز در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ به شهادت رسید، این کودک پاک و بی گناه قربانی حملات گروهک الاحوازیه بود که در حادثه اهواز مورد حمله و تیر اندازی این گروه تروریستی قرار گرفت و شهید شد.

 

شهر میمه در یکصد کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

/


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان