داعش توسط حکومت های شاهنشاهی برای مقابله با حکومت‌های مردم‌سالار منطقه ایجاد شد

Sheykholeslam1مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حکومت‌های شاهنشاهی عربی منطقه با ایجاد داعش به دنبال تخریب حکومت‌های مردم‌سالار منطقه بودند گفت: آمریکا و متحدانش به دنبال نابودی داعش نیستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) به نقل از فارس، حسین شیخ‌الاسلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در میزگرد چرایی تاسیس داعش در حاشیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در غرفه فارس با بیان اینکه ایدئولوژی جدیدی به نام اسلام توسط داعش و زیر نظر انگلیسی‌ها ساخته شده است گفت: داعش با پول سعودی‌ها پرورش یافته تا با خشونت  بیشتری به اسلام ضربه بزنند.

وی افزود: افغان‌هایی که به عربستان آمدند و آموزش افراطی دیدند بعدها به افغان‌های عربی‌ای تبدیل شدند که وارد القاعده شدند و در این راه رشد و نمو بسیاری پیدا کردند تا در منطقه به ایفای نقش خود در راستای اهداف مدنظر غرب و صهیونیسم فعالیت کنند.

شیخ‌الاسلام تصریح کرد: ابومصعب الزرقاوی با تاسیس القاعده در عراق به دنبال جنگ فراگیر با همه دنیا و همه مذاهب بود و بعدها هم ایمن الظواهری نتوانست راه وی را ادامه دهد.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وقتی که حکومت مردم‌سالار در عراق روی کار آمد این امر توسط شاهنشاهی‌های عربی خوشایند واقع نشد و برای همین دست به اقدامات تخریبی علیه حکومت مردم‌سالار عراق زدند ضمن اینکه سران اعراب منطقه از دموکراسی دینی ایجاد شده در ایران به نام مردم‌سالاری دینی به وحشت افتاده بودند.

شیخ‌الاسلام گفت: عرب مرتجع منطقه و گروهک‌های تروریستی پشتیبانی شونده از سوی آنها تمام توان خود را علیه حکومت‌های مردم‌سالار منطقه به ویژه عراق برای خشونت، ترور و انفجار به کار بستند که در این راه هر روزه تعداد زیادی از مردم عراق کشته و یا مجروح می‌شدند و در این راه آنها می‌خواستند تا نشان دهند که دولت مرکزی مردم‌سالار عراق کارکرد صحیحی ندارد.

وی افزود: حامیان داعش در منطقه با ایجاد ایدئولوژی جدید سعی کردند تا جوانان تندرو و افراطی را به سمت کشتار مردم عراق سوق دهند و به دروغ به آنها اعلام کردند که در صورت منفجر کردن و کشتار مردم عراق به بهشت خواهند رفت. همچنین تلاش کردند تا خشونت و افراطی‌گری را به سوریه نیز انتقال دهند.

شیخ‌الاسلام تصریح کرد: افرادی که در برابر مردم عراق و سوریه ایستاده‌اند همان افرادی هستند که در ابتدای انقلاب اسلامی ایران در برابر نظام ایستادگی کردند.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زمانی که داعش احساس قدرت بیش از اندازه کرد بعثی‌های عراق نیز با آنها متحد شدند و در این زمان  شهر موصل سقوط کرد و همین موقع بود که گروه تکفیری داعش از شدت شادی پیشرفت‌هایش در عراق دیگر خدا را بنده نبود زیرا در موصل به غنایمی دست پیدا کرده بود که دیگر احتیاجی به کمک‌های مالی و لجستیکی کشورهای حامی خود را نداشت ولی وضعیت برای داعش زمانی تغییر پیدا کرد که آنها سر خبرنگار آمریکایی را بریدند و آن زمان بود که حامیان داعش در منطقه اعلام کردند که داعش دیگر از خطوط قرمز عبور کرده است.

وی با تاکید بر اینکه انگیزه اصلی ایجاد داعش تفرقه در جهان اسلام و خصوصا شیعه و سنی است گفت: داعش حکومت خلافتی است که با رای‌گیری و وجود مجلس و مشارکت مخالف است و می‌کوشد تا با نظام مردم‌سالاری دینی که نماد آن ایران است مخالفت کند.

شیخ‌الاسلام تصریح کرد: آمریکا و متحدان گروهک‌های تروریستی در منطقه تا زمانی که داعش علیه آنهاست به سرکوب این گروهک خواهند پرداخت ولی آنها به هیچ وجه به دنبال نابودی کامل داعش نیستند و می‌کوشند از وجود آنان برعلیه جهان اسلام و تفرقه در آن استفاده ببرند.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: نظر اخوانی‌ها که بخشی از اهل تسنن محسوب می‌شوند این است که آنها برای رای مردم ارزش قائل هستند اما داعش که گروهک تندرو و تروریستی محسوب می‌شود برداشتی تند‌تر دارد و فقط موافق خلافت است نه مشارکت مردم‌سالار و یا مردم‌سالاری دینی.

 


مطالب پربازدید سایت

مرتضی دوران؛ نورنیوز

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری- بخش اول

نشست آکسفورد چگونه منافقین را به «حمید نوری» رساند؟

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:

کشورهای غربی بدانند که ایران خود قربانی تروریسم است

ورود تکفیری‌ها به آشوب‌های کف خیابانی در ایران

کدهای عیان کارزار «ترور و تجزیه» برای «رافضی‌کشی»

روایت‌هایی از کینه تاریخی علیه ملت ایران

«کومله» یعنی رزمنده مجروح را با موزائیک سر بریدن

همه آنچه باید درباره کادرهای داعش در اغتشاشات جوانرود بدانید

چرا سپاه پاسداران مواضع پرچم سفیدها را پاک‌سازی می‌کند؟

مریم عاقلی؛ روزنامه جام جم

فخر هسته‌ای، کابوس رژیم‌ صهیونیستی

علی شیرازی؛ خبرگزاری ایرنا

فخری زاده؛ نماد عزت و استکبارستیزی

جدیدترین مطالب

کاری از دانش آموزان حاضر در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی؛

کلیپ دانش آموز شهید ترور، آرشام سرایداران

با حضور باشکوه مردم شهیدپرور اصفهان

پیکر مطهر شهید «داستانی» در ورزنه تشییع شد

فرزند شهید «ابوالفضل پیرزاده»:

افتخار می‌کنم که فرزند یک معلم شهید ترور هستم

با حضور خانواده این شهید و مسئولان لشکری و کشوری؛

دومین مراسم سالگرد شهادت فخری‌زاده برگزار شد

با اقدام اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)

عوامل بمب‌گذاری ناموفق مهرماه شیراز دستگیر شدند

در گفت‌وگوی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا مطرح شد

گروه‌های تروریستی به برخی سیاستمداران اروپا اطلاعات غلط می‌دهند

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در قرارگاه پشتیبانی دوکوهه:

شهدای ترور سند روشن جنایات منافقین در کشور هستند

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان