حبیب اسیود در دومین روز دادگاه

In2dex

دومین جلسه دادگاه سرکرده گروهک تروریستی حرکه النضال در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی افشار برگزار شد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امروز قرائت کیفرخواست فرج الله چعب مشهور به حبیب اسیود به تشریح حمایت کشور‌های اروپایی از این تروریست و گروهک تحت حمایتش اختصاص داشت.

 

نماینده دادستان گفت: این متهم با حمایت ویژه سوئد، گروهک‌های تروریستی را در کشور منسجم و راه اندازی کرده و البته برای انجام عملیات‌های تروریستی با گروهک‌های منافقین و پژاک هم در ارتباط بوده است.

 

آقای وزیری، نماینده دادستان البته از همکاری یکی از تروریست‌ها در هلند با حبیب اسیود گفت: چاشنی الکترونیکی به ایران وارد کرده تا برای بمب گذاری‌ها درنقاط مختلف مواد منفجره تولید شود.

 

نماینده دادستان افزود: عادل نیسی از جمله افرادی است که از طریق سوریه این چاشنی الکترونیک را به کشور وارد کرده و با حبیب اسیود در عملیات‌های تروریستی همراهی کرده است.

 

در ادامه دادگاه، نماینده دادستان تصایری از گردهمایی اعضای گروهک حرکه النضال با گروهک‌های تروریستی حاضر در کشور‌های عربی به نمایش گذاشت.

 

آن طور که نماینده دادستان اعلام کرده، متهم حبیب اسیود قصد داشته عملیات‌های تروریستی را از استان خوزستان تا تهران ادامه بدهد و هنوز هم اعضای این گروهک تروریستی در سوئد فعال هستند.

 

آقای وزیری ادامه داد: گروهک تروریستی حرکته النضال با گروهک تروریستی منافقین که مسبب شهادت هزاران ایرانی هستند، عهد اخوت بسته و با آن‌ها هم‌پیمان بودند و جلساتی را برگزار کردند و طبق اقرار متهم عناصر متواری گروهک حرکه النضال هم‌اکنون در خارج از کشور به دنبال ارتباط‌گیری مجدد هستند.

 

وی ادامه داد: متهم اقرار کرده که سه نفر از عناصر گروهک تروریستی به سوریه متواری شده‌اند و با وصل شدن به گروهک‌های تروریست سوری که با دولت سوریه در جنگ بوده‌اند، اقدامات نظامی را فرا گرفته‌اند که از این سه نفر یک نفر به درک واصل و فردی دیگر نیز در اهواز دستگیر شده است. همچنین نفر سوم هم‌اکنون به خارج از کشور متواری است.

 

سرکرده گروهک تروریستی حرکته النضال در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۹۹ ده‌ها اقدام تروریستی در استان خوزستان انجام داده که ادامه دادگاهش به جلسه بعدی موکول شد.


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

۵۱ ایالت تروریستی

دومین نشست سالانه تخصصی مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم

راهبردهای عملیاتی بانک صادرات ایران در مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم تشریح شد

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

افشای اسناد ترور دانشمندان هسته ای

جاسوسی برای ترور

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

بررسی حقوقی دادگاه استکهلم با تمرکز بر پرونده حمید نوری

مشکلات اساسی در رسیدگی به اتهامات آقای نوری

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان نظام پزشکی:

در اسرائیل پزشکان هم تروریستند

مطالب پربازدید بخش خبر

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان