حبیب اسیود در دومین روز دادگاه

In2dex

دومین جلسه دادگاه سرکرده گروهک تروریستی حرکه النضال در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی افشار برگزار شد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امروز قرائت کیفرخواست فرج الله چعب مشهور به حبیب اسیود به تشریح حمایت کشور‌های اروپایی از این تروریست و گروهک تحت حمایتش اختصاص داشت.

 

نماینده دادستان گفت: این متهم با حمایت ویژه سوئد، گروهک‌های تروریستی را در کشور منسجم و راه اندازی کرده و البته برای انجام عملیات‌های تروریستی با گروهک‌های منافقین و پژاک هم در ارتباط بوده است.

 

آقای وزیری، نماینده دادستان البته از همکاری یکی از تروریست‌ها در هلند با حبیب اسیود گفت: چاشنی الکترونیکی به ایران وارد کرده تا برای بمب گذاری‌ها درنقاط مختلف مواد منفجره تولید شود.

 

نماینده دادستان افزود: عادل نیسی از جمله افرادی است که از طریق سوریه این چاشنی الکترونیک را به کشور وارد کرده و با حبیب اسیود در عملیات‌های تروریستی همراهی کرده است.

 

در ادامه دادگاه، نماینده دادستان تصایری از گردهمایی اعضای گروهک حرکه النضال با گروهک‌های تروریستی حاضر در کشور‌های عربی به نمایش گذاشت.

 

آن طور که نماینده دادستان اعلام کرده، متهم حبیب اسیود قصد داشته عملیات‌های تروریستی را از استان خوزستان تا تهران ادامه بدهد و هنوز هم اعضای این گروهک تروریستی در سوئد فعال هستند.

 

آقای وزیری ادامه داد: گروهک تروریستی حرکته النضال با گروهک تروریستی منافقین که مسبب شهادت هزاران ایرانی هستند، عهد اخوت بسته و با آن‌ها هم‌پیمان بودند و جلساتی را برگزار کردند و طبق اقرار متهم عناصر متواری گروهک حرکه النضال هم‌اکنون در خارج از کشور به دنبال ارتباط‌گیری مجدد هستند.

 

وی ادامه داد: متهم اقرار کرده که سه نفر از عناصر گروهک تروریستی به سوریه متواری شده‌اند و با وصل شدن به گروهک‌های تروریست سوری که با دولت سوریه در جنگ بوده‌اند، اقدامات نظامی را فرا گرفته‌اند که از این سه نفر یک نفر به درک واصل و فردی دیگر نیز در اهواز دستگیر شده است. همچنین نفر سوم هم‌اکنون به خارج از کشور متواری است.

 

سرکرده گروهک تروریستی حرکته النضال در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۹۹ ده‌ها اقدام تروریستی در استان خوزستان انجام داده که ادامه دادگاهش به جلسه بعدی موکول شد.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

جدیدترین مطالب

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان