حاج قاسم سلیمانی شهید همه امت اسلامی است

170101508

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان شامگاه سه‌شنبه طی سخنانی در مراسم اعطای «جایزه جهانی شهید سلیمانی برای ادبیات مقاومت» گفت، امروز که به حاج قاسم سلیمانی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که وی از مکان و زمان خود فراتر است و شهید همه امت اسلامی به شمار می‌رود.

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، سید حسن نصرالله به مقام شامخ شهدا در اسلام پرداخت و افزود: وقتی به آیات قرآن کریم و روایات رسول اکرم(ص) و صدر اسلام بر می‌گردیم می‌بینیم که شهدا در روز قیامت بسیار گرامی داشته خواهند شد و از اجر و پاداش برخوردار خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه شهدا در جایگاه دنیوی خود تاریخ ساز هستند، افزود: زمانی که از شهدا در تاریخ اسلام صحبت می‌کنیم، از شهدا، به ویژه شهدای جنگ بدر و بعدا شهدای بدر و احد می‌بینیم که از شهدا به ویژه فرمانده شهدا حمزه بن عبدالمطلب (سید الشهدا)  تجلیل شده است.

حاج قاسم شجاع و بی نظیر 

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه تصریح کرد: پیروزی‌ها در لبنان، غزه، عراق، سوریه و یمن با خون شهدا به دست آمده و شهدا دستاوردهای زیادی داشتند و برخی از شهدا در تأثیرگذاری، ورای زمان و مکان خود هستند.  

نصرالله گفت: امروز زمانی که به حاج قاسم سلیمانی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که وی از مکان و زمان خود فراتر است و شهید همه امت اسلامی به شمار می‌رود. 

وی افزود: مهمترین ویژگی حاج قاسم سلیمانی نیروی معنوی بود که او در دل همه کسانی که با او کار می‌کردند، می‌نشاند و شجاعت بی نظیر و نحوه راه رفتن او بین گلوله و مواد منفجره است. 

دبیرکل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: حاج قاسم طی دو دهه گذشته، بهترین فرمانده بود. او مانع اشغال منطقه توسط آمریکایی‌ها شد. آن‌ها فکر می‌کردند که اشغال عراق و سایر کشورهای منطقه بسیار آسان خواهد بود. اما محوری که تشکیل شد، این پروژه را شکست داد. 

نصرالله همچنین گفت: طرح‌های آمریکا مانند ایجاد داعش برای اشغال منطقه، بسیار خطرناک بود و محوری که با این طرح مقابله کرد، حاج قاسم در آن حضور داشت و دستاوردهای بسیاری کسب کرد. 

وی افزود: حاج قاسم، پروژه اسرائیل بزرگ را هم شکست داد. این مسئله باعث شد که امروز اسرائیل پشت دیوار و سیم‌های خاردار پنهان شود و در شکست و ناامیدی به سر برد. 

دبیرکل حزب‌الله اضافه کرد: وظیفه ما الگوسازی و الهام بخشیدن است، ما در هر نسل و کشوری به این نوع رهبران شهید نیاز داریم.


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان